قیمت واکسن کرونا مدرنا مشخص شد !

قیمت واکسن کرونا مدرنا مشخص شد !
ب

استفان بانسل ، مدیرعامل Moderna گفت: “این قیمت با توجه به هزینه های سیستم مراقبت های بهداشتی در هنگام ابتلا به بیماری Covid-19 منصفانه است.”

در حالی که قیمت نهایی هر دوز به اندازه سفارش بستگی دارد ، وی گفت که این شرکت علاقه ای به “حداکثر سود” ندارد و قیمت واکسن را با قیمت واکسن آنفولانزا مقایسه می کند.

مدرنا می خواهد تا پایان سال حدود ۲۰ میلیون دوز واکسن تولید کند که برخی از آنها قرار است امسال در اروپا توزیع شود.

بانسل گفت: بنابراین هزینه واکسن ما تقریباً مشابه واکسن آنفولانزا است که بین ۱۰ تا ۵۰ دلار است.

مدرنیته در حال حاضر در حال مذاکره درباره واکسن با کمیسیون اروپا است. یکی از اصلی ترین موضوعاتی که طرفین در آن توافق می کنند هزینه ذخیره سازی است.

وی گفت: در حالی که تاکنون هیچ قراردادی امضا نشده است ، مذاکرات در مرحله نهایی است و تنها چند روز تا نهایی شدن معامله باقی مانده است.

قیمت واکسن مدرنا از ماه آگوست ، زمانی که شرکت مستقر در ماساچوست اعلام کرد دوز واکسن کرونا بین ۳۲ تا ۳۷ دلار است ، تغییر زیادی نکرده است. این شرکت اعلام کرد که این مقدار از ارزش واقعی واکسن کمتر است ، اما با هدف کنترل کنترل اپیدمی نسبت به شیوع کنترل نشده ویروس.

با این حال ، قیمت واکسن مدرنا تقریباً دو برابر قیمت داروساز آمریکایی Pfizer و شرکت بیوتکنولوژی آلمان BioNTech گران است. گفته می شود این شرکت ها در نظر دارند ۲۰ دلار در هر دوز دریافت کنند.

اورسولا ون در لین ، رئیس کمیسیون اروپا گفت: “اتحادیه اروپا قصد دارد واکسن مدرنا و همچنین واکسن تولید شده توسط Pfizer و Bio & Tech را برای واکسیناسیون تأیید کند.”

در اوایل این ماه ، مدرنا گفت که واکسن ۹۴.۵ درصد در برابر ویروس کرونا موثر است و عملکرد همان Pfizer و Bio را نوید می دهد. این شرکت همچنین گفت که قصد دارد در هفته های آینده نامزد خود را برای استفاده اضطراری در ایالات متحده معرفی کند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *