برای از بین بردن لکه های روی پا چیکار باید کرد؟

برای از بین بردن لکه های روی پا چیکار باید کرد؟
ب

بسیاری از افرادی که به پوست خود حساس هستند و تمام نکات آرایشی را برای داشتن پوستی صاف رعایت می کنند ، وجود لکه های پوستی آزار دهنده است. یکی از این موارد لکه های روی خمیر است. برخی از خانم ها برای این مشکل از جوراب های رنگی استفاده می کنند اما این روش موقتی و خسته کننده است. در این مقاله ، ما راه حل هایی برای دو نوع معمول لکه پا ارائه داده ایم.

 

دانه های تیره را پس از اصلاح از بین ببرید

بیشتر خانم ها پس از اصلاح متوجه منافذ سیاه پوستی می شوند. به این منافذ “باز کومدون” گفته می شود و هنگامی رخ می دهد که منافذ باز پوست با چربی ، گرد و غبار و سایر آلودگی ها بسته شود.

برای از بین بردن این لکه ها ، پوست پا را با یکی از موارد زیر بمالید و تمیز کنید:

*دو قاشق غذاخوری شکر به همراه چهار قاشق غذاخوری روغن زیتون
*یک قاشق غذاخوری جوش شیرین با یک قاشق چای خوری آب گرم
*نمک و خامه کافی برای تهیه خمیر است
*مقادیر مساوی شکر قهوه ای ، جوش شیرین و آب را مخلوط کنید تا خمیر شود.

برای این کار می توانید از حوله حمام ، پارچه یا حوله استفاده کنید و قسمت های مورد نظر یا کل پا را با مخلوط خانگی خود بمالید. این کار را چند دقیقه با حرکت دورانی انجام دهید ، سپس پاها را با آب گرم بشویید و مواد را پاک کنید. در آخر از آب سرد برای بستن منافذ پوست استفاده کنید.

واریس را از بین ببرید

*شش حبه سیر را خرد کرده ، با آب سه پرتقال مخلوط کرده و دو قاشق غذاخوری روغن زیتون به آن اضافه کنید. ۱۲ ساعت پس از آماده سازی این مخلوط ، آن را روی واریس قرار داده و حدود ۱۵ دقیقه با حرکت دورانی ماساژ دهید تا کاملاً جذب پوست شود. این کار را هر روز انجام دهید.

*برگ های کلم را خرد کرده و در مخلوط کن ریخته سپس مقداری آب به آن اضافه کرده و مخلوط حاصل را روی قسمت های متورم قرار دهید. روی آن را با پارچه نخی بپوشانید و بعد از دو ساعت با آب بشویید.

*مقادیر مساوی روغن زیتون و ویتامین E را با هم مخلوط کنید و کمی روی حرارت کم گرم کنید. سپس این مخلوط را روی پوست آسیب دیده بمالید و برای چند دقیقه به سمت بالا ماساژ دهید. این کار را یک یا دو بار در روز و به مدت دو ماه تکرار کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *