بقراط پدر علم پزشکی کیست + زندگینامه

بقراط ، پدر پزشکی ، در جزیره طوس یونان به دنیا آمد و فرزند یک پزشک بود. بقراط معتقد بود که هر بیماری علت طبیعی دارد و قابل درمان است. بقراط به شدت بر رفتار بالینی ، وجدان و شرافت تأکید داشت. از این رو ، بقراط سوگندی را تهیه کرد که امروزه به آن سوگند بقراط معروف است.

در گذشته های دور ، یکی از مشکلات علم پزشکی ، نگاه خرافی به مردم بود. نگاهی که گاهی پزشکان را به نگاه جادوگران و جادوگران وا می داشت و انتقام خدایان را می گرفتند. در این میان ، بقراط اولین کسی بود که موفق شد علم پزشکی را از خرافات جدا کند و در ذهن مردم ایجاد کند که هر بیماری علت طبیعی دارد و قابل درمان است. در حقیقت ، بقراط سعی در گسترش دید عقلانی بیماری و اصولاً علم پزشکی داشت.

بقراط - بقراط پدر علم پزشکی کیست + زندگینامه

برخی از ایده های بقراط پدر علم پزشکی

بیماران درمان های مختلفی دارند و ممکن است درمان یک بیمار برای دیگری م effectiveثر نباشد ، به این معنی که آنچه تجویز می شود ممکن است برای بیمار غذایی باشد اما برای دیگری سم باشد.
عوامل خارجی نیز می توانند بیماری زا باشند ، اما هر دو عامل طبیعی و خارجی در تشکیل بیماری ها تأثیر متقابل دارند.
تنظیم رژیم غذایی و سبک زندگی باید در اولویت باشد ، مرحله آخر دارو است.
طبیعت غالباً هنگامی این کار را می کند که پزشکان نتوانند بیماری را درمان کنند.
نسخه ها را می توان در دو روش درمانی مشابه و ضد درمانی استفاده کرد. به عنوان مثال ، هنگامی که شخصی به دلیل سرمازدگی در برف به وی مراجعه کرد ، دارویی برای گرم کردن بیمار برای او تجویز شد ، اما در معالجه سوزش معده ، فرد مسموم با غذا یا دارو نشده بود ، دارویی که خود باعث سوزش معده شد. . برای بیمار تجویز می شود.

چند توصیه از بقراط

بقراط پزشکان دیگر را به استفاده از روشهای درمانی ساده مانند رژیم غذایی سالم ، استراحت فراوان و یک محیط تمیز ترغیب کرد.
در بیماران در حال مرگ ، نباید از روش های ساده درمانی استفاده شود ، از طرف دیگر ، بیماری های حیاتی به درمان های حیاتی نیاز دارند.
این بیماری هنگامی که ذهن مضطرب است شدیدتر می شود و برخی از بیماران وقتی از رفتار خوب پزشک راضی باشند بهبود می یابند. این روش اکنون رفتار خوب بالینی نامیده می شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید