تناسب و زیبایی

رفع تیرگی آرنج و زانو و قوزک پا در خانه

روش های طبیعی و خانگی برای رفع تیرگی زانو آرنج و قوزک پا

 

1. جوش شیرین

blank

سه تا چهار قاشق چایخوری جوش شیرین را با کمی آب مخلوط کنید تا یک خمیر سفت به دست بیاید. مخلوط جوش شیرین را روی آرنج، قوزک پا و زانوهایتان بزنید. به آرامی و به مدت چند دقیقه، این ترکیب را روی پوست خود بمالید و بگذارید ۱۵ تا ۲۰ دقیقه دیگر روی آنها بماند. بعد آن را با آب سرد بشویید.

جوش شیرین روشن کننده و لایه بردار پوست است. این ماده سلول های مرده ی لایه ی بیرونی پوستتان را از بین می برد. در نتیجه، پوست جدید که روشن تر است خود را نشان خواهد دهد.

2. آبلیمو، شکر و عسل

blank

آب یک لیموترش را بگیرید و آن را داخل یک کاسه بریزید. یک قاشق غذاخوری شکر و یک قاشق غذاخوری عسل را به آن بیفزایید. به خوبی آن را مخلوط کنید و بعد به آرامی روی قسمت های تیره پوست بمالید. اجازه دهید ۲۰ دقیقه روی پوستتان بماند. بعد با آب ولرم آن را بشویید.

لیمو، شکر و عسل در کنار هم، یک لایه بردار روشن کننده ی عالی پوست را می سازند. آبلیمو و عسل خواص روشن کنندگی پوست دارند و شکر خاصیت لایه برداری دارد. بنابراین، این درمان برای رفع تیرگی زانو ، آرنج و قوزک پا عالی است.

بخوانید:  ۵ قدم تا شكم صاف در ۳۰ روز

3. زردچوبه

blank

سال هاست که زردچوبه برای روشن کردن پوست استفاده می شود. کورکومین موجود در زردچوبه از فعالیت ملانین (رنگدانه ی پوستی) در بدنتان جلوگیری می کند. بنابراین، موجب از بین بردن سیاهی زانو ، آرنج و قوزک پا می‌شود.

4. آلوئه ورا

blank

یک تا ۲ قاشق غذاخوری ژل آلوئه ورای تازه را استخراج کنید. آن را روی پوست تان بزنید. بگذارید ۲۰ تا ۳۰ دقیقه بماند، بعد آن را با آب بشویید. آلوئه ورا حاوی آلوئین است، ترکیبی که رنگدانه ی پوست را کاهش می دهد و به شما کمک می کند تا از تیرگی آرنج و زانو خلاص شوید.

بخوانید:  چربی سوزی بسیار قوی با تمرینات اینتروال

5. روغن زیتون و شکر

blank

یک قاشق غذاخوری شکر سفید یا قهوه ای را با یک قاشق غذاخوری روغن زیتون (که با روش پِرس سرد تولید شده است) ترکیب کنید. برای چند دقیقه، این مخلوط را به آرامی روی نواحی موردنظر بمالید و بگذارید به مدت ۳۰ دقیقه بماند. سپس آن را با آب بشویید و با یک پاک کننده ی ملایم تمیز کنید. در نهایت، پوستتان را به آرامی خشک کنید.
در حالی که، شکر به لایه برداری طبیعی پوست زانو و آرنج کمک می کند، روغن زیتون به دلیل داشتن خواص نرم کنندگی پوست شما را نرم و مرطوب می کند. این دو ماده در کنار هم باعث درمان سیاهی قوزک و آرنج پا و رفع تیرگی زانو می‌شوند.

6. روغن نارگیل

blank

یک یا دو قاشق غذاخوری روغن نارگیل بکر را به آرامی، روی پوست بمالید. بگذارید به مدت ۳۰ دقیقه باقی بماند. بعد آن را بشویید. روغن نارگیل یک نرم کننده ی قدرتمند است که می تواند پوست آرنج، زانو و قوزک پایتان را مرطوب نگه دارد. نبود رطوبت کافی یکی از دلایل تیرگی پوست در این قسمت هاست. روغن نارگیل خشکی پوست را درمان می کند و مانع تیره تر شدن آن می شود.

بخوانید:  کوچک کردن شکم با 5 نکته مهم و ساده!!

7. سیب زمینی

blank

نصف یک سیب زمینی را بردارید و آن را به تکه هایی متوسط تقسیم کنید. بعد تکه های سیب زمینی را روی آرنج و زانوهایتان بمالید. بگذارید عصاره ی سیب زمینی ۲۰ تا ۳۰ دقیقه روی پوستتان بماند. بعد آن را بشویید.

سیب زمینی ماده ای به‌نام کاتکولاز دارد که یک آنزیم روشن کننده ی پوست است. سیب زمینی خاصیت سفید‌کنندگی طبیعی دارد و به روشن کردن آرنج و زانوهایتان کمک می کند.

8. آرد نخودچی

blank

یک قاشق غذاخوری سرپر آرد نخودچی را با کمی آب مخلوط کنید تا یک خمیر سفت به دست آید. اجازه دهید این ترکیب ۲۰ تا ۳۰ دقیقه روی پوستتان باقی بماند. سپس، آن را با آب بشویید. برای درست کردن این خمیر از آبلیمو یا شیر نیز می توانید استفاده کنید.

آرد نخودچی یک لایه بردار شگفت انگیز است. همین موضوع آن را به درمان محبوبی برای رفع تیرگی زانو و سایر نواحی تبدیل کرده ‌است.

بخوانید:  سلامت پوستم را مدیون آب و ماستم!

9. هیدروژن پروکساید

blank

یک قاشق غذاخوری آب را با یک قاشق غذاخوری محلول هیدروژن پروکساید ۳ درصد ترکیب کنید. با استفاده از پنبه، این ترکیب را روی پوست بزنید و بگذارید به مدت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه بماند تا خشک شود. بعد آن را با آب بشویید.
هیدروژن پروکساید با غلظت بالا خاصیت سفیدکنندگی دارد و به درمان تیرگی پوست کمک می کند.

10. سرکه ی سیب

blank

یک قاشق غذاخوری سرکه ی سیب خام را با دو قاشق غذاخوری عسل ترکیب کنید. این ترکیب را روی پوست بمالید و اجازه دهید ۲۰ تا ۳۰ دقیقه بماند. بعد آن را با آب بشویید.

سرکه ی سیب حاوی آلفا هیدروکسی اسیدها و گلیکول است. این مواد، ضمن پاکسازی پوست، بافت آن را بهبود می بخشند و سلول های مرده ی پوست را لایه برداری می کنند. در نتیجه، موجب روشن و سفید کردن زانو و آرنج شما می‌شود.

11. روغن چوب صندل

blank

۱۲ قطره روغن چوب صندل را به یک قاشق غذاخوری روغن نارگیل بیفزایید. این ترکیب را روی زانوها و آرنجتان بمالید و بگذارید شب تا صبح باقی بماند. صبح روز بعد آن را بشویید.
روغن چوب صندل به دلیل ترکیباتی که دارد آنزیم تیروزیناز را مهار و به روشن شدن پوست کمک می کند.

بخوانید:  سفید و درخشان کردن دندان ها در خانه

12. روغن لیمو

blank

۱۲ قطره روغن لیمو را به یک قاشق غذاخوری روغن نارگیل اضافه کنید. این دو را به خوبی مخلوط کنید. سپس، آن را به روی آرنج و زانوهایتان بمالید. بگذارید تمام شب روی پوستتان بماند. صبح روز بعد آن را بشویید.

اگر روغن لیمو را به صورت موضعی استفاده کنید، خاصیت سفیدکنندگی دارد. (لیمو هم همین طور است.) به همین دلیل، روغن لیمو گزینه ای عالی برای رفع تیرگی زانو و نواحی دیگری مانند آرنج و قوزک پاست.

13. کره کاکائو

blank

مقداری کره کاکائو را روی آرنج و زانوهایتان بمالید. بگذارید پوستتان این ماده را به طور کامل جذب کند. براساس این کتاب کره کاکائو یک مرطوب کننده ی قوی است و پوست خشک را بسیار نرم می کند.

همچنین، جدا کردن سلول های مرده ی پوست را آسان می سازد. خاصیت مرطوب کنندگی کره کاکائو برای رفع سریع تیرگی آرنج و روشن کردن زانو و قوزک پا عالی عمل می کند.

بخوانید:  روش های مختلف زیبایی در جهان!

14. روغن کرچک

blank

روغن کرچک یک سفیدکننده ی طبیعی است و پوست زبر آرنج و زانوها را نرم می کند. این روغن، درمانی ارزان برای تیرگی پوست ناشی از ترک خوردگی و خشکی است. شب ها قبل از خواب، روغن کرچک را به مدت ۱۰ دقیقه روی زانوها و آرنجتان بمالید. سپس، بگذارید روغن روی نواحی تیره باقی بماند. صبح روز بعد آن را با آب گرم و شامپو بدن بشویید. بعد از چند روز متوجه می شوید که پوست این نواحی نرم تر و صاف تر شده است.

15. اسانس روغن رزماری

blank

اسانس رزماری برای از بین بردن نقاط تیره ی پوست عالی است و جریان خون را افزایش می دهد. جریان خون بهتر همیشه برای پوست شما عالی است. همچنین، اسانس رزماری یک ضد عفونی کننده است و از رشد باکتری هایی که لکه های جای زخم را به وجود می‌آورند، جلوگیری می کند. به نظر می رسد مواد مغذی اسانس رزماری با آسیب ناشی از رادیکال های آزاد و هایپرپیگمنتیشن (لکه های تیره روی پوست) مبارزه می کند.

بخوانید:  مراقبت از موها با دانستن این 8 نکته!

خلاصه اینکه، می توانید یکی از درمان های بالا یا ترکیبی از آنها را برای دستیابی به نتیجه ی مطلوب استفاده کنید. اگر موفق شدید سیاهی زانو و قوزک پا و همچنین سایر نواحی را رفع کنید، باید به درمان ادامه دهید تا نتایج آن را حفظ کنید.

16. ژل لایه بردار پدی

blank

اگر نمی‎توانید همیشه مواد طبیعی باکیفیت تهیه کنید و یا از دردسر و به هم ریختگی‌های آماده کردن و استفاده از این مواد طبیعی خسته شده‌اید، می‌توانید از محصولاتی که برای رفع تیرگی تولید می‌شوند، استفاده کنید.

ژل لایه بردار پدی لافارر با داشتن مواد موثره طبیعی مانند اوره، روغن کرچک، آرنیکا، روغن زیتون و … موجب لایه برداری و روشن شدن پوست می‌شود. همچنین، این محصول با رطوبت رسانی عمقی و ایجاد حس نرمی و لطافت، ترک پا، زبری زانو، آرنج و قوزک پا را به سرعت رفع می‌کند.

  • آرنج و زانوهایتان را هر روز تمیز و مرطوب کنید.
  • ۲ تا ۳ بار در هفته، آرنج و زانوهایتان را لایه برداری کنید.
  • همیشه هنگام بیرون رفتن از خانه از ضدآفتاب استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا