کودتای تیم های بزرگ اروپا بر علیه یوفا؛ سوپر لیگ اروپا تشکیل می شود؟

کودتای تیم های بزرگ اروپا بر علیه یوفا؛ سوپر لیگ اروپا تشکیل می شود؟

طبق گفته محمد بوفهسی ، ۱۲ باشگاه اروپایی (شامل ۳ باشگاه ایتالیایی ، ۳ باشگاه اسپانیایی و ۶ باشگاه برتر انگلیس) طی ساعات آینده رسما سوپرلیگ اروپا را تشکیل خواهند داد.

در دور اول این مسابقات ، باشگاه های آلمان و فرانسه شرکت نخواهند کرد زیرا سران این باشگاه ها با برگزاری یک سوپرلیگ هنوز موافقت نکردند.

۱۲ باشگاه هایی که می خواهند سوپر لیگ اروپا برگزار شود عبارتند از: منچستر یونایتد ، لیورپول ، چلسی ، تاتنهام ، آرسنال ، منچسترسیتی ، بارسلونا ، رئال مادرید ، اتلتیکو مادرید ، اینتر ، میلان و یوونتوس.

بیانیه تهدید آمیز یوفا علیه ۱۲ تیم خواهان برگزاری سوپرلیگ اروپا

ایده برگزاری سوپرلیگ اروپا به طور جدی از سوی تیم های بزرگ اروپایی دنبال می شود و به نظر می رسد آنها به برگزاری آن بسیار نزدیک هستند. پس از بیانیه لیگ برتر انگلیس، یوفا در سایت رسمی خود از قول این نهاد فوتبال اروپا و ۵ لیگ برتر اروپایی بیانیه ای تهدید آمیز را بر علیه تیم های شرکت کننده در سوپرلیگ اروپا منتشر کرد:

یوفا، اتحادیه فوتبال انگلیس و لیگ برتر، فدراسیون فوتبال اسپانیا و لالیگا، فدراسیون فوتبال ایتالیا و سازمان لیگ سری آ متوجه شده اند که چند تیم انگلیسی، اسپانیایی و ایتالیایی قصد دارند حضور و برگزاری در سوپرلیگ اروپا را اعلام رسمی کنند. اگر چنین اتفاقی رخ دهد، باید روشن کنیم که ما -لیگ برتر، لالیگا و سری آ و حتی فیفا و تمام اعضای آن- متحد می مانیم و تمام تلاش خود را برای توقف این پروژه بدبینانه، پروژه ای که در زمانی که بیش از همیشه به انسجام نیاز داشتیم، با امیال شخصی چند باشگاه بنا شده، به کار می گیریم. ما تمام گزینه های در دسترس خود را در تمام سطوح به کار می گیریم تا این پروژه مغایر با اصول رقابت و اخلاق را محکوم کنیم. راه دیگری نیست.

همانطور که قبلا از طریق فیفا و ۶ فدراسیون فوتبال اروپا اعلام شد، باشگاه هایی که خواهان حضور در سوپرلیگ اروپا باشند، از تمام رقابت های داخلی، قاره ای اروپا و جهانی محروم می شوند و همچنین بازیکنان این باشگاه ها می توانند از حضور در رقابت های ملی محروم شوند.

از باشگاه های دیگر کشورها، مخصوصا آلمان و فرانسه تشکر می کنیم که پیوستن به سوپرلیگ اروپا را رد کرده اند. ما تمام عاشقان فوتبال و سیاستمداران را فرا می خوانیم تا اگر برگزاری چنین رقابتی به طور رسمی از سوی بعضی از باشگاه ها اعلام شد، برای جنگیدن با آن به ما بپیوندند. این اصرار به انجام پروژه ای با امیال شخصی خیلی وقت است که جلو می رود. کافی است. ( منبع: طرفداری)

 

همچنین Gazzetta dello Sport ادعا می کند که یوفا به همراه لیگ ها و فدراسیون های اروپا خواهان تشکیل پرونده ۶۰ میلیارد یورویی علیه ۱۲ تیم حاضر در سوپرلیگ هستند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید