آنچه باید در مورد رژیم سیب زمینی بدانید

۴۲۱۵۱۲۱
ب

رژیم سیب زمینی یک رژیم کوتاه مدت است که مانند سایر رژیم های غذایی یک برنامه متعادل ندارد. طرفداران این رژیم غذایی ادعا می کنند که رژیم سیب زمینی راهی سریع برای کاهش وزن ، کاهش التهاب ، تنظیم اشتها برای شروع کاهش وزن و تغذیه سالم است. زیرا امروزه بیشتر افراد چاق هستند و مشکلات گوارشی دارند و به دنبال راه های سریع برای خلاص شدن از آن هستند. این رژیم یک روش خوب و کارآمد برای آنها محسوب می شود. اما آیا چنین است؟

خواص سیب زمینی

از سیب زمینی همیشه به عنوان یک ماده غذایی چاق کننده یاد می شود ، اما طبق تحقیقات جدید ، مصرف روزانه این ماده غذایی می تواند در کاهش فشار خون موثر باشد. بدون افزایش وزن. این مطالعه در دانشگاه پنسیلوانیا بر روی ۱۸ فرد مبتلا به فشار خون بالا که دارای اضافه وزن و چاقی نیز بودند انجام شد و نتایج آن به کنگره شیمی ایالات متحده ارائه شد.

فشار خون آنها به طور منظم در بالاترین و کمترین مقادیر ممکن ارزیابی شد. بعد از مصرف سیب زمینی ، متوسط ​​فشار خون در بالاترین سطح به ۴.۳٪ و در کمترین میزان به ۳.۵٪ رسید. با این حال ، هیچ افزایش وزنی در این گروه مشاهده نشد.

چگونه رژیم سیب زمینی دریافت می کنند؟

رژیم سیب زمینی یک ایده ساده و ارزان است. همانطور که از نام آن مشخص است ، تنها چیزی که در طول برنامه مصرف می شود سیب زمینی است. بسته به اشتهای هر فرد ، مصرف ۱ تا ۲.۵ کیلوگرم سیب زمینی در روز مجاز است. در این رژیم غذایی هیچ ماده غذایی دیگری وجود ندارد. اگر دوست دارید می توانید کمی نمک به آن اضافه کنید.

در این رژیم غذایی توصیه می شود نمک روی سیب زمینی نپاشید. اما اگر باعث چشایی و رعایت رژیم شما شود ، مصرف مقداری نمک مشکلی ندارد. این رژیم تا حد زیادی باعث کم آبی بدن می شود که در کاهش وزن اصلاً در نظر گرفته نمی شود.

در طول رژیم مجاز به نوشیدن چای سیاه ، چای ، قهوه تلخ و آب هستید. همچنین مجاز به مصرف داروهای ضروری و مکمل ها هستید. هنگام رژیم گرفتن از سیب زمینی نباید ورزش های سنگین انجام دهید. ورزش سبک یا پیاده روی گزینه های خوبی برای افزودن به این رژیم هستند.

سیب زمینی آب پز یا سرخ شده؟

سیب زمینی بیش از سایر سبزیجات از رژیم غذایی حذف می شود. این یک باور عمومی است که سیب زمینی به دلیل محتوای کربوهیدرات زیاد باید با احتیاط مصرف شود. از طرف دیگر ، اگر سیب زمینی سرخ نشده و بدون کره ، خامه و سس مایونز خورده نشود ، بدن فقط ۱۱۰ کالری برای هر سیب زمینی دریافت می کند. اما بسیاری از مواد مغذی از جمله ویتامین ها و مواد شیمیایی مفید را تأمین می کند.

برای انجام این تحقیق از سیب زمینی پخته شده بدون روغن استفاده شد. سیب زمینی سرخ کرده و چیپس با حرارت زیاد و روغن زیادی تهیه می شود. با سرخ کردن سیب زمینی بسیاری از ترکیبات مفید آن از بین می رود و فقط نشاسته ، چربی و برخی مواد معدنی باقی می ماند. بخارپز شدن و همچنین پختن آن در فر بهترین راه برای پختن سیب زمینی برای حفظ مواد مغذی آن است.

بهترین روش پخت سیب زمینی

جوشاندن سیب زمینی بسیاری از مواد مغذی را از دست می دهد. هدف از این رژیم این است که افراد بیشترین بهره را از پتاسیم موجود در سیب زمینی ببرند زیرا بسیاری از افراد کمبود پتاسیم دارند. برای پخت سیب زمینی دو روش وجود دارد:

سیب زمینی ها را در آب تازه بجوشانید و سپس به مدت ۲۴ ساعت در یخچال قرار دهید تا خنک شوند. آبی که سیب زمینی را با آن پخته اید نگه دارید ؛ زیرا سرشار از مواد مغذی است. در طول روز آن را بنوشید.

سیب زمینی ها را بخارپز یا گریل کنید. به مدت ۲۴ ساعت در یخچال قرار دهید تا خنک شود. قرار دادن سیب زمینی در یخچال باعث افزایش نشاسته و مقاومت آن در احساس سیری و کنترل اشتها می شود. اگر به هر دلیلی به نشاسته مقاوم حساس هستید و بعد از خوردن سیب زمینی آب پز احساس نفخ می کنید ، باید آن را گرم بخورید.

رژیم سیب زمینی چه مدت باید ادامه یابد؟

مدت زمان رژیم سیب زمینی به هدف فرد بستگی دارد. این رژیم را می توانید تا رسیدن به تناسب اندام ادامه دهید (البته اگر از کمبود ویتامین و مواد معدنی رنج نمی برید). افرادی هستند که این رژیم را به مدت ۱۰ روز ، یک ماه یا حتی یک سال ادامه داده اند ، اما توصیه می شود چنین رژیمی را فقط ۷ روز دنبال کنید. برخی از افراد نیز این رژیم را به صورت هفتگی انجام می دهند و سپس به تدریج تعداد روزهای هفته های آینده را افزایش می دهند. اما آیا واقعاً می توان یک هفته فقط سیب زمینی خورد؟ این رژیم ها به دلیل کمبود تنوع غذایی خسته کننده هستند.

آیا باید رژیم سیب زمینی بگیرم؟

اگرچه سیب زمینی یک غذای سالم است و مصرف آن در برنامه روزانه توصیه می شود. اما فراموش نکنید که رژیم غذایی که هیچ تنوعی نداشته باشد علاوه بر کسل کننده بودن باعث کمبود ویتامین و مواد معدنی در بدن نیز می شود.

کدام مواد مغذی در ۱.۵ کیلوگرم سیب زمینی وجود دارد؟

کالری: ۱۰۳۴
کربوهیدرات ها: ۲۴۴ گرم
فیبر: ۳۲/۷ گرم
شکر: ۳/۱۳ گرم
چربی: ۱/۴ گرم
پروتئین: ۲۲ گرم
ویتامین B و ویتامین C ، مس ، آهن ، منیزیم ، منگنز ، روی ، پتاسیم و فسفر

درست است که سیب زمینی مواد مغذی زیادی دارد ، اما حاوی تمام ویتامین های مورد نیاز بدن نیست. اصولاً پزشکان رژیم غذایی را توصیه می کنند که شامل همه گروه های غذایی باشد. متأسفانه ادعا می شود پیروی از این رژیم برای مدت طولانی مشکلی ایجاد نمی کند. در حالی که فرد پس از مدت کوتاهی از کمبود برخی مواد مغذی رنج می برد. یکی از خواص سیب زمینی نشاسته مقاوم آن است که در زیر توضیح خواهیم داد.

رژیم سیب زمینی غنی از نشاسته مقاوم

نشاسته مقاوم نوعی نشاسته است که بدن قادر به هضم آن نیست. این نوع نشاسته در معده یا روده کوچک هضم نمی شود و به روده بزرگ می رسد. در روده بزرگ ، باکتری ها از فرآورده تخمیر برای تولید اسیدهای چرب با زنجیره کوتاه از نشاسته مقاوم استفاده می کنند.

فواید نشاسته مقاوم

به دلیل نوع هضم ، نشاسته مقاوم باعث افزایش ناگهانی قند خون نمی شود و در پاسخ به آن ، سطح انسولین کمی افزایش می یابد. مطالعات نشان داده است که نشاسته مقاوم سطح گلوکز را در پاسخ به وعده های غذایی کاهش می دهد و حساسیت به انسولین را بهبود می بخشد. این نشاسته باعث کاهش اشتها و ذخایر چربی می شود. همه این اثرات با کاهش وزن همراه است.

اختلالات میکروبیوم روده با چاقی ارتباط مستقیم دارد. نشاسته مقاوم با تولید اسیدهای چرب با زنجیره کوتاه باعث بهبود سلامت میکروبیوم می شود. اسیدهای چرب با زنجیره کوتاه برای سلامت روده مهم هستند. از آنجا که التهاب را کاهش می دهد ، به بهبود سریعتر کمک می کند و میزان باکتری های بد روده را کاهش می دهد.

سیب زمینی ها را بپزید و به مدت ۲۴ ساعت در یخچال قرار دهید تا از نشاسته مقاوم شود. سیب زمینی را سرد یا در دمای اتاق بخورید. اگر سیب زمینی ها را روی حرارت زیاد بپزید ، بیشتر نشاسته های مقاوم از بین می روند.

آیا رژیم سیب زمینی یک رژیم غذایی سالم است؟

سیب زمینی بخاطر نشاسته مقاوم (سرما) و فیبر زیاد غذای خوبی است که باید در رژیم غذایی شما بگنجاند اما از سیب زمینی به عنوان رژیم غذایی به تنهایی استفاده نکنید. هر ماده غذایی هر چقدر مواد مغذی داشته باشد ، پاسخگوی تمام نیازهای بدن نیست. سعی کنید آن را در یک رژیم متعادل دنبال کنید و از سیب زمینی به همان روشی که در این رژیم است استفاده کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.