پ
کانسپت تویوتا bZ۴X

عکس و مشخصات خودرو کانسپت تویوتا bZ۴X

معرفی کانسپت تویوتا bZ۴X دیجیاتو: تویوتا از کانسپت برقی به نام bZ4X رونمایی کرده است. این کانسپت در کلاس کراس اوورهای محبوب قرار دارد و اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود ، نسخه تولیدی تا اواسط سال آینده وارد بازار می شود. این خودرو در خطوط تولید در ژاپن و چین قرار خواهد گرفت. […]

معرفی کانسپت تویوتا bZ۴X

دیجیاتو: تویوتا از کانسپت برقی به نام bZ4X رونمایی کرده است. این کانسپت در کلاس کراس اوورهای محبوب قرار دارد و اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود ، نسخه تولیدی تا اواسط سال آینده وارد بازار می شود. این خودرو در خطوط تولید در ژاپن و چین قرار خواهد گرفت.

به دلیل پیشرانه الکتریکی ، خبری از جلوپنجره بزرگ در کانسپت Toyota bZ4X نیست. در عوض ، یک شیشه جلوی شش ضلعی بسیار باریک در بالای سپر دیده می شود. در پایین و طرفین سپر نیز ترک هایی وجود دارد که البته به نظر می رسد پشت آنها با قطعات پلاستیکی پوشانده شده است.

چراغ های جلو bZ4X هرکدام دارای چهار LED هستند و یک نوار نوری که مانند چراغ روشنایی روز عمل می کند در بالای آنها تعبیه شده است.

از نمای جانبی ، تویوتا bZ4X خودرویی بسیار پویا و اسپرت است. خطوط تیز درها ، گلگیرهای متورم با لبه های سیاه ، ضخامت و شیب زیاد ستون C و همچنین اسپویلر انتهایی از عناصر اصلی ایجاد این احساس هستند.

در bZ4X از چراغ های عقب همه جانبه نیز استفاده شده است و نوارهای LED افقی در کناره ها ظاهری مدرن و آینده نگرانه به مفهوم ارائه می دهند. سپر نسبتاً بزرگ و عضلانی به همراه برجستگی قابل توجه درب صندوق عقب نیز نقشی اساسی در جذابیت نمای عقب bZ4X دارند.

در داخل کابین ، شکل خاص فرمان و فاصله زیاد آن از نمایشگر دیجیتال که اطلاعات مورد نیاز راننده را فراهم می کند ، بیش از هر چیز دیگری جلب توجه می کند. به نظر می رسد که با این سبک از طراحی تویوتا ، راننده می خواهد بدون اینکه چشم از سطح جاده بر دارد ، به راحتی صفحه نمایش را ببیند.

برای مدیریت سیستم سرگرمی و سرگرمی ، یک صفحه بزرگ و عریض در بالای داشبورد نصب شده است. در زیر این نمایشگر دکمه های کنترل سیستم تهویه مطبوع و دریچه های مربوطه وجود دارد.

کنسول مرکزی نسبتاً وسیع یک دکمه چرخشی بزرگ را برای انتخاب حالت های رانندگی و چندین دکمه دیگر برای روشن و خاموش کردن سیستم های کمکی میزبانی می کند. یک صفحه لمسی نیز در کنسول مرکزی قرار دارد که به شما امکان می دهد صفحه نمایش را کنترل کنید.

متاسفانه ، تویوتا اطلاعات زیادی در مورد مشخصات فنی bZ4X منتشر نکرده است. فقط می دانیم که این مفهوم که محصول همکاری با سوبارو است ، از پلتفرم e-TNGA استفاده می کند.

لازم به ذکر است که حروف bZ در نام این مفهوم از عبارت فراتر از صفر به معنای فراتر از صفر اقتباس شده است. از این حروف در نامگذاری مدلهای الکتریکی تویوتا استفاده خواهد شد. این خودروساز ژاپنی پیش از این علائم تجاری bZ1X و bZ5X را به نام خود ثبت کرده است. حرف X در این حروف انتظار می رود نشان دهنده انتقال قدرت به هر چهار چرخ باشد.

تویوتا قصد دارد تا سال 2025 هفت مدل به خانواده BZ اضافه کند. گفته می شود تعداد کل مدل های الکتریکی این شرکت به 15 مدل خواهد رسید و تا سال 2025 تویوتا حدود 70٪ از محصولات خود را با پیشرانه الکتریکی (تمام برقی و هیبریدی) روانه بازار می کند.

2590146 745 - عکس و مشخصات خودرو کانسپت تویوتا bZ۴X2590153 871 - عکس و مشخصات خودرو کانسپت تویوتا bZ۴X2590147 349 - عکس و مشخصات خودرو کانسپت تویوتا bZ۴X2590148 771 - عکس و مشخصات خودرو کانسپت تویوتا bZ۴X2590149 439 - عکس و مشخصات خودرو کانسپت تویوتا bZ۴X2590154 774 - عکس و مشخصات خودرو کانسپت تویوتا bZ۴X2590155 115 - عکس و مشخصات خودرو کانسپت تویوتا bZ۴X2590152 399 - عکس و مشخصات خودرو کانسپت تویوتا bZ۴X2590156 326 - عکس و مشخصات خودرو کانسپت تویوتا bZ۴X2590157 737 - عکس و مشخصات خودرو کانسپت تویوتا bZ۴X2590158 299 - عکس و مشخصات خودرو کانسپت تویوتا bZ۴X2590151 263 - عکس و مشخصات خودرو کانسپت تویوتا bZ۴X


کلیدواژه : تویوتا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید