بیوگرافی سحر دولتشاهی + زندگی شخصی و همسرانش

۱۲۰۹۰۷۳۰۵_۱۰۳۷۸۰۹۹۸۱۲۶۳۶۰_۳۴۸۰۶۲۷۳۷۱۴۹۳۶۹۵۰۷۲_n
ب

سحر دولتشاهی ، متولد ۱۶ مهر سال ۵۸ در تهران ، بازیگر سینما ، تئاتر و تلویزیون ایران است.

وی فارغ التحصیل ادبیات نمایشی فرانسه و ترجمه است. مادر وی نایب رئیس فدراسیون شنا و پدرش مهندس هستند و در تورهای دوچرخه سواری در ایران و خارج از کشور فعالیت دارند.

آغاز فعالیت سحر دولتشاهی

فعالیت خود را از اواخر دهه ۷۰ با تئاترهای دانشجویی آغاز کرد.

او کار خود را در تئاتر از سال ۱۳۷۹ و ۱۳۸۰ آغاز کرد ، زمانی که در سال ۱۳۸۳ با فیلم فرزند صبح آشنا شد و اولین حضور سینمایی خود را تجربه کرد.

شهرت سحر دولتشاهی

نقش سحر دولتشاهی در سریال “مسافران” ساخته همسر سابقش رامبد جوان در سال ۸۸ با نقش یک مرد فضایی بسیار محبوب شد و خیلی زود باعث شهرت او شد.

وی فعالیت هنری خود را با تئاتر آغاز کرد اما البته بازی در تئاتر فرصت های خوبی به او داد و او را به سینما و تلویزیون و همچنین حضور در صحنه تئاتر معرفی کرد که باعث آشنایی وی با رامبد جوان شد.

ازدواج سحر دولتشاهی

وی در اسفند سال ۸۷  با رامبد جوان  ، بازیگر و کارگردان تلویزیون و سینما ازدواج کرد. آشنایی آنها از تئاتر شکل گرفت ، دولتشاهی می گوید: ما دوستان مشترک زیادی داشتیم و از دور یکدیگر را می شناختیم تا سرانجام وقت آن فرا رسید که توجهمون به هم بیشتر شد تا سرانجام با او ازدواج کرد ، رامبد پس ار آن که به من پیشنهاد ازدواج دهد  ، آمد و با پدرم صحبت کرد. سپس خواستگاری انجام شد.

طلاق سحر دولتشاهی از همسرش

طلاق آنها در سال ۹۳در سکوت خبری انجام شد. مدت ها بود که این جدایی توسط طرفین تأیید نمی شد. سحر دولتشاهی همسر دوم رامبد جوان بود که هر دو معتقد بودند افراد نباید وارد حریم خصوصی آنها شوند!

سحر دولتشاهی که به دلیل جدایی از همسر سابقش ، رامبد جوان ، سال ۱۳۹۳ را در خلوت و البته در زمینه بازیگری دنبال کرد ، در گفتگویی درباره این تنهایی ، می گوید: فقط به عنوان یک بازیگری که من از بسیاری جهات رشد کردم.

گفتنیست شایعه ازدواج سحر دولتشاهی و همایون شجریان مدتی است سر زبان ها افتاده است . اما هنوز از هر دو طرف تایید نشده است.

شغل دوم سحر دولتشاهی از زبان خودش

بازیگری از کودکی مرا مجذوب خود کرده است ، اما واقعیت این است که من ادبیات نمایشی خوانده ام و هنوز بخشی از نگرانی ام نوشتن است.

وقتی دانشجو بودم وقتی سر کلاس می نوشتم یا وقتی ترجمه می کردم دانش آموز خوبی بودم.

من اگر هنوز وقت نوشتن ندارم بسیار حسادت می کنم. نوشتن همیشه در ذهنم است. نمی دانم باید وقتش باشد یا باید این کار را بکنم! هنوز هم فکر می کنم یکی از مشاغل ایده آل نوشتن است.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.