پ

علائم کرونا انگلیسی چیست؟ شایع ترین علائم کرونا انگلیسی

دکتر علیرضا جانبخش با مطالعه طیف وسیعی از علائم بیماری کرونا انگلیس گفت: در حال حاضر یکی از رایج ترین علائم این بیماری علائم دستگاه گوارشی است.

علائم کرونا انگلیسی

متخصص بیماریهای عفونی گفت: بسیاری از بیماران مبتلا به بیماری کرونا اکنون علائم گوارشی از جمله درد شکم ، اسهال ، حالت تهوع و یا درجه تب پایین دارند.

جانبخش گفت: در طیف وسیعی از بیماران ، این علائم به تنهایی بروز می کند و در دسته های دیگر ممکن است با علائم تنفسی از جمله تنگی نفس ، درد قفسه سینه  و … همراه باشد.

این متخصص بیماریهای عفونی گفت: در بیمارانی که علائم تنفسی دارند ، علائم عمومی شامل سردرد ، چشم درد ، به ویژه کمر و ساق پا هم دیده شده است .

علائم کرونا انگلیسی

جانبخش گفت: در بیمارانی که فقط علائم گوارشی دارند ، شدت بیماری معمولاً کمتر است و خوشبختانه این علائم با عوارض گوارشی همراه نیستند.

وی افزود: بیشترین خطر برای بیمارانی است که از علائم تنفسی رنج می برند و ممکن است با وجود این علائم ، افراد از عوارضی مانند تغییرات عروقی ، نارسایی تنفسی ، حمله قلبی ، سکته مغزی و درگیری عضله قلب رنج ببرند.

وی گفت: آنچه در مورد کرونا جهش یافته مهم است ، وخیم شدن سریع وضعیت است ، به طوری که افراد در طی 24 تا 48 ساعت دچار علائم شدید می شوند.

وی افزود: در  کرونا معمولی ، افراد معمولاً در هفته دوم بیماری علائم شدیدی داشتند ، اما در نوع کرونا انگلیسی ، این وخیم شدن وضعیت بیماران فقط در طی یک تا دو روز اتفاق می افتد ، بنابراین افرادی که در ظرف مدت کوتاهی بدحال شدند باید به ابتلا به کرونا انگلیسی مشکوک شوند.

مرجع : ایسنا

کلیدواژه : کروناویروس
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید