پ
4564564877

تاثیر چربی در تستوسترون چیست؟

مطالعات محققان دانشگاه Worcester در انگلستان نشان می دهد که رژیم کم چربی میزان تستوسترون را در مردان 10 تا 15 درصد کاهش می دهد. رژیم غذایی حاوی چربی های اشباع نشده راهی مهم برای افزایش سطح این هورمون و سلامت مردان است. میزان بهینه تستوسترون در سلامت مردان نقش مهمی دارد. این هورمون نقش […]

مطالعات محققان دانشگاه Worcester در انگلستان نشان می دهد که رژیم کم چربی میزان تستوسترون را در مردان 10 تا 15 درصد کاهش می دهد. رژیم غذایی حاوی چربی های اشباع نشده راهی مهم برای افزایش سطح این هورمون و سلامت مردان است.

میزان بهینه تستوسترون در سلامت مردان نقش مهمی دارد. این هورمون نقش اساسی در عملکرد جسمی ، سلامت روان و سلامت جنسی مردان دارد. مقادیر کم این هورمون خطر بیماری های قلبی ، دیابت و آلزایمر را افزایش می دهد.

سطح این هورمون از سال 1970 به طور متوسط ​​کاهش یافته است. طبق مطالعات ، رژیم غذایی نقش مهمی در میزان ترشح هورمون دارد و با یک رژیم غذایی سالم می توان ترشح هورمون را افزایش داد. بر اساس این مطالعات ، کاهش چربی های مفید و غیراشباع روغن زیتون ، آجیل و آووکادو می تواند منجر به کاهش 10 تا 15 درصدی تستوسترون شود. این کاهش می تواند تا 26٪ ادامه یابد.

کلسترول برای عملکرد طبیعی بدن ضروری است. 30٪ از غشای سلولهای انسانی از کلسترول تشکیل شده است.

کلسترول برای حفظ غشا سلول و عملکرد آن ضروری است. کلسترول را نمی توان در خون حل کرد. بلکه لیپوپروتئینی است که از طریق خون به قسمتهای مورد نیاز بدن منتقل می شود.

دو نوع لیپوپروتئین وجود دارد که به لیپوپروتئین با چگالی کم (LDL) و لیپوپروتئین با چگالی بالا (HDL) معروف هستند. LDL پروتئینی است که به عنوان پروتئین بد شناخته می شود. این کلسترول باعث ایجاد پلاک و گرفتگی عروق می شود و خطر حمله قلبی و سکته را افزایش می دهد.

کلسترول خوب (HDL) به کلسترول بد کمک می کند تا برای تجزیه به کبد سفر کند.

نتایج این مطالعه در مجله Steroid Biochemistry and Molecular Biology منتشر شده است.


کلیدواژه : تستوسترونچربی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید