پ
ارسال ربات پاکبان به فضا توسط چین

ارسال ربات پاکبان به فضا توسط چین

چین رباتی را به فضا فرستاده است که می تواند بقایای فضایی را با یک شبکه بزرگ جمع کند و سپس آن را بسوزاند. “ربات خالص” را به فضا بفرستید! یک استارت آپ استخراج فضایی در چین اخیراً نمونه اولیه ای از ربات ها را به مدار نزدیک زمین فرستاده است که قادر به جمع […]

چین رباتی را به فضا فرستاده است که می تواند بقایای فضایی را با یک شبکه بزرگ جمع کند و سپس آن را بسوزاند.

“ربات خالص” را به فضا بفرستید!

یک استارت آپ استخراج فضایی در چین اخیراً نمونه اولیه ای از ربات ها را به مدار نزدیک زمین فرستاده است که قادر به جمع آوری بقایا و سایر بقایای فضایی فضاپیماهای قبلی در مدار با تور غول پیکر است.

این آخرین تلاش چین برای تسریع تلاش های خود برای پر کردن شکاف بین خود ، روسیه و ایالات متحده در فناوری فضایی و تبدیل شدن به یک قدرت بزرگ فضایی است.

براساس آژانس خبری دولتی شینهوا ، این ربات فضایی دارای شبکه “NEO-01” نام دارد و علاوه بر جمع آوری بقایای فضایی ، برای رصد اجرام کوچک آسمانی به اعماق فضا نیز خواهد رفت. این ربات در تاریخ ۶ مارس همراه با چندین ماهواره دیگر به فضا پرتاب شد.

این ربات ۳۰ کیلوگرمی توسط استارت آپ Origin Space مستقر در شنزن چین ساخته شده و هدف آن هموار کردن مسیرهای جدیدی برای آینده فناوری است که می تواند عناصر را از سیارک ها استخراج کند.

از زمان تاسیس اولین شرکت استخراج سیارک در جهان ، Planetary Resources ، در سال ۲۰۰۹ ، بیش از دوازده شرکت مشابه دیگر در سراسر جهان ، از جمله استارت آپ های Astroscale of Japan و ۳D D Systems. ) ایالات متحده تاسیس شد.

گزارش شده است که فناوری Astroscale از آهن ربا برای جمع آوری بقایای فضایی در مدار نزدیک زمین استفاده می کند ، اما Neo-01 برای این منظور از یک تور استفاده می کند و سپس آنها را با استفاده از یک سیستم پیشرانه الکتریکی سوزاند.

از اواخر دهه ۱۹۵۰ هزاران ماهواره به مدار نزدیک زمین پرتاب شده اند ، اما با پیر شدن و خرابی ، بسیاری از آنها به یک ناو فضایی بسیار خطرناک برای ماهواره های دیگر تبدیل شده اند که می تواند به طور بالقوه برای ماهواره های عملیاتی یا مأموریت دیگر استفاده شود. خدمه را مجروح کنید.

به گفته سو منگ ، بنیانگذار اوریگن ، این شرکت قصد دارد ده ها تلسکوپ فضایی را با فضاپیماهای بیشتر پرتاب کند تا اولین عملیات استخراج تجاری روی سیارک ها را تا سال ۲۰۴۵ آغاز کند.

به نظر می رسد که چین قصد دارد تا سال ۲۰۳۰ به یک قدرت اصلی فضایی تبدیل شود.

فضاپیمای AstroSkel ژاپن اواخر ماه گذشته برای نشان دادن ظرفیت خود در جمع آوری میلیون ها بقایای فضایی در مدار نزدیک زمین از قزاقستان به فضا پرتاب شد. این فضاپیما تاکنون تقریباً ۸۰۰۰ تن بقایای فضایی را جمع آوری کرده است که به طور بالقوه می تواند خدماتی را که ما هر روز بر روی زمین استفاده می کنیم آسیب برساند یا مختل کند. این خدمات شامل سیستم های مخابراتی ، پیش بینی هوا و GPS هستند.

شینهوا گزارش داد ، چین در حال شتاب بخشیدن به برنامه های خود برای فرود یک کاوشگر بر روی سیارکی نزدیک به زمین برای نمونه برداری است ، در حالی که هدف آن ساخت سیستم دفاعی برای محافظت از زمین در برابر سیارک های مجاور است. زمین را تسریع می کند.

پکن آرزوهای تاریخی و جهانی برای حضور چین در فضا دارد و امیدوار است که به روسیه و ایالات متحده برسد. خوب یا بد چین می تواند تا سال ۲۰۳۰ به سومین قدرت فضایی تبدیل شود.


کلیدواژه : چینرباتفضا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید