پ

برای کرونا چی بخوریم ؟ توصیه های کارشناس مسئول تغذیه

برای کرونا چی بخوریم خوبه ؟

کارشناس مسئول تغذیه دانشگاه علوم پزشکی بیرجند اظهار داشت: استفاده از رژیم غذایی مناسب برای فرد مبتلا به کرونا می تواند در تسریع بهبودی موثر باشد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت ، صغری راغبی ، در مورد رژیم غذایی مناسب بیمار مبتلا به ویروس کرونا ، به رسانه های گروهی گفت: “وقتی فردی به ویروس کرونا مبتلا می شود ، به دلیل بیماری است که همراه با تب و بی اشتهایی است.

وی افزود: در این موارد توصیه می شود مایعات به میزان کافی ترجیحاً مایعات داغ مانند چای ، چای ، قهوه رقیق شده و همچنین مایعات به صورت سوپ استفاده شود.

این متخصص تغذیه و مسئول درمان دانشگاه علوم پزشکی بیرجند ادامه داد: در هنگام بیماری ، تأمین پروتئین ، کالری و انرژی مورد نیاز بیمار ضروری است ؛ بنابراین به بیمار توصیه می شود وعده های غذایی بیشتری را با مقدار کمتری بخورد. غذا.

راغبی افزود: همچنین انواع سوپ هایی که شامل غلات ، گوشت هایی مانند سینه مرغ و ترجیحاً گوشت هایی هستند که می توانند پروتئین مورد نیاز بدن را برآورده کنند و انواع سبزیجات موجود در سوپ بیمار و همچنین سوپ هایی با ادویه جات مانند لیمو ترش که می توانند بیمار را درمان کنید کمکهایی که در وعده های مختلف به کار رفته است.

وی اظهار داشت: برای تأمین کالری مورد نیاز بیمار ، روغن هایی مانند روغن زیتون ، روغن کانال حاوی امگا 3 یا امگا 9 به دلیل خاصیت ضد التهابی بودن ، باید در رژیم غذایی بیمار استفاده شود.

این کارشناس مسئول تغذیه دانشگاه علوم پزشکی بیرجند ادامه داد: همچنین مصرف انواع مغزها مانند پسته ، بادام ، گردو به عنوان میان وعده در وعده های غذایی و در رژیم ماست بیمار ، یک یا دو قاشق آجیل توصیه می شود ”

راغبی در مورد اهمیت مصرف لبنیات در دوران بیماری گفت: ترجیحاً لبنیات مصرفی بیماران مبتلا به بیماری کرونر قلب باید پرچرب باشد.

وی افزود: لازم نیست غذاهای سرخ شده در رژیم غذایی بیمار گنجانده شود و بیشتر غذاها باید با چاشنی مناسب کبابی ، جوشانده و خورده شوند.

کارشناس تغذیه مسئول درمان دانشگاه علوم پزشکی بیرجند اظهار داشت: آب میوه های تازه به عنوان میان وعده دو تا سه بار در روز برای تأمین ویتامین های مورد نیاز بیمار به ویژه ویتامین C و همچنین ترجیحاً یک تا دو تخم در روز تأمین می شود. در رژیم غذایی بیمار باید از تخم مرغ کاملا جوشانده استفاده شود.

راغبی یادآور شد: مصرف این غذاها در هنگام بیماری می تواند در بهبود هر چه سریعتر بیمار م beثر باشد.

کلیدواژه : کروناویروس
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید