شامپو بچه روشی برای از بین بردن ویروس کرونا !

شامپو بچه روشی برای از بین بردن ویروس کرونا !
ب

محققان دانشکده پزشکی دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا بر این باورند که برخی از دهان شویه ها و شامپوهای کودکان می توانند ویروس کرونا را خنثی و حتی از بین ببرند.

پروفسور کریگ مایرز ، سرپرست تیم تحقیقاتی دانشگاه پنسیلوانیا ، گفت: “در حالی که باید منتظر بمانیم تا واکسن به ویروس کرونا تولید شود ، اما همچنین باید راه هایی برای کاهش انتقال ویروس پیدا کنیم.” محصولات آزمایش شده توسط تیم تحقیقاتی ما به راحتی در دسترس هستند و اغلب بخشی از برنامه های روزمره بسیاری از افراد هستند.

به عنوان بخشی از این مطالعه ، محققان چندین تجهیزات محافظتی روزانه ، از جمله محلول شامپوی کودک ، پاک کننده پراکسید برای زخم های دهان و دهانشویه ها را آزمایش کردند که به هر محصول اجازه می دهد ۳۰ ثانیه ، یک دقیقه و دو دوام داشته باشد. چند دقیقه با ویروس ارتباط برقرار می کند.

وی ادامه داد: نتایج این آزمایش نشان داد که محلول شامپوی کودک پس از دو دقیقه بیش از ۹/۹۹ درصد ویروس ها را غیرفعال کرد و بسیاری از محصولات دهانشویه تنها ۳۰ ثانیه طول کشید تا بیش از ۹/۹۹ درصد ویروس ها از بین بروند.

مایرز گفت: “افرادی که به کرونا متبلا شده باشند ممکن است ویروس را به کسانی که با آن زندگی می کنند منتقل کنند.” همچنین ، برخی از مشاغل ، از جمله دندانپزشکان و سایر کارکنان مراقبت های بهداشتی ، در معرض خطر بیماری کرونر قلب هستند. بنابراین ، برای اطمینان از توانایی آنها در جلوگیری از انتقال ویروس کرونا ، بسیاری از محصولات باید آزمایش شوند.

در حالی که نتایج این مطالعه امیدوار کننده بوده است ، اما مقامات بهداشتی در حال حاضر استفاده از شامپو و دهان شویه را برای جلوگیری از ویروس کرونا توصیه نمی کنند و طبق دستورالعمل های اساسی ، این بهترین روش برای جلوگیری از انتقال ویروس است. کرونا در حال شستن دست ها با آب و صابون ، استفاده از مواد ضد عفونی کننده بر پایه الکل ، استفاده از ماسک ها و رعایت فاصله اجتماعی است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *