خواندنی هامطالب داغ

زنان لب بشقابی ؛ بشقاب بزرگتر جهیزیه بیشتر ! عکس

توری بورن ، عکاس 65 ساله اندونزیایی ، تصاویری از زنان تازه ازدواج کرده در یک قبیله دورافتاده اتیوپی را گرفته که برای تعیین جهیزیه خود سینی های بزرگی را در دهان خود گرفته اند.

پس از سه روز گذراندن با قبیله ، عکاس تصمیم گرفت تا زندگی و آداب و رسوم فرهنگی آنها را مستند کند ، و گفت: “من نمی توانستم از اولین زنی را که بشقاب بزرگی در دهانش بود چشم بردارم “” در دوران بلوغ ، دختران قسمت میانی لب پایین خود را بریده و دو دندان پایین خود را بیرون می آورند ، به طوری که در بزرگسالی قرار دادن سینی های بزرگ در دهان آنها دشوار است. “برخی از این صفحات بزرگ سفالی 0.406 متر طول دارند که باعث می شود دهان آنها کشیده شود و عجیب به نظر برسد. ”
زنان لب بشقابی ؛ بشقاب بزرگتر جهیزیه بیشتر ! عکس
یکی از زنان گفت: “پلاک های لب زیبایی زنان این قبیله را نشان می دهد. هرچه این بشقاب ها بزرگتر باشند ، دختران جهیزیه بیشتر می توانند از خانواده خود درخواست کنند و عروسی مجللتر از داماد و خانواده اش باشد.” .

بخوانید:  واکنش مهناز افشار به انتشار عکس هایش در فضای مجازی !

اما در این میان ، بسیاری از زنان جوان در مورد دشواری برداشتن آن بشقاب های بزرگ سفالی هنگام خوردن آب و غذا صحبت می کنند و بسیاری از آنها گوش های سفالی کشیده و بزرگ را در گوش خود دارند.

بخوانید:  چیا فوادی کیست + عکس و بیوگرافی

در حقیقت قبیله سورما و مردم آن سوری خوانده می شوند و دلیل اصلی شهرت آنها استفاده از این سینی های بزرگ دهان است که مربوط به زمانی است که توسط بازرگانان و شکارچیان برده فروخته می شدند و کمی بعد آنها تصمیم گرفتند راهی برای کاهش بردگی در میان قبایل خود پیدا کنند. از این رو ، آنها سینی های سفالی رنگارنگ درست کردند و استفاده خود را در میان سایر سورما محبوب کردند تا خود را مبدل کنند و دیگر به عنوان برده جنسی فروخته نشوند.

بخوانید:  افسانه کمالی - بیوگرافی و عکسهای افسانه کمالی

اما با گذشت سالها ، این عمل بخشی از فرهنگ آنها شد و به عنوان نوعی زیبایی در میان زنان این قبیله شناخته شد. همچنین ، از آنجا که این قبیله آب و هوای بسیار گرم دارد ، پوشیدن لباس برای مردم اختیاری است و آنها اغلب خود را با رنگ های طبیعی گچ و سایر رنگ های طبیعی می پوشانند.

بخوانید:  جلیل محبی کیست؟ + عکس

زنان لب بشقابی ؛ بشقاب بزرگتر جهیزیه بیشتر ! عکس

علاوه بر این ، آنها در حال حاضر از این بشقاب های بزرگ لب فقط برای مراسم مذهبی و آیین های خود استفاده می کنند و آنها را در مواقع دیگر برمی دارند. همچنین اگرچه انجام چنین کاری برای خانم ها واجب نیست ، اما بیشتر آنها این سنت فرهنگی را می پذیرند و علی رغم تغییر شکل چهره ، به این فرهنگ پایبند هستند.

بخوانید:  سرعت انتقال فلش به رایانه را افزایش دهید +آموزش تصویری

توری درباره این قبیله گفت: “چندین کارخانه بزرگ قند در امتداد رودخانه Omo در حال ساخت است و آنها از این قبیله حمایت می کنند ، اما بسیاری از آنها می ترسند که مردم سوری در ازای کار در این کارخانه ها سنت های خود را بشکنند.” “آن را کنار بگذارید.”

زنان لب بشقابی ؛ بشقاب بزرگتر جهیزیه بیشتر ! عکس

اما در حقیقت ، این تنها سنت عجیب سوری ها نیست ، زیرا به عنوان مثال ، دیلی استار امسال گزارش داد كه گزارشی در مورد مردان این قبیله تهیه كرده است كه یکدیگیر را با چوب می زدند تا قلب زن را بدست آورند. وی همچنین مواردی از مسابقات غیرقانونی را در همان رشته به نام “dunga” در میان آنها کشف کرد و یکی از خبرنگاران گفت: “آنها به یکدیگر نشان می دهند تا مردانگی ، قدرت بدنی و همسر مورد نظر خود را نشان دهند.” آنها برای نشان دادن مردانگی، قدرت بدنی و به دست آوردن همسر مورد نظر خود با یکدیگر می جنگند و آنقدر به مسابقه چوب زنی ادامه می دهند تا یکی یکی از دور خارج شوند و تنها یک نفر به عنوان قدرتمند ترین مرد قبیله، برنده و انتخاب شود  ”

بخوانید:  عکس جدید از لیلا بلوکات

علاوه بر این ، در آغاز دوره همه گیری در این قبیله ، در مورد مردم آن گزارش شد که آنها از داروهای طبیعی مانند پوست درخت ، عسل و گیاهان بومی استفاده می کنند.

بخوانید:  گفتگویی خواندنی با مادر شوهر مهناز افشار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا