سلامت خانواده

آیا ماسک های آبی سمی است + جزئیات

یک مرکز تحقیقاتی نسبت به استفاده از برخی ماسکها در هنگام شیوع کرونا هشدار داده است.

آزمایشات این مرکز نشان می دهد که برخی از ماسک ها سمی و خطرناک هستند ، باعث حالت تهوع ، سینه درد و آلرژی پوستی می شوند.
آخرین تحقیقات این محققان که در دیلی میل منتشر شده است ، نشان می دهد که فرمالدئید شیمیایی و سمی توسط برخی ماسک ها به بدن انسان منتقل می شود.

بخوانید:  آخرین وضعیت اکبر عبدی پس از ابتلا به کرونا

تحقیقات نشان می دهد سم منتقل شده علائمی مانند گرفتگی قفسه سینه ، حالت تهوع ، آبریزش بینی و سوزش را ایجاد می کند. چشم را در انسان فرموله می کند.

بخوانید:  رابطه عجیب «قد بلند» با «سرطان» در آقایان!

فرمالدئید شیمیایی همچنین در برخی موارد می تواند باعث حساسیت پوستی شود. در تحقیقات انجام شده توسط این موسسه ، ماسک های آبی حاوی مقداری “کبالت” نیز هستند.
در حقیقت ، تماس هایی که حاوی فرمالدئید شیمیایی هستند و استفاده طولانی مدت از ماسک حامل این ماده باعث ایجاد مشکلات سلامتی می شود.

بخوانید:  در وضعیت قرمز کرونایی روزانه سه میلیون نفر بیکار می شوند!

با توجه به افزایش تقاضا برای ماسک در سراسر جهان ، تولید و دسترسی به ماسک های استاندارد دشوارتر شده است. این مسئله باعث افزایش مشکل ماسک های غیراستاندارد و به خطر انداختن سلامتی افراد شده است.

بخوانید:  فایده ای که زیاد خواب دیدن دارد!

طبق تحقیقات انجام شده در موسسه هامبورگ ، برخی از ماسک ها باعث ایجاد بثورات پوستی در استفاده کنندگان می شوند. از طریق این نوع ماسک ها ، سموم خطرناک وارد ریه های افراد می شوند. البته برخی از مواد شیمیایی خطرناک دیگر نیز در ماسک ها وجود دارد مانند آنیلین که خود عامل سرطان است.

بخوانید:  شناسایی ۴ مورد جدید کرونای انگلیسی در ایران !

پروفسور براونگارت ، مدیر انستیتوی محیطی هامبورگ معتقد است که مردم از ماسکهایی استفاده می کنند که حاوی مواد شیمیایی مختلفی است که هرگز آزمایش نشده است تا از انتقال ویروس کرونا جلوگیری کند ، که در طولانی مدت می تواند یک خطر بالقوه باشد.

بخوانید:  خطرات مصرف سیگار الکترونیک !

باشگاه خبرنگاران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا