برای سرماخوردگی چی خوبه بخوریم ؟

برای سرماخوردگی چی خوبه بخوریم ؟
ب

یکی از سوالات و مشکلات رایج هنگام سرماخوردگی ، غذاهایی است که باید بخوریم. در اینجا ۱۰ ماده غذایی سالم که می توانید هنگام سرماخوردگی بخورید آورده شده است. بله ، هنگام سرماخوردگی می توانید غذای خوشمزه بخورید:


بستنی میوه ای

بستنی میوه ای باعث بهبود خشکی و گلودرد می شود. بستنی میوه ای متعادل کننده آب مورد نیاز بدن شما برای مقابله با سرماخوردگی است. مصرف کافی مایعات باعث رقیق شدن ترشحات مخاط بینی و رفع گرفتگی می شود.

برای اطمینان از دریافت مواد مغذی کافی از بستنی تهیه شده از آب ۱۰۰٪ استفاده کنید. همچنین می توانید خودتان آب میوه یخ زده درست کنید.

ساندویچ بوقلمون

ساندویچ بوقلمون حاوی پروتئین بدون چربی است که در یک رژیم غذایی سالم وجود دارد. اگرچه ممکن است دوست نداشته باشید غذا بخورید ، اما خوردن آن انرژی کافی برای بدن شما برای مبارزه با بیماری ها فراهم می کند. از سس توت استفاده کنید تا خوشمزه و آسان شود.

  آب سبزیجات
آب سبزیجات

وقتی سرما می خورید ، احتمالاً نمی خواهید سالاد درست کنید و بخورید. می توانید یک لیوان آب سبزیجات کم سدیم بخورید. بدن شما مقادیر زیادی آنتی اکسیدان دریافت می کند که سیستم ایمنی بدن شما را در برابر میکروب ها تقویت می کند.

سوپ مرغ

به شما کمک می کند مایعات کافی دریافت کنید و بسیار مقوی است. شواهد علمی نشان می دهد که سوپ مرغ به بهبودی کمک می کند. سوپ مرغ داغ باعث تقویت قسمت های شبیه مو در مجاری بینی می شود که بدن شما را در برابر باکتری ها و ویروس ها محافظت می کند.

 سیر

سیر

اگر می توانید سیر بخورید ، چاشنی مناسبی برای غذاهایی مانند سوپ است. به نظر می رسد تا حدی سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند و به رفع کمی گرفتگی بینی کمک می کند.

 

زنجبیل

زنجبیل

زنجبیل برای حالت تهوع و سوزش معده مفید است. مطالعات نشان می دهد که زنجبیل برای التهاب نیز مثر است. زنجبیل را می توان به صورت خام یا پودر مصرف کرد. می توانید از نوشیدنی زنجبیل نیز استفاده کنید.

چای داغ

چای داغ

برای دریافت آنتی اکسیدان ها از انواع چای ها استفاده کنید. استنشاق بخار چای باعث باز شدن بینی می شود. برای تسکین گلودرد از عسل و آب لیمو استفاده کنید. اگر کافئین شما را آزار می دهد ، از چای بدون کافئین یا چای گیاهی استفاده کنید.

 

 موز
موز

خوردن موز بسیار راحت است. در صورت حالت تهوع ، استفراغ و اسهال ، می توان از موز به عنوان غذا استفاده کرد. موز با برنج ، سس سیب و نان تست رژیم های خوبی است که پزشکان برای افرادی که تازه از آنفولانزا خلاص شده اند ، توصیه می کنند.

 نان تست
نان تست

نان تست در هنگام بیماری غذای خوبی است و همراهی سوپ مرغ است که وقتی نمی توانید غذاهای سنگین بخورید گرسنگی شما را برطرف می کند.

 

وعده های غذایی نوشیدنی های جایگزین

اگر اشتهای شما برگشت ، از این نوشیدنی ها استفاده کنید تا مطمئن شوید که به اندازه کافی مواد مغذی و کالری دریافت می کنید. از نوشیدنی های بدون لاکتوز که قند کمی دارند و حداقل ۶ گرم پروتئین دارند استفاده کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *