علائم جدید مبتلایان به کرونا / تغییر رنگ انگشت پا !

علائم جدید مبتلایان به کرونا
ب

علائم جدید مبتلایان به کرونا

در ماه های اولیه شیوع ویروس کرونا به عنوان یک بیماری همه گیر ، متخصصان پزشکی به تدریج علائمی مانند تب بالا ، سرفه مداوم ، یا از دست دادن یا تغییر در حس بویایی و چشایی را معرفی کردند ، اما اکنون محققان معتقدند که چندین عارضه جانبی دیگر در این لیست قرار دارد.

یکی از علائم مرتبط با ویروس کرونا ، “انگشتان پای کووید” است. تحقیقات انجمن بین المللی متخصصان پوست و آکادمی پوست آمریکا نشان می دهد که در برخی از بیماران مبتلا به ویروس کرونا ، التهاب مربوط به سرمازدگی در پاهای خود ایجاد می شود که ماهها ادامه دارد.

این گروه اظهار داشت که این بیماری معمولاً بین یک تا چهار هفته پس از مبتلا به Covid-19 رخ می دهد و می تواند باعث تورم یا تغییر رنگ انگشتان پا شود.

طبق نتایج این تحقیق ، علائم در بیشتر موارد خفیف است و در طی چند هفته پا به حالت طبیعی برمی گردد. با این حال ، محققان می گویند که در برخی موارد التهاب بیش از ۱۵۰ روز طول کشید و آنها ترس داشتند که یافته های آنها تنها قسمت کوچکی از حقیقت باشد.

دکتر استر فریمن ، محقق ارشد تحقیق ، گفت: “به نظر می رسد گروه خاصی از بیماران با ابتلا به Covid-19 دچار التهاب در انگشتان پا می شوند.” “این قرمز و متورم می شود و در نهایت بنفش می شود.”

وی تأکید کرد: در بیشتر موارد ، این عارضه به خودی خود برطرف می شود. وی افزود: این نسبتاً خفیف است و به طور متوسط ​​۱۵ روز طول می کشد ، اما ما بیمارانی را دیده ایم که یک یا دو ماه با این مشکل روبرو بوده اند.

وی با تعجب گفت: “جای شگفت آور است که این مشکل از ۶۰ روز فراتر می رود.”

وی افزود: “واقعیت این است که برخی از بیماران ما بیش از ۱۵۰ روز با انگشتان قرمز یا بنفش یا متورم دچار این مشکل شده اند.”

بین آوریل و آگوست ، ۱۰۰۰ فرد مبتلا به Covid-19 نیز علائم پوستی را گزارش کردند که حدود ۶۰ درصد آنها انگشتان مایل به آبی دارد.

دکتر فریمن گفت: “شناسایی افراد با علائم انگشت پا ، از جمله برخی از آنها در انگلستان ، به دانشمندان کمک می کند تا در مورد علائم ویروس کرونا در سایر قسمت های بدن اطلاعات بیشتری کسب کنند.”

 

ریزش مو ، کم شنوایی و سکسکه

 

اما نشانه دیگری از ریزش مو در افراد مبتلا به Covid-19 گزارش شده است. آلیسا میلانو بازیگر آمریکایی پس از ابتلا به بیماری عروق کرونر قلب ، در ویدیویی که در حساب اینستاگرام خود منتشر کرد ، تأثیرات احتمالی ویروس کرونا را بر روی موهای خود نشان داد.

نتایج یک مطالعه در دانشگاه ایندیانا نشان می دهد که ۴۲۳ نفر از ۱۵۶۷ فرد مبتلا به Covid-19 در پاسخ به این سوال که ریزش مو دارند ، گفت: که تقریباً ۲۷٪ افراد در این مطالعه هستند.

تاکنون دانشمندان درباره کاهش چشایی و بویایی صحبت کرده اند ، اما کاهش شنوایی در گروهی از بیماران نیز دیده شده است. مجله پزشکی BMJ Case Reports قبلا گزارش داده بود که اولین مورد از دست دادن ناگهانی و دائمی شنوایی مرتبط با Covid-19 در انگلیس گزارش شده است.

اما مجله پزشکی فوریت های پزشکی آمریکا نیز گزارشی در مورد مرد ۶۲ ساله ای با عروق کرونر منتشر کرد که آوریل گذشته پس از چهار روز سکس زنی در اورژانس بستری شد. این مرد علائم معمول کرونر را نداشت اما آزمایش او مثبت بود. برخی دانشمندان معتقدند که سکسکه مداوم ممکن است علامت کوید ۱۹ باشد که با عفونت تنفسی مرتبط است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *