جریمه محدودیت تردد شبانه چگونه است + توضحات

جریمه محدودیت تردد شبانه

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی راهور ناجا در مورد حذف جریمه خودروهای دارای پروانه راهنمایی و رانندگی در محدودیت های شبانه توضیح داد.

سرهنگ محمد باقر سلیمی گفت: محدودیت های ترافیکی در شهرهای قرمز و نارنجی طبق مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا از اول آذر تصویب و توسط پلیس راهنمایی و رانندگی اجرا شد.

وی ادامه داد: یکی از این محدودیت ها در شهرهای قرمز و نارنجی عدم وجود ترافیک غیرضروری از ساعت ۹ شب تا ۴ بامداد است. این اقدام توسط قانون ، با استفاده از تجهیزات و دوربین های هوشمند در جاده های شهر و همچنین گشت های پلیس راهنمایی و رانندگی و همکاران ما مستقر در شهرک ها کنترل و اجرا شده است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی راهور ناجا با اشاره به وسایل نقلیه مجاز در این ساعات ، تصریح کرد: ترتیبی اتخاذ شده است تا افرادی که سفرهای لازم را دارند در ساعات اعمال محدودیت های ترافیکی بدون مشکل سفر کنند.

در همین راستا فرایندی برای افرادی که در بخشهای پزشکی یا واحدهای انتظامی ، امنیتی و غیره… فعال هستند تعریف شده است و این افراد با مراجعه به فرمانداریهای هر شهر مشخصات خود را بیان می کنند و این اطلاعات از استانها به پلیس راهنمایی و رانندگی استانها ارسال می شوند.

سرهنگ سلیمی تصریح کرد: این خودروها در لیست سفید قرار دارند و قانون برای این افراد اجرا نمی شود ؛اما اگر کسی باشد که مشخصات خود را اعلام کرده و در عین حال پیامک برایش ارسال شده یا از سوی نیروهای پلیس اعمال قانون شده باشد، می‌تواند تا پایان طرح به فرمانداری محل اقامت خود یا در صورت دسترسی به پلیس راهنمایی و رانندگی مراجعه کرده و ضروری‌بودن سفر خود را با مستنداتی که دارد به اثبات برساند.

وی ادامه داد: طبق برنامه سردار هادیانفر فرصت برای پالایش اطلاعات وجود دارد و اگر شخصی قانون را اعمال کرده است می تواند برای رفع این سابقه تخلف اقدام کند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی شهری راهور ناجا با بیان اینکه از ساعت ۹ شب تا ۴ صبح با کد ۲۱۸۲ ، وسایل نقلیه با تردد غیرضروری به مبلغ ۲۰۰ هزار تومان اجرا می شود ،

خاطرنشان کرد: افرادی که در این ساعات سفر غیرضروری داشته و در محل حضور ندارند لیست های سفید قوانین توسط سیستم های هوشمند در مناطق شهری و با ابزار موجود برای همکاران ما اجرا می شود و پیام های متنی برای آنها ارسال می شود.
اخبار ویژه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید