محمد امامی کیست + اتهامات

این روزها ، در میان اختلافات سیاسی ، فاجعه کرونا و بحران اقتصادی ، یکی از بحث برانگیزترین پرونده های فساد اقتصادی آغاز شده است. دادگاهی که اگر اوضاع کشور خوب بود شاید سر و صدای زیادی به پا می کرد ، اما اکنون کمتر به آن پرداخته شده است. این پرونده مربوط به فساد در بانک سرمایه و صندوق ذخیره فرهنگیان است. متهم اصلی “محمد امامی” تهیه کننده مجموعه تلویزیونی محبوب شهرزاد است.

به گفته فرارو ، تاکنون دو جلسه این دادگاه به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار شده است. اولین جلسه دادگاه که در تاریخ ۱۷ آگوست برگزار شد ، برای عموم بسته بود و براساس گزارشی از قوه قضائیه ، نماینده دادستان قسمت اول کیفرخواست ۲۴۰ صفحه ای متهمان و دلایل جنایت را قرائت کرد.

جزئیات بیشتری از جلسه اول منتشر نشد. این پرونده ۳۴ متهم دارد. جلسه دوم دادگاه پس از وقفه ای طولانی در تاریخ ۶ اکتبر در صحن علنی برگزار شد. در جلسه دوم ، نماینده دادستان ادامه کیفرخواست را قرائت کرد. کیفرخواست که بیشتر آن مربوط به اتهامات محمد امامی بود.
محمد امامی کیست؟
محمد امامی فیلمساز جوان و شناخته شده ای است که طی سالهای اخیر نام وی با فساد اقتصادی کلان در صندوق ذخیره فرهنگیان و بانک سرمایه ارتباط داشته است.

وی طی سالهای اخیر چندین بار به همین اتهام دستگیر شده و هم اکنون بدون حکم قضایی در زندان به سر می برد.

“تابو” ساخته خسرو معصومی ، “ابد و یک روز” ساخته سعید روستایی ، “خوب بد جلف” ساخته پیمان قاسم خانی و “کاناپه” ساخته کیانوش عیاری با سرمایه وی ساخته شده است.

وی همچنین یکی از تهیه کنندگان سریال محبوب «شهرزاد» به کارگردانی حسن فتحی بود. هادی رضوی که یکی از محکومان پرونده فساد مالی در بانک سرمایه و صندوق ذخیره فرهنگیان است ، یکی دیگر از تولیدکنندگان در شهرزاد بود. رضوی برای این پرونده به ۲۰ سال زندان محکوم شد و امامی و هادی رضوی به عنوان نمادهای فساد در سینما معرفی می شوند.

 

کلیدواژه : محمد امامی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید