پابلو اسکوبار کیست + همسرش

پابلو اسکوبار کیست

پابلو امیلیو اسکوبار گاویریا (۱ دسامبر ۱۹۴۹ – ۲ دسامبر ۱۹۹۳) یک قاچاقچی کوکائین در کلمبیا بود. وی با دارایی خالص تا ۳۰ میلیارد دلار (معادل ۴۸ تا ۵۸ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۸) به عنوان ثروتمندترین قاچاقچی تاریخ بشر شناخته می شود.
پابلو اسکوبار ، معروف به پدرخوانده ، رئیس ، جادوگر ، رابین هود ، بزرگترین گنگستر جهان ، قاچاقچی افسانه ای ، پادشاه کوکائین ، یکی از مشهورترین چهره های تاریخ معاصر کلمبیا است که در دهه ۱۹۸۰ و دهه ۱۹۹۰ به کابوسی در این کشور تبدیل شد .

وی نهایت در سال ۱۹۹۳ در درگیری با ارتش کلمبیا کشته شد.

Pablo Escobar 5 - پابلو اسکوبار کیست + همسرش

لحظه کشته شدن پابلو اسکوبار و گرفتن عکس یادگاری ارتش کلمبیا با جنازه وی ( در این تصویر وی با شلیک تیر به سرش خودکشی کرده است )

 

خوان پابلو اسکوبار ، پسر پابلو اسکوبار ، قاچاقچی معروف کلمبیایی معروف به پادشاه کوکائین ، دو کتاب در مورد زندگی پدرش منتشر کرده است.

وی پس از مرگ پدر مجبور به تغییر هویت و ترک کلمبیا شد. پسر بنیانگذار کارتل ماد (شبکه قاچاق قاچاق مواد مخدر در کلمبیا در شهر مدینه) به مناسبت انتشار آخرین کتاب خود ، “پدر من ، پابلو اسکوبار ،” در گفتگویی تصویری واقعی از پدرش کشید. ”

Pablo Escobar 2 - پابلو اسکوبار کیست + همسرش

زندگی پادشاه کوکائین از زبان پسرش

پابلو اسکوبار قاچاقچی مواد مخدر کلمبیایی ثروتمندترین قاچاقچی کوکائین در جهان بود. برخی او را رابین هود برای کمک به فقرا صدا می زدند و برخی دیگر او را قاچاقچی بیرحم می نامیدند. چندین فیلم و سریال بر اساس زندگی وی ساخته شده است. خوان پابلو اسکوبار پس از مرگ پدرش در سال ۱۹۹۳ مجبور به تغییر هویت و فرار از کلمبیا شد. او که نمی خواست پا جای پای پدر بگذارد ، تصمیم گرفت پیام آور صلح و دوستی در سراسر جهان باشد.

خوان پابلو اسکوبار فرزند پادشاه کوکائین ، معمار ، نویسنده و یکی از سرسخت ترین مبارزان قاچاق مواد مخدر است. وی در مستندی به نام “گناهان پدر من” شرکت کرده است.

وی در کتابی با عنوان “پدر من ، پابلو اسکوبار” ، رابطه پدرش با CIA را فاش می کند. خبرنگار یورونیوز ، یولاندا سانچز در مراسم رونمایی از کتاب در لیون با وی گفتگو کرد.

شما مدت ها در مورد پدرتان پابلو اسکوبار سکوت کرده اید. اما در سال های اخیر دو کتاب در مورد او منتشر کرده اید و یک مستند درباره او ساخته اید. چرا الان این تصمیم را گرفتی؟

خوان پابلو اسکوبار: “فکر می کنم من به عنوان یک پسر و یکی از اعضای خانواده اش که به اطلاعات و شواهد زیادی دسترسی دارم این حق را دارم. به نظر می رسد از شخصیت پابلو اسکوبار برای روایت داستان هایی استفاده شده است که واقعیت ندارند. وظیفه من به عنوان پسرش بیان حقیقت در مورد او است. “گفتن این واقعیت ها برای من هیچ فایده ای ندارد ، برعکس ، این تصویری بد و شاید بدتر از آنچه در فیلم ها و سریال های تلویزیونی دیده ایم از پدر من است. ”

عده ای او رابین هود و برخی دیگر او را قاچاقچی بی وجدان خواندند. پدر شما دقیقاً کیست؟

“رابین هود لقبی است که رسانه ها به او دادند. او هیچ ارتباطی با اقدامات دولت نداشت. او یک خانه ، بیمارستان ، مدرسه و یک مرکز ورزشی ساخت – کارهایی که دولت انجام نداد. به همین دلیل ، او محبوب ترین افرادی که احساس می کردند رها شده اند. این امر او را از مجازات و محافظت در طی سالها محافظت کرده بود. زندگی پدر من پر از تناقض و تناقض بود. “او از پول قاچاق مواد مخدر برای ساخت زمین های ورزشی برای جوانان استفاده کرد تا آنها به مواد مخدر روی نیاورند. ”

Pablo Escobar 3 - پابلو اسکوبار کیست + همسرش

شما اولین کتاب خود را به پدر خود هدیه کردید زیرا این کتاب راهی را به شما نشان داد که نباید در زندگی طی کنید. چه خاطرات و تصاویری از پدر شما را وادار به انجام این کار کرد؟

“خشن ترین تصویری که حتی نمی توانید تصور کنید.” خشونت هایی که به دلیل اقدامات پدرم در خانواده من و کلمبیا رخ داده است حتی برای کوانتین تارانتینو اتفاق نمی افتد. ”

“بهترین خاطرات من از زمان پدر بودن او است و من از این خشونت او بدترین خاطرات را دارم.” تنها چیزی که دیگران درباره پابلو اسکوبار نوشتند و من هم با آن موافقم عشق بی حد و حصر او به خانواده بود. ”

در چه صورت او را مقصر می دانید؟

“هنگامی که او با من روبرو شد – همانطور که من و شما اکنون این کار را می کنیم ، هزاران بار به او گفتم که دوست ندارم آدم ربایی و آدم کشی و بمب هایی را که منفجر کرده دوست دارم.” زیرا این خشونت همیشه به ما برمی گشت.

آیا سه سال پس از انتشار اولین کتاب خود ، آیا تغییر در نحوه شناخت شخصیت پدر خود را مشاهده کرده اید؟
 

“حقیقت زندگی پدر من با افسانه هایی که مردم درباره زندگی او می سازند و می فروشند بسیار متفاوت است. همه این اسطوره ها یک نکته مشترک دارند: تلاش برای بزرگداشت زندگی پدرم برای افزایش فروش. من می دانم که اگر زندگی او را ستایش می کردم ، هزاران نسخه از کتابهای من فروخته می شود ، و بسیار بد است اگر من بخواهم با همان داستان ها به جنگ آنها بروم.

اما فکر می کنم بین نحوه بازگو کردن این وقایع و سایر موارد تفاوت وجود دارد. وقتی برای ارائه کتاب دومم به آرژانتین رفتم ، نامه ای دریافت کردم که تفاوت داستان من و داستانهای دیگران را بیان می کند. پسری ۱۳ ساله پاکت مهر و موم شده ای را به من داد و گفت که از هشت سالگی پدرم را می شناخت. او گفت: “مادربزرگ من برایم از پدرت داستان می گفت.” من فیلم ها و سریال های زندگی او را خیلی دوست داشتم. من همیشه دوست داشتم پابلو اسکوبار باشم. “تا زمانی که کتاب شما را نخواندم ، اکنون می خواهم روزنامه نگار شوم.”
پول کوکائین برای ما مرگ و خشونت به همراه دارد

Pablo Escobar 6 - پابلو اسکوبار کیست + همسرش

به جوانانی که از پدر شما بت ساخته اند و می خواهند مانند او شوند چه می گویید؟

“من می خواهم که آنها داستان واقعی پابلو اسکوبار را بدانند. زندگی او چیز پر زرق و برق او در سریال های تلویزیونی نیست. از خودم می پرسم: داشتن کاخی چه فایده ای دارد که شب کسی در خانه منتظر تو نیست ؟ من با پدرم مخفی شده بودم. میلیون ها دلار پول نقد داشتیم ، اما گرسنه بودیم. پول قرار است شما را از گرسنگی باز دارد. اما این پول گرسنگی ، مرگ و خشونت و درد از دست دادن عزیزان ما را به همراه داشت. خشونتی که تمام نشد. “من به کسی توصیه نمی کنم که وارد چنین جهانی شود ، زیرا قاچاق مواد مخدر شغلی است که مستمری ندارد.”

با گذشت بیش از ۲۰ سال از مرگ پابلو اسکوبار ، آیا تولید و مصرف کوکائین افزایش یافته است؟ چه عواملی منجر به عدم موفقیت در مبارزه با مواد مخدر شده است؟

جنگ علیه قاچاق مواد مخدر سالهاست که شکست خورده است. شکست خورد زیرا بازی کثیف ممنوعیت مصرف مواد مخدر بهترین تبلیغ برای استفاده از مواد مخدر است. با ممنوعیت مصرف مواد مخدر ، پول زیادی به جیب برخی افراد می رود. کسانی که بیشترین قدرت را دارند بیشترین بهره را از این ممنوعیت می برند. منظورم آمریکایی ها است. چرا آمریکایی ها به جای صحبت درباره آنچه که در کتابم درباره رابطه پدرم با اداره مبارزه با مواد مخدر ایالات متحده و CIA نوشتم ، سر ما را بر سر رسوائی های کوچک مواد مخدر گرم می کنند؟ اتفاق می افتد. ”
آموزش قوی ترین سلاح در مبارزه با قاچاق مواد مخدر

آیا قاچاق مواد مخدر صلح تهدیدآمیز در کلمبیا است؟

تا زمانی که مصرف مواد مخدر در کشور من ممنوع باشد ، جنگ ادامه خواهد داشت. همه جا یکسان است. منع مصرف مواد مخدر عامل اصلی خشونت است. فکر می کنم وقت آن رسیده که با مواد مخدر کنار بیاییم. ما در این جنگ با سلاح پیروز نخواهیم شد. زیرا بزرگترین اسلحه در دست فروشندگان مواد مخدر است.

آیا با آموزش می توان کاری انجام داد؟

“آموزش و پرورش قدرتمندترین سلاح در مبارزه با مواد مخدر است. من هیچ کودکی را نمی شناسم که مانند من در دهه ۱۹۸۰ در معرض مواد مخدر قرار گرفته و مصرف کرده باشد.” پدرم چنان خوب به من گفت که من جرات امتحان ماری جوانا را نداشتم تا ۲۸ سالگی ”

شما سالها از بچه دار شدن امتناع ورزیدید زیرا اقدامی خودخواهانه به نظر می رسید. حالا می خواهید به پسرتان چه بگویید؟ آیا پنهان می کنید که پدربزرگ او کیست؟

“من به او گفتم که در سن دو سالگی پابلو اسکوبار کیست. بدیهی است که من به او نخواهم گفت قاچاق مواد مخدر چیست. او می داند که پدربزرگش پابلو اسکوبار است. تعهد من نسبت به او این است که او را با عشق و احترام بزرگ کنم زیرا من می دانم این همان کاری است که پدر من در صورت زنده بودن انجام می داد. “مطمئناً ، او از تمام جنایاتی که پدربزرگش مرتکب شده است آگاه خواهد بود و روزی که فرصتی برای پابلو اسکوبار ایجاد شود ، او قادر خواهد بود مسیر دیگری را انتخاب کنید. “

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید