بازیگر نقش افلاطون در سریال مدینه کیست + بیوگرافی

علیرضا مهران بازیگر نقش افلاطون در سریال مدینه

علیرضا مهران که در سریال مدینه نقش افلاطون را بازی کرده، بازیگر توانا و کاربلدی است که کارهای زیادی را از او دیده این. بیوگرافی این هنرمند را بخوانید:

 

به نوشته آی فیلم علیرضا مهران سال ۱۳۵۹ در تهران به دنیا آمد و با وجود علاقه به هنر در دانشگاه در رشته نقشه کشی ساختمان درس خواند. او از جمله بازیگرانی است که کارش را از تئاتر آغاز کرد و غیر از بازیگری، دستیاری کارگردان و طراحی صحنه نیز انجام داده است.

شروع بازیگری علیرضا مهران

مهران از سال ۱۳۷۹ یعنی زمانی که ۲۰ ساله بود در کانون بازیگری استاد حمید سمندریان کار خودش را آغاز کرد و ابتدا با نمایش معروف اتوبوسی به نام هوس روی صحنه رفت. او دو سال بعد جلوی دوربین رفت. این بار در نمایشی به نام به سوی دمشق که سمندریان کارگردان آن بود، فقط در پلان بازی کرد اما می گوید همان یک پلان باعث افتخارش است.

45645664 - بازیگر نقش افلاطون در سریال مدینه کیست + بیوگرافی

بازی در فیلم آمین خواهیم گفت در سال ۱۳۸۹ به کارگردانی سامان سالور اولین تجربه جدی بازیگری علیرضا مهران مقابل دوربین است. این فیلم داستان زندگی مردی به نام حسن است که مسئول وسیله ای می شود که می تواند مسافران و کالاها را از روی رودخانه عبور دهد. او با این اتفاق قدرت پیدا می کند و انتقال افراد مختلفی که قصد عبور از رودخانه را دارند در زندگی معمولی و تکراری حسن باعث بروز مسائلی می شود.

اولین سریال علیرضا مهران

فصل دوم سریال کارآگاه علوی اولین سریالی است که علیرضا مهران در آن بازی کرده و به سال ۱۳۸۷ بر می گردد. او در سال ۱۳۸۹ در سریال زیر هشت به کارگردانی سیروس مقدم بیشتر شناخته شد.

مهران در سال ۱۳۹۳ در سریال مدینه در نقش افلاطون که یک نقش منفی است بازی کرد. او درباره این نقش گفته: «افلاطون» شخصیتی است که احساس می کند همه چیز دارد و وارد هر کاری شود موفق می شود ولی وقتی در انتهای قصه در تنهایی و بحران قرار می گیرد یک کلمه می گوید که همان یک کلمه نشان می دهد که او هیچ چیز ندارد و تنهای تنهاست. البته تلنگری هم به او زده می شود و ما در پایان می بینیم که افلاطونی که این قدر شخصیت سیاهی دارد روزنه امیدی دارد تا به مسیر درست زندگی باز گردد. شخصیت افلاطون نمادی از ربا خواران است، نمی توان گفت که همه رباخواران چهره ای ناخوشایند مانند افلاطون دارند اما در واقع چهره افلاطون نمادی از خلق و خو و نگرش این افراد است.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید