شنبه , ۱۰ آبان ۱۳۹۹
ماجرای خودکشی دانش‌آموز بوشهری + جزئیات

ماجرای خودکشی دانش‌آموز بوشهری + جزئیات

روابط عمومی آموزش‌وپرورش شهرستان دیر خبر خودکشی یک دانش آموز بوشهری را به دلیل نداشتن تلفن همراه تکذیب کرد. در همین حال مادر دانش آموز در گفتگو با رکنا خودکشی این دانش آموز ۱۱ ساله بوشهری را به دلیل نداشتن تلفن همراه تأیید کرد.

در حالی که مادر محمد دانش آموز ۱۱ ساله از بوشهر تأیید کرد که به دلیل نداشتن تلفن همراه برای شرکت در کلاسهای آنلاین خودکشی کرده است ، اما آموزش و پرورش خبر را تکذیب کرد.

در اقدامی عجیب اداره آموزش و پرورش بوشهر اسنادی را منتشر کرد که نشان می دهد محمد در فضای مجازی با معلم خود در تماس بوده است. و این گواهی است بر این که پسر بچه گوشی هوشمند داشته است.

ماجرای خودکشی دانش‌آموز بوشهری + جزئیات

در حالی که با ارائه اسنادی ادعا می‌شد که محمد با معلم خود ارتباط داشته است، پسردایی محمد در مورد اسنادی که از ارتباط محمد و معلمش در فضای مجازی منتشر شده است به رکنا اینطور توضیح داد: «این پیام‌ها با گوشی پسرعموی من به معلم محمد فرستاده شده بود. عادل پسرعموی من یعنی یکی دیگر از پسردایی‌های محمد است که محمد چند بار وقتی کنار عادل بود با گوشی او به معلمش پیام می‌داد.»

حتی متن پیام‌های منتشر شده هم مبین این است که دانش آموز مرحوم از عقب افتادن درس هایش گلایه‌مند است.

گفتگو با مادر دانش‌آموز بوشهری: کسی به ما گوشی نداده بود

مادر محمد در گفتگوی خود با رکنا گفت که آن‌ها خجالت می‌کشیدند از دوستان محمد برای قرض گرفتن گوشی همراه کمک بخواهند. اما گاهی پسرک از روی استیصال از اقوام خود گوشی قرض می‌کرد تا بتواند راهی برای ارتباط با معلم خود پیدا کند.

مادر محمد که الان دو روز است در غم از دست دادن فرزند ارشدش در سوگ است، هنوز هم مرگ دلخراش محمد را باور ندارد. او در حالی که چشمش را به کتاب و دفتر‌های محمد دوخته که در نبود او حالا باید در خلوت خانه خاک بخورند؛ می‌گوید: «فرزندم دلش می‌خواست گوشی هوشمند داشته باشد تا بتواند برای معلمش عکس و وویس‌هایی را که می‌خواست بفرستد. مدیر محمد چند باری به ما گفته بود که به محمد و چند دانش آموز دیگر گوشی می‌دهد، اما گوشی‌ای ندادند.»

ماجرای خودکشی دانش‌آموز بوشهری + جزئیات

متن آموزش و پرورش دیر را در ادامه می‌خوانید:

خودکشی دانش‌آموز بوشهری تکذیب شد

روابط عمومی آموزش‌وپرورش شهرستان دیر در پی انتشار خبر خودکشی دانش‌آموز بوشهری به دلیل نداشتن تلفن همراه اطلاعیه‌ای صادر و این خبر را تکذیب کرد. در این اطلاعیه آمده است:

«در پی انتشار خبری مبنی بر خودکشی دانش‌آموز ۱۱ ساله ساکن شهرستان دیر استان بوشهر به دلیل نداشتن گوشی تلفن همراه و عدم امکان حضور در کلاس‌های آنلاین، به اطلاع می‌رساند: با توجه به تحقیق و بررسی‌های میدانی و جمع‌آوری مستندات مربوط اعلام می‌دارد، نامبرده از روز بازگشایی مدارس در ۱۵ شهریور تا روز حادثه بنا به درخواست، ولی دانش‌آموز با توجه به شرایط متأثر از کرونا در مدرسه حضور نداشته و کارآموزشی خود را از طریق شبکه شاد با تلفن همراهی که توسط شخص مدیر مدرسه در فروردین ۹۹ به ایشان اهداشده بود، تا آخرین ساعات روز حادثه در سامانه شاد به‌صورت فعال و در کلاس‌های درس مجازی آنلاین انجام می‌داده که تمامی مستندات، اعم از فایل‌های صوتی، تصویری و تکالیف و تمرین‌های درسی دانش‌آموز در گروه درسی موجود است.

برخی از این مستندات برای تنویر و اطلاع افکار عمومی پیوست است. ضمناً نامبرده جزو دانش‌آموزان بی‌بضاعت و کم برخوردار بوده که در سال‌های تحصیلی به‌صورت مکرر موردحمایت مدرسه و انجمن اولیاء و مربیان آموزشگاه بوده است و خانواده نامبرده این موضوع را تائید می‌کند.»

روز گذشته، رسانه های محلی بوشهر، این دانش آموز ۱۱ ساله ساکن شهرستان دیر در جنوب استان بوشهر که در خانواده ای بی بضاعت زندگی می‌کرد به دلیل نداشتن گوشی همراه و عدم امکان حضور در کلاس‌های آنلاین، خود را با طناب حلق آویز کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *