یکشنبه , ۴ آبان ۱۳۹۹

مشخصات خودرو دنا پلاس و مقایسه مدل توربو و معمولی + عکس

خودرو دنا پلاس و مقایسه مدل توربو و معمولی

خودروی دنا پلاس مدل فیس لیفت شده خودروی دنا است که به شکل لوکس و مدرن تری به بازار عرضه می شود و اکنون به گفته مسئولان ایران خودرو ، خودروی دنا پلاس نوعی احترام به مشتری است. نسخه اولیه خودروی دنا با استقبال خوبی روبرو شد و اکنون در طی مراسمی که همزمان از دو خودروی دنا پلاس و پژو ۲۰۷ سدان رونمایی شد ،در ماشین دنا شاهد تغییراتی بودیم که این تغییرات موسوم به قرار گیری پسوند پلاس در کنار اسم ماشین دنا گردید.

مشخصات خودرو دنا پلاس و مقایسه مدل توربو و معمولی + عکس

 

طراحی ظاهری دنا پلاس

 

در نسخه اصلی ، دنا پلاس چهره ای تهاجمی و خشن داشت که البته از نظر ظاهری از سایر خودروهای داخلی برتر بود. دنا پلاس کمک کرده و خودرو لوکس تر به نظر می رسد. چراغ های جلو و عقب دنا پلاس از نظر طراحی داخلی تغییر کرده است که علاوه بر بهبود ظاهر خودرو ، از نظر نور عملکرد بهتری نیز دارد. همچنین روی این چراغ ها ، نور روز به صورت استاندارد نصب می شود. در قسمت جلوی خودرو می بینیم که دنا پلاس در جلو پنجره تغییر کرده و جلوی خودرو بسیار مدرن تر شده است. در کنار خودروی دنا می بینیم که دنا پلاس دارای خطوط بهتر و زیباتر از خودروی دنا است و طراحی درب های عقب و گلگیرها کاملاً تغییر کرده است.

مشخصات خودرو دنا پلاس و مقایسه مدل توربو و معمولی + عکس

مشخصات داخلی خودرو دنا پلاس

 

در نسخه های اولیه آن ، دنا از نظر کیفیت ساخت و مونتاژ یک سر و گردن از سایر خودروهای داخلی بالاتر است ، اما در نسخه های اولیه دنا ، شاهد بودیم که در برخی موارد صاحبان از کیفیت پایین دستگاه شکایت داشتند ، اما ظاهراً در دنا پلاس ، مقامات ایرانی اتومبیل این مشکل اتومبیل را برطرف کرده و همه دنا پلاس ها از کیفیت یکسانی برخوردار هستند. از نظر طراحی داخلی ، دنا و دنا پلاس یکسان هستند و مواد به کار رفته در هر دو خودرو از کیفیت خوب و قابل قبولی برخوردار هستند که یک سطح بالاتر از سایر خودروهای داخلی است. در خودروی دنا ، فرم صندلی ها به گونه ای اسپرت طراحی شده است که راحت بوده و به خوبی متناسب با بدنه است. عایق صدا در خودرو دنا نیز خوب است و با توجه به بررسی های انجام شده این میزان عایق در خودرو دنا پلاس مشاهده شده و کابین خودرو بسیار راحت است.

داخلی خودرو دنا پلاس

امکانات و تجهیزات رفاهی و ایمنی دنا پلاس

 

در بین خودروهای ایرانی ، خودروی دنا از امکانات رفاهی نسبتاً کاملی استفاده می کند که قابل تحسین است و هم اکنون در خودروی دنا پلاس ، شاهد تغییراتی در امکانات رفاهی هستیم و ویژگی های ایمنی جدیدی نیز به خودرو اضافه شده است. سانروف ، سیستم چندرسانه ای جدید ، دوربین دید عقب و آنتن کوسه از تغییرات اصلی دنا پلاس در قسمت راحتی خودرو است و در قسمت ایمنی ، ۴ کیسه هوا برای سرنشینان جلو در نظر گرفته شده که دو تای آنها از جلو باز می شوند. دو تای دیگر به صورت جانبی صندلی های جلوی ماشین هستند و از جان سرنشینان محافظت می کنند.

مشخصات فنی دنا پلاس

 

موتوری که ایران خودرو بر روی خودروهای دنا و دنا پلاس استفاده کرده است ، موتور معروف EF7 یا موتور ملی است. این یک موتور ۴ سیلندر با حجم ۱۶۴۶ سی سی است و با آرایش خطی در داخل کاپوت دنا و دنا پلاس قرار دارد. خودروهای دنا و دنا پلاس بر اساس این موتور ۱۱۵ اسب بخار قدرت در ۶۳۰۰ دور در دقیقه و ۱۵۷ نیوتن متر گشتاور در ۵۰۰۰ دور در دقیقه تولید می کنند. دنا و دنا پلاس به دلیل شباهت های فنی از نظر میزان مصرف سوخت یکسان هستند و مصرف سوخت خوبی دارند. در مدل اولیه اتومبیل دنا ، شتاب اولیه متوسط ​​ارزیابی شد ، اما به نظر می رسد در خودروی دنا پلاس ، با وجود حذف برخی مشکلات و افزایش کیفیت ، علی رغم همان قسمت فنی ، شاهد شتاب گیری بهتری هستیم. گفتنی است ، دنا پلاس را می توان در نسخه ای به نام Turbo نیز خریداری کرد که به نسخه توربو موتور EF7 مجهز است.

در برخی از مدل های تولیدی خودروی دنا ، سیستم برق این خودرو به شدت مشکل دارد که با کمک خدمات پس از فروش ایران خودرو این مشکل برطرف شد ، اما در دنا پلاس از آنجا که مسئولان ایران خودرو قول افزایش کیفیت داده اند ، امیدواریم این مشکلات فنی و الکتریکی دیگر در خودروی دنا پلاس دیده نشود. گیربکس کوپل شده با پیشرانه اتومبیل دنا و دنا پلاس مشترک است و یک گیربکس BE3 است که ایران خودرو تاکنون بر روی بسیاری از خودروهای تولیدی خود استفاده کرده است. خودروی دنا مانند بسیاری دیگر از خودروهای ساخت ایران خودرو از ضعف سیستم انتقال قدرت در صفحه دیسک و کلاچ بهره مند است و امیدواریم این مشکل در دنا پلاس برطرف شود. گیربکس BE3 برای موتور EF7 مناسب است اما در دنده ۵ این خودرو کمی با موتور هماهنگ است و با شنیدن آن می توان صدای کابین خودرو را اصلاح کرد.

هندلینگ ماشین دنا خیلی بهتر از سمند است و خوب ارزیابی می شود و برای دنا پلاس هم همینطور است. سواری های دنا و دنا پلاس شبیه به هم هستند و با کمی طعم ورزشی سواری خوبی را به راننده می دهند. سواری دنا به دلیل فرم سواری خشک ورزشی کمی نرم احساس می شود ، که البته در حرکت نرم خاصی نیز احساس می شود که تجربه سواری با دنا و دنا پلاس را از سایر خودروهای تولید داخل متفاوت می کند. فرمان دنا و دنا پلاس از نرمی خوبی برخوردار است و دقت آن قابل قبول است و احساس خوب و اطلاعات دقیقی را از سطح جاده به راننده منتقل می کند و توزیع وزن خودرو نیز به دلیل وزن بالای ماشین قدرت ترمزگیری در خودروی دنا خوب است و احساس اطمینان را در ذهن راننده ایجاد می کند.

مشخصات خودرو دنا پلاس و مقایسه مدل توربو و معمولی + عکس

خلاصه دنا پلاس

به طور کلی تولید خودروی دنا پیشرفت بزرگی برای صنعت خودروسازی کشورمان محسوب می شود و خودروی خوبی محسوب می شود و اکنون با ایجاد تغییراتی در این خودرو و تولید دنا پلاس شاهد یک گام دیگر به جلو از صنعت خودرو کشورمان هستیم. در خودروی دنا بسیاری از مشکلات به دلیل عدم کیفیت کافی بود و امیدواریم با افزایش کیفیت تولید شاهد رفع تمام نقایص این خودرو در تولید خودروی دنا پلاس باشیم و دنا پلاس کاملاً در نظر گرفته خواهد شد ماشین با کیفیت بالا.

 

ما می دانیم که در این بازار با این محدوده قیمت ، به غیر از چند گزینه چینی ، هیچ گزینه ای نمی تواند شما را در صفر کیلومتر غافلگیر کند ، اما می دانیم که دنا پلاس با این حجم از ویژگی های خوب و طراحی به روز شده ، روزی قربانی سوال خواهد شد موتورها EF7 هیجان انگیز خواهد بود. شاید در آن صورت تمام ظرفیت فروش ایران خودرو تکمیل شود ، اما این مالک بدبخت این خودرو است که با پایان دوره گارانتی خودرو ، مجبور است با ترس از خرابی موتور و عدم پذیرش موتور ، ضمانت نامه را با مبالغ قابل توجهی تمدید کند. مکانیک افسوس که خدمات پس از فروش پنج ساله یا ۱۵۰،۰۰۰ کیلومتر برای خودروهای این کلاس یک رویا است.

 

در پایان انتخاب با شما ، ما همچنین در مورد مزایای دنا پلاس صحبت کردیم و برخی از معایب آن را ذکر کردیم. اگر ماشین باز هستید و هر دو سال یکبار ماشین خود را عوض می کنید ، دنا پلاس یک ماشین قابل قبول است و اگر نه! به گزینه دیگری فکر کنید.

 

 

تغییرات توربوشارژ دنا پلاس در مقایسه با دنا پلاس معمولی

 

توربوشارژر دنا پلاس در مقایسه با دنا پلاس معمولی تغییرات قابل توجهی دارد ، از جمله تغییراتی که در ظاهر اتومبیل باعث زیبایی ، ایمنی و تجهیزات بالای آن شده است و همچنین یک موتور توربوشارژ قدرتمند که باعث شده توربوشارژر دنا پلاس به محصولی متفاوت تبدیل شود.

مشخصات خودرو دنا پلاس و مقایسه مدل توربو و معمولی + عکس

ویژگی های موتورهای توربوشارژ

 

در مورد مزایای موتورهای توربوشارژ باید گفت که این موتورها دارای مزایایی از جمله افزایش قدرت و شتاب خودرو بدون افزایش حجم موتور ، افزایش بازده و بازده سوخت ، احتراق کامل سوخت و آلودگی و مصرف کمتر در مقایسه با موتورهای معمولی. موتور به کار رفته در دنا پلاس توربو می تواند ۱۵۰ اسب بخار قدرت و ۲۱۵ نیوتن متر گشتاور تولید کند که در مقایسه با نمونه معمولی افزایش چشمگیری دارد. به این ترتیب دنا پلاس توربو قادر است پس از حرکت از حالت سکون در ۱۰ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برسد.

 

تفاوت بین ماشین توربوشارژ دنا پلاس و خودروی دنا پلاس معمولی

 

استفاده از رینگ و تایر بزرگتر و ۵ پیچ
طرح رینگ آلومینیومی جدید
فرمان چرمی با دوخت قرمز
زیرپایی موکتی با آرم توربو و نوار قرمز
طراحی سر اهرم دنده را تغییر دهید
نصب موتور توربوشارژ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *