پ

مضرات نخوردن نمک برای بدن !

برخی از ما سعی می کنیم نمک کمتری مصرف کنیم و در بعضی موارد مصرف آن را کاملاً متوقف کرده ایم زیرا نمک را برای سلامتی ما مضر می دانند. اما این باور کاملاً درست نیست. از این گذشته ، نمک الکترولیت برای کمک به عملکرد طبیعی بدن مهم است. اگر تصمیم دارید نمک را قطع کنید ، اطمینان حاصل کنید که نمک را به طور کامل از رژیم غذایی خود حذف نمی کنید و سعی کنید درک کنید که واکنش بدن شما در برابر این تغییر چیست.

در مرحله بعدی می خواهیم ببینیم که اگر دیگر نمک نخوریم چه بلایی سر بدن ما می آید.

1- ممکن است وزن اضافه کنید

نمک یددار برای هورمون های شما بسیار مهم است و اگر به طور کلی از خوردن نمک دست بکشید ، بدن از ید محروم می شود. در نتیجه ، ممکن است شروع به افزایش وزن کنید ، صورت شما متورم شود ، پوست شما خشک شود و ضعف عضلانی و خستگی را تجربه کنید.

2- ممکن است قلب شما را تحت تأثیر قرار دهد

تحقیقات نشان داده است که رژیم های کم نمک فواید زیادی به ویژه برای افرادی که مشکلات قلبی دارند ، دارد. اما این ممکن است برای همه صادق نباشد ، خصوصاً اگر مشکل قلبی نداشته باشید. زیرا تحقیقات نشان داده است که مصرف بیش از حد نمک می تواند مشکلات قلبی از قبل موجود را تشدید کند.

3- مقاومت به انسولین را افزایش می دهد

تحقیقات نشان داده است که وقتی سدیم کافی در رژیم غذایی نباشد ، می تواند بر مقاومت به انسولین تأثیر بگذارد. این بدان معنی است که بدن ما به انسولین پاسخ مناسبی نخواهد داد و این ممکن است منجر به افزایش قند خون شود.

4- تجربه علائم کم آبی بدن

هنگامی که سطح سدیم خون شما به طرز چشمگیری کاهش می یابد ، ممکن است علائمی بسیار شبیه به کم آبی داشته باشید. بنابراین ممکن است دچار خشکی دهان ، سرگیجه و تشنگی شوید و کمتر به دستشویی بروید.

5- بروز حالت تهوع

نخوردن نمک تأثیر زیادی روی سطح کلسترول دارد. اگرچه این علائم معمولاً علائم اولیه ندارد ، اما می تواند سایر قسمت های بدن ، از جمله قلب را تحت تأثیر قرار دهد. یکی از علائمی که ممکن است تجربه کنید حالت تهوع است.

کلیدواژه : مضرات نمکنمک
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید