جیل بایدن کیست + بیوگرافی و عکس های شخصی

جیل بایدن همسر جو بایدن
ب

بیوگرافی جیل بایدن

“جیل تریسی جیکوب بایدن” نام کامل همسر جو بایدن رئیس جمهور منتخب آمریکا است.
جیل بایدن ۶۹ ساله در سال ۱۹۵۱ در هامونتون ، نیوجرسی متولد شد. او چهار خواهر داشت. جیل در پنسیلوانیا بزرگ شد. وی در سال ۱۹۷۰ در ۱۹ سالگی با یکی از اعضای تیم فوتبال کالج ازدواج کرد ، اما این ازدواج بیش از چهار سال دوام نیاورد و در سال ۱۹۷۴ به طلاق انجامید. جیل ، معلم زبان و ادبیات انگلیسی در مدارس دولتی آمریکا ، دارای مدرک دکترا آموزش دارد.

وی در سال ۱۹۷۷ ، ۴۳ سال پیش ، با سناتور جو بایدن ازدواج کرد که همسر اول و یک فرزند خردسال خود را در یک سانحه رانندگی از دست داد.

نتیجه این ازدواج دختری به نام “اشلی” است که ۳۹ ساله است و مانند مادرش در فعالیت های اجتماعی فعال است و البته دستی در صنعت مد و طراحی دارد.

بایدن از ازدواج اولش دو پسر داشت که جیل بایدن پس از ازدواج با جیل مادر شد. هانتر پسر کوچک و بو بایدن پسر بزرگ که پنج سال پیش بر اثر سرطان درگذشت.

جیل بایدن علاقه زیادی به تدریس دارد و حتی تابستان امسال در یک کنگره دموکراتیک سخنرانی کرد تا کاندیدای نهایی بایدن را برای انتخابات از کلاس خالی به دلیل کرونا با کنفرانس ویدیویی در کنگره در ولینگتون ، دلاور انتخاب کند. او درباره فضایل و فضایل همسرش صحبت کرد.

عکس جوانی جیل بایدن همسر جو بایدن رئیس جمهور آمریکا
عکس جوانی جیل بایدن همسر جو بایدن رئیس جمهور آمریکا

جیل بایدن به عنوان بانوی دوم ایالات متحده (۸ سال در دوران اوباما) خدمت کرده است و اکنون با کمک پیروزی همسرش در انتخابات ریاست جمهوری ، وی بعنوان اولین رئیس جمهور فعالیت های بیشتری را در کاخ سفید به عهده خواهد گرفت. بانوی ایالات متحده

جیل بایدن و همسرش جیل بایدن در جوانی
جیل بایدن و همسرش جیل بایدن در جوانی

وی اولین بانوی ایالات متحده است که شغل تمام وقت و شغل تدریس تمام وقت خود را در خارج از کاخ سفید انجام داده است.

میشل اوباما ، بانوی اول سابق ، در خاطرات خود درباره اشتیاق جیل بایدن به تدریس ، حتی در سفرهای سیاسی و انتخاباتی خود نوشته است. به گفته میشل اوباما ، جیل حتی فرصت نشستن و سفر با هواپیمای شخصی رئیس جمهور را برای تصحیح برگه‌های امتحانی دانش‌آموزان مغتنم می‌داند و در جشن پیروزی باراک اوباما در انتخابات ۲۰۰۸ ، لباس شب خود را  در دستشویی مدرسه پوشید و به مهمانی رفت. . .

دکتر جیل بایدن اولین بانوی اول آمریکایی خواهد بود که مدرک دکترا دارد.

وی در مصاحبه اخیر خود با CBS News گفت: “من تعداد زیادی پناهجو و مهاجر را آموزش می دهم.” “من عاشق داستانهایشان هستم و این واقعیت را دوست دارم که می توانم به آنها کمک کنم تا موفق شوند.”

جیل بایدن همسر جو بایدن
جیل بایدن همسر جو بایدن

جیل بایدن در فوریه سال ۲۰۱۷ ، پس از آنکه باراک اوباما دولت را به ترامپ سپرد و او و بایدن از کاخ سفید خداحافظی کردند ، خیریه ای به نام بنیاد بایدن در دلاور برای انجام امور خیریه اجتماعی و مبارزه با خشونت علیه زنان تشکیل شد. داده شده.

انتظار می رود فعالیت دفتر بانوی اول جیل بایدن در کاخ سفید در دوران ریاست جمهوری بایدن رونق یابد.

منبع :
تابناک

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *