جزئیات تخریب هتل فردوسی رشت + عکس

جزئیات تخریب هتل فردوسی رشت + عکس

معاون میراث فرهنگی گیلان گفت: قدمت هتل فردوسی رشت به دوره پهلوی اول برمی گردد و 90 سال قدمت دارد ، ما در حال پیگیری برای حفظ این اثر تاریخی هستیم.

ولی جهانی در گفت وگو با ایسنا درباره وضعیت هتل فردوسی رشت ، اظهار داشت: قبل از اینکه هتل فردوسی رشت در فهرست آثار ملی ثبت شود ، نامه ای از شهرداری به میراث استان ارسال می شود تا ضوابط مشخص شود.

معاون میراث فرهنگی گیلان با بیان اینکه قدمت هتل فردوسی رشت به دوران پهلوی اول برمی گردد و 90 سال قدمت دارد ، بنابراین ما در حال پیگیری هستیم که این بنای تاریخی را با ثبت ملی حفظ کنیم ، افزود: صاحب ساختمان در سال 1397 شکایت دارد میراث فرهنگی دادگاه به نفع ارث ثبت شده است. با این حال ، مالک مجدداً شکایتی را تحت عنوان “تعمیرات” به دیوان عدالت اداری تسلیم کرد که در نهایت ثبت ساختمان توسط شعبه دو دیوان عدالت اداری را لغو کرد.

وی با بیان اینکه مالک نمی تواند هتل فردوسی را تخریب کند ، اظهار داشت: به مالک پیشنهاد می کنیم با مراجعه به میراث فرهنگی از مزایای تسهیلات مشارکت بهره مند شده و این بنای تاریخی را در قالب یک هتل بوتیک حفظ کنند.

جهانی خاطرنشان کرد: در حال حاضر در حال پیگیری هستیم تا خیابان شریعتی رشت و بناهای با ارزش موجود بین میدان شهرداری و صیقلان را به ثبت ملی برسانیم و این بنا هم در این محدوده قرار دارد، با ثبت این محدوده از ابنیه تاریخی موجود با نظارت میراث فرهنگی حفاظت و صیانت می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *