شنبه , ۱۰ آبان ۱۳۹۹
محبوبه بیات

ماجرای کشف حجاب و مهاجرت محبوبه بیات چیست ؟

محبوبه بیات بازیگر پیشکسوت سینما ، تئاتر و تلویزیون پس از مهاجرت به فرانسه و زندگی در پاریس ، کشف حجاب کرد و با انتشار ویدئویی از اوضاع کنونی مردم ایران انتقاد کرد و خود را هوادار مردم خواند.

محبوبه بیات اگرچه در سال  ۹۳ به فرانسه مهاجرت کرد و به آنجا پناه برد ، اما با انتشار فیلم انتقادی در روزهای اخیر بار دیگر خبرساز شده است ، گرچه او قبلاً با یک فیلم در شبکه ماهواره ای خارج از کشور کشور را ترک کرده است. او خودش از ایران خبر داده بود. در ویدئوی تازه منتشر شده ، محبوبه بیات بدون حجاب ظاهر می شود و از دولت ایران انتقاد می کند.

ماجرای کشف حجاب و مهاجرت محبوبه بیات چیست ؟

زندگینامه محبوبه بیات

بیات در سال نود و سه در سن ۶۵ سالگی به فرانسه مهاجرت کرد. محبوبه بیات ، نام اصلی کلثوم بیات مختاری ، در سال ۱۳۲۸ در مشهد متولد شد و لیسانس بازیگری و کارگردانی از دانشکده هنرهای دراماتیک است.

این بازیگر پیشکسوت با بازی در فیلم “گوزن” به کارگردانی مسعود کیمیایی از سال ۱۳۵۳ وارد سینمای ایران شد و پس از انقلاب نیز به عنوان بازیگر برجسته فعالیت خود را ادامه داد. بیات پس از خروج از کشور با انتقاد از دولت ایران و دفاع از پهلوی ، از بازی در فیلم های مسعود ده نمکی ابراز تأسف کرد.

ماجرای کشف حجاب و مهاجرت محبوبه بیات چیست ؟

دلیل مهاجرت محبوبه بیات

وی سابقه همکاری با کارگردانان مشهوری همچون علی حاتمی ، بهرام بیضایی ، تهمینه میلانی و سیروس الوند را دارد. چند ماه پس از خروج از کشور ، وی در سخنانی درباره عدم پذیرش نقشی در سریال کلاه پهلوی و دلیل ترک ایران گفت:

“من از ابتدا سلطنت طلب و ضدانقلاب بودم و اساساً به همین دلیل است که خیلی مورد آزار و اذیت من قرار گرفتم ؛ اما من حزب نبودم زیرا اساساً در جوانی تجربیاتی با احزاب داشتم که از همه آنها کنار کشیدم. زیرا من هیچ مهمانی را قبول ندارم. سلیقه من در زندگی مطابق با جمهوری اسلامی و مذهب نیست و می گویم چنین مواردی کاملاً شخصی است. افکار معنوی و مذهبی مربوط به امور شخصی انسانها و کار آنها است. دولت چیز دیگری است. “سرانجام ، من از ابتدا با این انقلاب مخالف بودم.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *