ممنوعیت های عجیب در کشور چین + عکس

ممنوعیت های عجیب در کشور چین + عکس

چین دیگر عضوی جدید از قدرت های اقتصادی ، سیاسی و نظامی جهان نیست و کشورهای بزرگ و کوچک در سراسر جهان امروز نفوذ چین را در جهان پذیرفته اند. موضوعی که مورد توجه گروه های حقوق بشری قرار دارد ، وضعیت نامناسب آزادی های فردی و مدنی در کشور است.

اگرچه مردم این کشور در سالهای اخیر از نظر درآمد ماهانه ، بهداشت و تحصیلات وضعیت رو به رشدی داشته اند ، اما از نظر قانونی ، زیرا آزادی بیان ، اگر بدتر نباشد ، حداقل رشد نکرده است. هر روز که می گذرد ، دولت مقتدر کشور همراه با تحولات علمی ، صنعتی ، اقتصادی و نظامی ، نظارت بر زندگی خصوصی شهروندان خود را افزایش داده و به وضوح نشان داده است که صبر زیادی برای تحمل مخالفان خود ندارد. در اینجا برخی از عجیب ترین ممنوعیت ها در این کشور پهناور آورده شده است.

سریال تئوری بیگ بنگ

سریال تئوری بیگ بنگ

 

این مجموعه طنز طی سالهای اخیر در بسیاری از کشورهای جهان بسیار محبوب شده است و چین نیز از این قاعده مستثنی نیست. در واقع ، دولت هرگز دلیل خاصی برای ممنوعیت این سریال بیان نکرده است. همه چیز از آنجا شروع شد که تئوری بیگ بنگ به همان اندازه در سایر کشورها در چین محبوبیت پیدا کرد که بیش از 1.3 میلیارد بار در سرویس پخش چینی ظاهر شد.

در این زمان بود که وزیر مطبوعات ، انتشارات ، رادیو و تلویزیون و فیلم دستور کاهش سریال را اعلام کرد. در میان دلایل غیررسمی فراوان و بعضاً عجیب و غریب ممنوعیت ، شاید قابل قبول ترین دلیل آن ممنوعیت پخش این مجموعه برای جلوگیری از نفوذ غرب بر فرهنگ چین باشد.

گل یاسمن

گل یاسمن

شما حق دارید تعجب کنید. طبق این قانون ، که دلیل آن ذکر نشده است ، فروش ، خرید ، نگهداری و حتی صحبت از گل های یاسمن یا هر محصولی که رایحه این گل را داشته باشد ممنوع است. چای یاس یکی از محبوب ترین انواع چای در بین چینی ها است. این قانون البته برخلاف سایر قوانین مشابه با مخالفت مردم به ویژه در اینترنت با نام انقلاب یاسمانی روبرو شد. در مقابل ، دولت چین تعداد زیادی از شهروندان خود را فقط به دلیل ذکر نام این گل در اینترنت دستگیر کرد.

آسمان خراش

آسمان خراش

 

چین در سالهای اخیر با سرعت فوق العاده ای به رشد خود ادامه داده است و تأثیر داخلی این رشد تبدیل شهرها و شهرهای کوچک به کلانشهرهایی با جمعیت بیشتر از بسیاری از کشورهای دیگر بوده است. جالب است بدانید که تعداد آسمان خراش ها از سال 1970 در چین بیشتر از تعداد ساخته شده توسط ایالات متحده در طول قرن بیستم است. ساخت این ساختمانهای غول پیکر منجر به رشد بدون برنامه و کنترل نشده در بسیاری از شهرهای چین شده است.

به همین دلیل ، وزیر مسکن و شهرسازی از ممنوعیت ساخت آسمان خراش ها در آوریل سال 2020 خبر داد. بر اساس این قانون ، شرکت های ساختمانی مجاز به ساخت هر ساختمان با ارتفاع بیش از 500 متر و هر ساختمان با ارتفاع بیش از 250 متر باید با قوانین سختگیرانه مطابقت داشته باشد و البته مجوز دولت را بدست آورد. جالب است بدانید که طبق همین قانون ، ساخت کپی از بناهای معروف جهان (که چین در این زمینه به شهرت جهانی رسیده بود) نیز ممنوع بود.

جاستین بیبر دیوار چین

جاستین بیبر

 

از خود راضی باشید یا نه جاستین بیبر امروزه بخش بزرگی از صنعت سرگرمی در جهان است. البته مقامات چینی با ما موافق نیستند. در سال 2017 ، بخش فرهنگی شهرداری پکن اجرای این خواننده و ترانه سرا را در چین ممنوع کرد. دلیل این ممنوعیت را می توان در حاشیه زندگی شخصی و هنری بیبر جستجو کرد. پیش از اعلام این ممنوعیت ، حضور این خواننده محبوب در چین و فیلم راه رفتن بیبر روی دیوار بزرگ چین در حالی که روی دوش محافظ خود بود ، حاشیه هایی را در این کشور ایجاد کرده بود.

 

تغییر شکل دادن

 

روابط دولت چین با آیین بودا پیچیده و چند وجهی بوده است. درگیری بین چین و تبت و اخراج دالایی لاما از سال 1959 تنها بخشی از این درگیری سیاسی و نظامی است. در حال حاضر ، دولت چین در تلاش است علاوه بر کنترل مرگ آنها ، زندگی روحانیون بودایی را کنترل کند.

مطابق دفتر نظارت بر رفتار دینی ، تناسخ در کشور قانونی است. اگرچه این قانون از نظر شما بی فایده یا احمقانه به نظر می رسد ، اما پس از مرگ دالایی لامای فعلی ، دولت چین می تواند یک رهبر کنترل شده و صوتی را برای بودایی ها تعیین کند.

وینی دپو

برخی از ما نسبت به شوخی تحمل بیشتری از خودمان داریم و رئیس جمهور چین شی جین پینگ به صراحت اعلام کرده است که در این رده نیست. همه چیز با سفر ژیانگپینگ به ایالات متحده و انتشار فیلم راه رفتن او و اوباما آغاز شد. به زودی اینترنت شباهت های این دو در حال راه رفتن و صحنه ای از انیمیشن وینی پیف را کشف کرد.

شباهت شی جین پینگ و خرس کارتون پس از ملاقات وی با نخست وزیر ژاپن تقریباً همه شبکه های اجتماعی را پوشش داد و حتی در برنامه های معروف تلویزیونی درباره آن صحبت شد. همانطور که از مقامات چینی انتظار داشتیم ، دور از انتظار نبود که در سال 2018 ، تمام قسمت های این مجموعه ، فیلم ها ، دستگاه هایی با تصاویر شخصیت ها و حتی نام وینی در چین ممنوع شود.

وینی دپو

روابط آنلاین برای سربازان

بر اساس سرشماری ها ، در حال حاضر 70 میلیون مرد بیشتر از زنان در چین زندگی می کنند. در این شرایط می توان تصور کرد که مردان چینی پیدا کردن دختر رویاهای خود خیلی آسان نیستند و البته دولت چین کار آنها را آسان نکرده است. دوستي اينترنتي بر اساس قانون 2012 براي سربازان ممنوع شد در واقع ، از آن زمان تاکنون سربازان چینی حق وبلاگ نویسی ، جستجوی کار یا دوست یابی در اینترنت را ندارند. به گفته مقامات مربوطه ، تمام این اقدامات برای محافظت از اطلاعات شخصی سربازان انجام می شود.

سفر در زمان

دنیای مدرن پر از فناوری هایی است که در صورت سو mis استفاده می توانند صدمات جبران ناپذیری وارد کنند. به گفته مقامات چینی ، سفر در زمان یکی از این فناوری هاست. انصافاً بگویم ، مقامات دولتی در چین سفر در زمان را نه تنها فیلم ها ، بلکه فیلم ها و سریال های تلویزیونی نیز ممنوع کرده اند.

طبق بیانیه ممنوعیت ، فیلم هایی از جمله سفر در زمان به افسانه سازی ، داشتن داستان های بی پایان و کثیف و البته ترویج فئودالیسم ، خرافات و تناسخ متهم شده اند. آیا تاکنون تصور کرده اید که همه این کارهای شیطانی در صحنه به ظاهر ساده سفر در زمان در انیمیشن مورد علاقه فرزند شما پنهان باشد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *