درمان لب های ترک خورده و خشک با چند روش ساده

خشک
ب

لب های ترک خورده و خشک را چگونه درمان کنیم ؟

استفاده از مرهم لب یکی دیگر از روشهای معمول جلوگیری از خشکی و ترک لب است ، اما اگر استفاده از آنها برای رسیدن به این هدف کافی نیست ، توصیه می شود اگر برای مرطوب نگه داشتن لب ها برخی از روش های خانگی را انجام دهید. بودن.

استفاده از ژله نفتی (وازلین)

ژل پترولیوم که ممکن است یکی از مواد اصلی در مارک وازلین باشد ، به دلیل محافظت از پوست ، از مومیایی کننده لب ساخته می شود تا از پوست موجود در پوست محافظت کند. این شرایط برای جلوگیری از خشکی لب ضروری است.

اما ژله نفتی بیشتر به عنوان یک مانع عمل می کند و از لب ها در برابر از دست دادن رطوبت محافظت می کند و نقشی در تولید رطوبت ندارد. بهترین روش استفاده از ژله نفتی برای لبهای ترک خورده این است:

برای تأمین رطوبت مورد نیاز لب های خود از مرهم لب استفاده کنید.

سپس با یک لایه ژله نفتی می توانید رطوبت پوست لب را به دام بیندازید.

در موارد نادر ، ممکن است گاهی اوقات با نیروی م onثر بر روی ژل نفتی ادامه یابد. اگر در اثر استفاده از این محصول احساس تورم یا سوزش دارید ، ممکن است با ژله نفتی کار کند و شما باید استفاده از آن را متوقف کنید.

آلوئه ورا بخورید

آلوئه ورا گیاهی آبدار است که در برگهای خود ژل مرطوب کننده تولید می کند. استفاده از ژل آلوئه ورا می تواند به حفظ آب بدن لب ها کمک کرده و از خشک شدن آن جلوگیری کند که منجر به ترک خوردگی می شود.

آلوئه ورا همچنین حاوی مولکولی به نام پلی ساکاریدها است که به اتصال رطوبت بین پوست و حفظ رطوبت لب ها کمک می کند. این مورد مخصوصاً برای لبهای ترک خورده بسیار مفید است زیرا باعث تحریک پوست شما برای تولید سلولهای جدید می شود که به بهبود زخم و ترک سریع کمک می کنند.

می توانید آلوئه ورا در خانه پرورش دهید و ژل را از برگ های این گیاه استخراج کنید یا ژل آماده آلوئه ورا بخرید. بعضی از افراد ممکن است در اثر قرار گرفتن در معرض آلومینیوم آلوئه ورا را تجربه کنند ، بنابراین توصیه می شود اگر از تجهیزات لازم برای ایجاد آن استفاده نمی کنید ، اگر روی پوست تأثیر نگذارید ، شروع به تمرین کنید.

عسل

عسل گزینه خوبی برای درمان شکاف لب است زیرا ماده ای است که رطوبت را به خود جذب می کند ، بنابراین اگر می توانید رطوبت هوا را به لب جذب کنید ، این امکان وجود دارد. عسل همچنین دارای خواص درمانی است و می تواند به بهبود زخم ها و ترک های لب کمک کند.

علاوه بر این ، عسل خاصیت ضد باکتری دارد و از عفونت های ناشی از زخم و ترک لب جلوگیری می کند.

عسل به عنوان یک لایه بردار ملایم عمل می کند و می تواند به خشک و مرده شدن پوست لب کمک کند.

برای مرطوب سازی لب های خود می توانید از عسل به روش زیر استفاده کنید:

یک لایه نازک عسل را با انگشت تمیز یا مقداری پنبه روی لب های خود قرار دهید.

بگذارید ۲۰ تا ۳۰ دقیقه بماند و سپس آن را پاک کنید.

عسل شیرین است ، بنابراین ، در برابر وسوسه لیسیدن لب های شما مقاومت می کند ، زیرا فقط وضعیت لبهای ترک خورده را بدتر می کند. می توانید از عسل اجتناب کنید ، بیدار شوید و اجازه دهید یک شب روی لب های شما بماند.

روغن نارگیل

روغن نارگیل یک ماده نرم است ، بنابراین در صورت لزوم می توان از آن برای حفظ رطوبت در لب ها و جلوگیری از خشکی آن استفاده کرد.

همچنین ، روغن نارگیل مجاز به داشتن خواص ضد التهابی است. این بدان معناست که روغن نارگیل می تواند به تسکین درد و ناراحتی های ناشی از ترک خوردن لب ها کمک کند. خواص ضد باکتریایی روغن نارگیل همچنین به جلوگیری از ریزش در نتیجه زخم های باز روی لب کمک می کند. می توانید روغن نارگیل را با شکر مخلوط کرده و از آن به عنوان یک لایه بردار ملایم برای از بین بردن سلول های مرده پوست از لب استفاده کنید.

لایه بردار شکری

وقتی سلول های مرده پوست روی لب جمع می شوند ، از رسیدن رطوبت کافی به لب جلوگیری می کنند. لایه برداری ملایم پوست با لایه بردار شکری می تواند به از بین بردن سلول های مرده پوست ناشی از ترک کمک کند.

تهیه دستگاه لایه بردار شکری ساده است. آنچه شما باید انجام دهید در اینجا آمده است:

یک قاشق غذاخوری شکر و یک قاشق غذاخوری روغن نارگیل یا عسل را در یک کاسه ترکیب کنید.

مواد را به خوبی مخلوط کرده و این لایه بردار را با انگشت تمیز روی لب های خود قرار دهید.

به آرامی لب ها را به مدت یک دقیقه با حرکت دورانی مالش دهید.

سپس ، لایه برداری اضافی را از لب های خود پاک کنید.

در آخر از ژله نفتی یا مقداری روغن نارگیل برای مرطوب نگه داشتن لب های خود استفاده کنید.

اگر بعد از استفاده از لایه بردار قند از مرطوب کننده استفاده نکنید ، می تواند وضعیت ترک خورده لب ها را بدتر کند.

چگونه می توان از ترک لب جلوگیری کرد

خشکی لب ها باعث ترک خوردن آنها می شود ، بنابراین مرطوب نگه داشتن لب ها بهترین راه برای جلوگیری از ترک خوردن آنهاست.

همچنین ، هنگامی که لب ها خشک هستند ، باید از لیس زدن آنها خودداری کنید. در شرایطی که به نظر می رسد استفاده از بزاق برای مرطوب سازی لب ها راهی منطقی برای مقابله با خشکی به نظر می رسد ، در واقع می تواند باعث خشک شدن سریع لب ها شود. در عوض ، از مرطوب کننده لب یا داروی خانگی که در بالا ذکر شد استفاده کنید.

مرطوب نگه داشتن لب ها بهترین گزینه برای مقابله با خشکی و ترک خوردگی است. چند بار در روز از مرطوب کننده استفاده کنید و میزان استفاده را با توجه به شرایط آب و هوایی تنظیم کنید.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *