ماجرای خودکشی اسماعیل عابدی داور فوتبال + عکس

ماجرای خودکشی اسماعیل عابدی داور فوتبال + عکس
ب

خودکشی اسماعیل عابدی داور فوتبال

صبح دیروز رسانه ها خبر درگذشت اسماعیل عابدی داور فوتبال ایران را منتشر کرد. این داور جوان متولد سال ۱۳۶۰ در شهرکرد است و شایعات زیادی در مورد علت فوت این داور بیان می شود اما گفته می شود دو روز پیش خود را حلق آویز کرده است. خانواده ایشان تمایلی برای صحبت در این مورد ندارند و هنوز علت دقیق مرگ را اعلام نکردند.

ماجرای خودکشی

در خصوص فوت ایشان شایعات مختلفی شنیده شده است که حتی خانواده ایشان تمایلی برای صحبت در این مورد ندارند صبح امروز خبری ناراحت کننده دررسانه های ورزشی مبنی بر خودکشی یک اور جوان در فضای مجازی منتشر شد که این داور فقط ۳۸ سال سن داشت.

در پی این خبر تلخ شایعات بسیار مختلفی در فضای مجاری منتشرشد اقای یدااله جهانبازی از داوران پیشکسوت فوتبال بیان داشت کهخبر خودکشی وی را نه تایید میکنم و نه رد بلکه شنیده ام وی سکته کرده است و گزوهی میگوند که وی خودش را حلق آویز کرده است که صحت و سقم این ماجرا را فقط خانواده او میداند نه من…

ماجرای خودکشی عابدی از زبان یدالله جهانبازی

با انتشار این خبر شایعات زیادی پیرامون علت مرگ این داور جوان فوتبال کشور ایجاد شده است. یدالله جهانبازی داور همشهری و دوست اسماعیل عابدی، خبر‌هایی که مربوط به خودکشی دوست و همکارش وجود دارد را نه تایید می‌کند و نه تکذیب و در این مورد اینطور توضیح می‌دهد: «می‌گویند سکته کرده است. اینکه می‌گویند، خودش را حل آویز کرده شاید شایعه باشد. واقعیت این است که دلیل مرگش را نمی‌دانیم و هر کس یک حرفی می‌زند. فقط خانواده اش می‌دانند و آن‌ها هم چیزی نمی‌گویند.»
او سپس در مورد ویژگی‌های اخلاقی اسماعیل عابدی گفت: «ولی پسر خوبی بود؛ فعال و کار کن. از هر کسی هم بپرسید، چیزی غیر از این نمی‌گوید. دو سه روزه خودمان توی شوک هستیم. دیروز خاکسپاری بود. دو روز پیش فوت شده.»

داور بازنشسته فوتبال کشور سپس به اختلاف اسماعیل عابدی با مسئولین هیئت فوتبال استان چهار محل و بختیاری اشاره کرد و افزود: «دلیل مرگش مشخص نیست. ما با هم تمرین می‌کردیم. در لیگ‌های پایه قضاوت می‌کرد و لیگ سه را هم سوت می‌زد. از پارسال با هیئت فوتبال کمی اختلاف پیدا کرد. گچ کار خیلی خوبی بود. اینقدر کار داشت که به داوری نمی‌رسید. هم داور بود و هم گچ کاری می‌کرد.»

فقر انگیزه خودکشی ؟

یدالله جهانبازی در پاسخ به این سوال که آیا دلیل مرگ یا خودکشی اسماعیل عابدی مسائل مادی و فقر بوده است، اینطور توضیح داد: «والا درآمدش خوب بود. مثلا اگر ساختمانی به ایشان داده می‌شد و شرایط مالی خوبی نداشت، رد می‌کرد. نمی‌دانیم چه مشکلی پیش آمده است. یکی می‌گوید خودش را حلق آویز کرده؛ یکی می‌گوید سکته کرده و …».

از جهانبازی در رابطه با شرایط خانوادگی اسماعیلی عابدی که در ۳۸ سالگی هنوز موفق به تشکیل زندگی و ازدواج نشده بود و سرانجام هم فرصت این کار را پیدا نکرد، پرسیدیم. داور بازنشسته فوتبال کشور در واکنش به این سوال عنوان کرد: «نان آور خانواده‌اش بود. چهار خواهر دارد و چهار برادر، که فقط یکی از آن‌ها ازدواج کرده. پدرش هم از دنیا رفته است. از زمانی که او را شناختم، یک شمشه و یک ماله دستش بود. کارش هم خیلی خوب بود و همه می‌گفتند اگر کار خوب و با کیفیت می‌خواهید، پیش اسماعیل بروید.»

جهانبازی سپس با اشاره به رفاقت خودش با اسماعیل عابدی افزود:« معمولا هر روز تا ساعت چهار و پنج می رفت سر کار و بعدش می آمد با من تمرین کرد. هیچ کس به جز خوبی از او چیزی ندید. همه واقعا شوکه شده‌ایم، که چرا باید این اتفاق تلخ برای او رخ بدهد.»
داور سابق فوتبال کشور با اشاره به اینکه باید دلیل مرگ اسماعیل عابدی مشخص شود، تاکید کرد:« باید پیدا کنیم ببینیم علت مرگ چه بوده. افسرده هم نبود و آدم شوخ و بشاشی بود. یک ماه پیش تولد داشت و در زمین چمن برایش جشن تولد گرفتند. فیلم های همین جشن تولد الان روی تلفن همه همشهری های او هست. دلیل مرگ او را خانواده‌اش نمی‌گویند و نمی‌شود اصرار هم کرد؛ چون ممکن است بگویند دنبال چه چیزی هستید!؟ جمعیتی ۲۰ تا ۲۵ هزار نفری در شهر داریم، که الان همه عکس پروفایلشان را به عکس مرحوم اسماعیل عابدی تغییر داده اند.»

توضیحات برادر اسماعیل عابدی 

مسعود عابدی برادر مرحوم عابدی توضیحات مهمی در مورد مرگ بردارش ارائه داده، که به شایعات خودکشی به دلیل فقر را رد می کند. او در گفتگویی کوتاه با “ورزش سه” در این مورد اینطور توضیح داد:« پس از کالبد شکافی مشخص شد که مرگ برادرم براساس ایست قلبی بوده است. اصلا شایعات مربوط به خودکشی به دلیل فقر واقعیت ندارد. برادرم یک ساختمان دو طبقه داشت و آماده ازدواج بود و روزانه نزدیک به یک میلیون تومان درآمد داشت.»

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *