اولین معلم قرآن کیست ؟

اولین معلم قرآن کیست ؟
ب

اولین معلم دنیا چه کسی است ؟

چرا خداوند پیامبر اکرم را اولین معلم قرار داد؟

پاسخ فعالیت:

زیرا پیامبر می دانست که هر آیه از قرآن چه زمانی و به چه دلیلی نازل شده است و معنی و تفسیر واقعی آیات را می دانست و با تمام وجود تعالیم الهی قرآن را بیان می کرد و به مردم تعلیم می داد. از زمان خود

مطالب مرتبط:

پیامبر اکرم (ص) که جامعه خود و همه انسانها را با اخلاق نیکو و صبر زیبا به اسلام دعوت کرد و چنان زیبا زندگی کرد که بشریت امروز از زیبایی های زندگی او الهام گرفته و معلمان دیروز و امروز نیز به این نتیجه رسیده اند. آنها گفته اند که علم بدون اخلاق نه تنها بی تأثیر است بلکه پایدار نیز نیست.

اساتید بزرگ ایران از جمله خمینی کبیر که شاگردانی چون شهید مطهری را تربیت می کردند ، الگویی مانند محمد امین ، اولین و آخرین پیامبر خدا ، حضرت محمد مصطفی (ص) را داشتند که با کمک حق توانستند برای تاریخ سازی عوض شدن.

شهید مطهری (ره) که خود در مکتب اسلام ناب محمدی (ص) پرورش یافته و سالگرد شهادت وی در تقویم ایران اسلامی به عنوان روز تکریم مقام معلمی ثبت شده است ، مدیون مربی است. .

اکنون از هر معلمی که سخن بگوییم، از مادر، پدر، استاد و سایر، پله پله که پیش برویم به پدر حضرت فاطمۀ زهرا(س)، به پدر ام ابیها(ع) به پدر کوثر، حضرت فاطمۀ زهرا(س) می رسیم، بزرگ بانوی اسلام که ۱۸ سال تمام با تمام هستی اش از اسلام و مقام ولایت دفاع کرد.

اینجاست که حضرت امام خمینی(ره)، بزرگ مرد تاریخ می فرماید: معلمی شغل انبیاء است و انسان به این نتیجه می رسد که بیداری اسلامی بدون همت معلمان هر جامعه ای نمی تواند به نتیجه برسد چرا که مفهوم معلم با مفهم اسلام پیوند ناگسستنی دارد.

حضرت محمد مصطفی(ع) قبل از اینکه بهترین معلم در جامعه باشد، بهترین معلم در خانواده بود، نه تنها در یک بعد، بلکه در تمامی ابعاد زندگی، روابط با همسرشان حضرت خدیجۀ کبری(ع) ، روابط با تنها دخترشان، حضرت زهرای صدیقه(ع)، روابط با تنها دامادشان، حضرت علی(ع) و روابط با حسنین(ع) و دیگر عزیزانشان که هر کدام به تنهایی معلمان بشریت هستند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.