پ

تاریخ جشن هالووین در سال 99 – 2020 + زمان دقیق

تاریخ جشن هالووین 99 – 2020 

هالووین یک جشن سنتی مسیحیان غربی است که با جشن خیمه شب ها مرتبط است ، که به مدت سه شبانه روز ادامه دارد و در شب 31 اکتبر (10 آبان) برگزار می شود.

بسیاری از مردم امشب را با چهره های نقاشی شده ، لباس های عجیب و غریب یا لباس افراد مشهور ، چهره ها و ظاهری که برای آنها ترسناک است جشن می گیرند.

کودکان همچنین برای جمع آوری قاشق و آجیل به خانه دیگران می روند. این تعطیلات توسط مهاجران ایرلندی و اسکاتلندی در قرن نوزدهم به قاره آمریکا آورده شد.

یکی از نمادهای هالووین کدو تنبل است که در داخل آن تخلیه می شود و چشم ها ، ابروها و دهان را برای آن ترسناک می کنند و با روشن کردن یک شمع در داخل کدو تنبل جلوه ای ترسناک به آن می بخشند./ برگرفته از ویکی پدیا

 

هالووین و نماد شیطان پرستی

 

آنتون لاوی (متولد 1930) بنیانگذار و کاهن اعظم کلیسای شیطان است ، نویسنده کتاب انجیل شیطان و بنیانگذار شیطان پرستی لاوینی است. در سال 1966 ، وی ضمن تراشیدن سر (به عنوان بخشی از آیین جدید) ، از تأسیس كلیسای شیطان خبر داد و آن را سال اول “میثاق شیطانی” خواند و خود را كاهن اعظم كلیسای شیطان خواند. در کتاب انجیل شیطان ، لاویان در مورد آموزه های کلیسای شیطان ، آئین های عبادت ، آئین های مذهبی و مراسم پرستش شیطان و … بحث می کند و شیطان را حاکم زمین معرفی می کند. که اکنون به یک رویداد “هالووین” تبدیل شده است.

تاریخ جشن هالووین در سال 99 - 2020 + زمان دقیق

اکنون ده‌ها سال است که هالووین، به جشنی برای پرستش شیطان، مضحکه کردن دین و مورد اهانت قرار دادن راهبه‌های مسیحی تبدیل گردیده است.بی‌قیدی تام جنسی، مصرف موادمخدر و افراط در مشروبات الکلی، از جمله ستون‌های شیطانی است که “لاوی” برای اولین بار بنا نهاد. نوع نگاه ضدّدینی و شیطان‌پرستانه جشن‌های “هالووین”، انزجار و مخالفت کلیسا، صاحبان ادیان گوناگون و اخلاق‌مداران را برانگیخته است. اسقف اعظم، “ولفگانگ هوبر” (Wolfgang Huber) رئیس شورای ایالتی کلیسا‌های پروتستان آلمان، آداب و رسوم هالووین را “بسیار پوچ” دانسته و می‌گوید:«هالووین، مثل ویروسی خطرناک از آمریکا آمد و به ما تحمیل شد. بعید می‌دانم که به این زودی‌ها بتوان به این سرگرمی بی‌محتوا پایان داد.»/ باشگاه خبرنگاران

 

کلیدواژه : تاریخهالووین
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید