سه شنبه , ۲۹ مهر ۱۳۹۹

مورگان فریمن کیست + زندگی شخصی

مورگان فریمن در ممفیس آمریکا در سال ۱۹۳۷ متولد شد. او پسر میم ، یک معلم ، و مورگان ، آرایشگر است. وی همچنین ۳ خواهر و برادر دیگر نیز دارد. همچنین با آزمایش DNA مشخص شد وی نژاد نیجریه ای است.

در ۹ سالگی ، فریمن تقریباً بازیگری خود را در حالی که در نقش اصلی در یک نمایش مدرسه ای بازی می کرد ، آغاز کرد. وی در سن ۱۲ سالگی در یک مسابقه تئاتر در این زمینه برنده شد و همچنین چندین برنامه را از رادیو اجرا کرد. فریمن بورس تحصیلی دانشگاه ایالتی جکسون را که به دلیل بازیگری به وی اعطا شده بود ، رد کرد و در عوض به عنوان متخصص رادار در نیروی هوایی ایالات متحده خدمت کرد.

زندگی شخصی

فریمن در ۴ آگوست ۲۰۰۸ ، در یک تصادف در بزرگراه در نزدیکی رولزرویس ، می سی سی پی زخمی شد. اتومبیلی که وی رانندگی می کرد یک نیسان ماکسیما ۱۹۹۷ بود. ماشین از بزرگراه خارج شد و چندین بار چرخید. فریمن و همسرش توسط تجهیزات نجات هیدرولیکی نجات یافتند.

فریمن صاحب یک رستوران و یک کلوپ موسیقی است.

حضور در عزاداری عاشورای حسینی

او در دهم محرم (عاشورا) سال ۲۰۱۶ در عزاداری حسینیه الخوئی ، شیعه نجفی ، در لندن شرکت کرد تا قسمتهایی از مستند داستان خدا را ضبط کند.

اتهامات

هشت زن فیلمساز و بازیگر مورگان فریمن را به آزار و اذیت جنسی متهم کرده اند. یک دستیار فیلم کمدی فریمن را به آزار و اذیت ماهها متهم کرد. او ادعا کرد که فریمن بارها سعی کرده بدن او را لمس کند یا دامنش را بالا بزند. وی افزود که او اغلب با سوالات نامناسبی مانند “آیا شما شورت می پوشید؟” او را آزار داده است. زن دیگری او را به این جنایت متهم کرد و اعتراف کرد که هیچ کس جرأت نمی کند در حضور او شورت یا لباس تنگ بپوشد. الن آرکین ، یکی از هم تیمی های زن ، به او هشدار داده بود که دیگر دست از این کارها بردارد ، زیرا هشدارهای او باعث وحشت فریمن شده بود.


جوایز

مورگان فریمن علی رغم اینکه یکی از بزرگترین بازیگران هالیوود است اما فقط یک جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد را از آن خود کرده است.

۲۰۰۵ – بازیگر نقش مکمل زن اسکار برای دختر میلیون دلاری
۱۹۹۵ – نامزد دریافت جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد برای فیلم نجات در شاوشنگ
۱۹۹۰ – نامزد اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن برای خانم دیزی
۱۹۸۸ – نامزد دریافت جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد برای مهارت های شهری
۲۰۰۹ – نامزد دریافت جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد برای فیلم Invincible
۱۹۹۰ – برنده گلدن گلوب بهترین بازیگر نقش اول مرد برای خانم دیزی
۱۹۹۰ – برنده خرس نقره ای جشنواره فیلم برلین بهترین بازیگر نقش اول زن برای خانم دیزی با بازی جسیکا توندی

کسب و کار
در سال ۱۹۹۷ ، فریمن و شریک تجاری اش ، لوری مک کوری ، Revival Entertainment را بنیان گذاشتند. آنها همچنین Clickstar ، یک شرکت دانلود فیلم را تأسیس کردند. [۳] Clickstar در سال ۲۰۰۸ فعالیت خود را متوقف کرد. فریمن همچنین دارای یک باشگاه موسیقی بلوز به نام Ground Zero در کلارکسدیل ، می سی سی پی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *