پ

پیشگیری از بیماری قلبی با مصرف این ماده غذایی

نتایج یک مطالعه جدید منتشر شده در مجله Nature نشان می دهد که مصرف برخی مکمل ها می تواند به جلوگیری از بیماری های قلبی کمک کند.

اگرچه کرونا در دنیا همچنان قربانی می گیرد، اما به نظر می رسد از کرونا خطرناک تر این بیماری های قلب هستند و می توان از روش هایی مانند رژیم غذایی سالم برای جلوگیری از بیماری کلیه استفاده کرد.

اگر همچنین در نظر بگیریم که افراد مبتلا به بیماری های قلبی عروقی در معرض خطر بیشتری برای بیماری کرونا هستند ، متوجه خواهیم شد که کنترل بیماری های قلبی از اهمیت زیادی برخوردار است. مطالعه جدیدی که این هفته در مجله Nature منتشر شد نشان داد که دو مکمل غذایی خاص (روغن ماهی و کلسیم) ممکن است خطر بیماری های قلبی عروقی را کاهش دهد. و مهمترین تأثیر در بین افراد با مجموعه خاصی از عادات غذایی دیده شد.

تیمی از محققان در استرالیا داده های 70000 نفر را طی یک دهه بررسی کردند تا ارزیابی کنند که آیا افرادی که به طور منظم از یک مولتی ویتامین ، ماده معدنی یا روغن ماهی استفاده می کنند ، از سلامت بیشتری برخوردار هستند. نه

در میان گروه های غذایی سالم که از روغن ماهی یا مکمل های کلسیم در رژیم های غذایی خود استفاده می کردند ، یک یافته جالب وجود داشت. افراد سالم که از روغن ماهی یا کلسیم استفاده می کنند ، نسبت به شرکت کنندگان رژیم غذایی سالم اما این مکمل ها را مصرف نکرده اند ، میزان بیماری قلبی عروقی کمتری دارند. یک نکته اساسی در اینجا این است که اگرچه به نظر می رسد روغن ماهی و کلسیم در شیوع بیماری های قلبی عروقی تفاوتی ایجاد می کند ، این تنها در مورد افرادی که عادت های غذایی طولانی مدت سالم را دنبال می کنند ، اعمال می شود.

به عبارت دیگر ، اگر می خواهید روغن ماهی و کلسیم بخورید تا از مزایای حمایت قلبی بهره مند شوید ، باید یک رژیم غذایی سالم را دنبال کنید.

کلیدواژه : قلب
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x