فناوری و ارتباطات

سرعت اینترنت ماهواره ای استارلینک چقدر خواهد بود؟

شرکت فناوری اکتشافات فضایی آمریکا که با نام SpaceX نیز شناخته می شود ، در ماه اکتبر اعلام کرد که برای آزمایش سرویس یکی از سرویس های جدید خود ، اینترنت ماهواره ای Starlink ، به تعدادی کاربر داوطلب نیاز دارد.

با اعلام این خبر ، صدها نفر برای شرکت در این آزمایش ثبت نام کردند و تجهیزات را برای داوطلبان برای این سیستم ارسال کردند.

بخوانید:  تاثیر فیلترینگ بر کندی اینترنت کشور

اینترنت ماهواره ای Starlink یک شبکه اینترنتی جهانی است و برای سرویس دهی محدود به منطقه جغرافیایی خاصی نیست.

این سیستم عمدتا برای کسانی طراحی شده است که در جوامع دورافتاده یا روستایی زندگی می کنند و دسترسی محدودی به ارائه دهندگان خدمات اینترنت دارند.

بخوانید:  موشک‌های ایران از مافوق صوت‌ها تا اروپاپیما +تصاویر

با استفاده از این سیستم جدید ، سرعت انتقال داده بین 50 تا 150 مگابیت در ثانیه و زمان تأخیر برای دریافت پاسخ حدود 20 تا 40 میلی ثانیه خواهد بود.

این ویژگی ها ، به همراه سرعت بارگیری سه رقمی آن ، در خدمات ارائه شده توسط هر یک از شرکت های اینترنت ماهواره ای بی سابقه است.

بخوانید:  بیل گیتس در ولنجک تهران !

ایلان ماسک ، مدیرعامل SpaceX ، در ماه فوریه توییت کرد که انتظار دارد سرعت اینترنت ماهواره ای Starlink تا پایان سال 2021 دو برابر شود. زیرا این شرکت به پرتاب ماهواره های بیشتری ادامه می دهد.

بخوانید:  آموزش اتصال اینترنت گوشی موبایل به لپ تاپ

در ماه مارس ، این شرکت اعلام کرد که 1300 مورد از 12000 ماهواره پیش بینی شده برای ارسال به فضا پرتاب کرده است.

سرعت اینترنت ماهواره ای استارلینک چقدر خواهد بود؟

کاربرانی که در این آزمایش شرکت کردند گفتند که تنظیمات اینترنت ماهواره ای Starlink بسیار آسان است و از قابلیت اتصال و پخش نسبتاً خوبی برخوردار است. تا زمانی که آسمان صاف باشد ، آنتن ماهواره همچنین می تواند به طور خودکار با ماهواره های بالای سر خود ارتباط برقرار کند ، بنابراین به اینترنت متصل می شود.

بخوانید:  يک شيطان در انگلستان دستگير شد/بردگي مرگبار جنسي دختران جوان+عکس

با این حال ، برخی از کاربرانی که در این آزمایش شرکت کرده اند می گویند که آنها در هفته اول نیز به طور متناوب اینترنت داشته اند و اتصال پایدار اینترنتی ندارند. این مشکل تا جایی افزایش یافته است که اینترنت ماهواره ای عملاً غیر قابل استفاده شده است.

بخوانید:  دسترسی به اینستاگرام روی تلفن‌همراه فراهم شد

سرانجام ، برای رفع اشکالات فنی در سیستم حدود چهار روز طول کشید و از آن زمان ، اینترنت ماهواره ای Starlink بدون نقص کار کرده است.

بخوانید:  علت های اتمام سریع حجم اینترنت را بدانید!

متوسط ​​سرعت بارگیری در این سیستم با تاخیر 36 میلی ثانیه در حدود 78 مگابیت بر ثانیه است که در مقایسه با محصولات شرکت های رقیب ، سرعت بارگیری قابل توجه به نظر می رسد و تأخیر بسیار ناچیز است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا