پ

حراج چند میلیون دلاری نقاشی ونسان ون گوگ + عکس

تابلویی از ونسان ون گوگ ، نقاش مشهور هلندی ، با ارزش تقریبی ۲۵ تا ۳۵ میلیون دلار ، در نیویورک به حراج گذاشته شده است.

تابلوی پل ترن‌کتی (Le Pont de Trinquetaille ) از ونگوگ، ۱۳ مه (۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰) در حراجی هنر قرن بیستم کریستیز در نیویورک به فروش گذاشته می‌شود. ونگوگ این تابلو را در سال ۱۸۸۸ یعنی یک سال پیش از آن که دست به خودکشی بزند، کشید و ارزش تخمینی آن چیزی بین ۲۵ تا ۳۵ میلیون دلار برآورد شده است.

پاول ترنتی از معدود مناظری بود که ون گوگ در طی اقامت خود در شهر آرل در جنوب فرانسه نقاشی کرد و در آنجا با استفاده از قلم موهای آشکار و استفاده از رنگ های گرم امضا کرد. پس از مرگ ونگوگ ، این نقاشی به بیوه برادرش لئو منتقل شد.

حراج چند میلیون دلاری نقاشی ونسان ون گوگ + عکس

این نقاشی آخرین بار در نوامبر ۲۰۰۴ در کریستی نیویورک به حراج گذاشته شد و کمی کمتر از ارزش تقریبی ۱۱۲۰۰ میلیون دلار چکش خورد. پیش از این ، این نقاشی در حراج کریستی سال ۱۹۹۹ به قیمت ۱۵٫۴ میلیون دلار فروخته شده بود.

جی وینچزه ، مدیر ارشد گروه هنرهای امپرسیونیست و مدرن در کریستی ، در بیانیه ای گفت: “آثاری به این اندازه و اهمیت بسیار نادر هستند.” همه چیز در مورد این نقاشی ، از رنگ سبز روشن آسمان و ترکیب ساختار بوم گرفته تا ضربه های آشکار قلم مو در نمایش آب ، نشانگر اوج قدرت خلاقیت یک هنرمند است.

نقاشی پل ترانکت تنها اثر معروف ون گوگ نیست که این روزها به حراج گذاشته شده است. مارس گذشته ، خیابان صحنه در مونمارتر توسط هنرمند مشهور در حراج امپرسیونیست و هنر مدرن ساتبی در پاریس به قیمت ۱۵٫۳ میلیون دلار فروخته شد که ارزش تخمینی آن فقط $ دلار بود. ۹ میلیون و ۷۰۰ هزار دلار برآورد شد. این نقاشی بیش از یک قرن قبل از حراج بخشی از یک مجموعه خصوصی بود.

همزمان با حراج در پاریس ، تابلوی لا موسمه (La Mousmé) ونگوگ به قیمت ۱۰٫۴ میلیون دلار در حراج کریستی در نیویورک به ارزش تقریبی ۷ میلیون دلار فروخته شد.

ونسان ون گوگ نقاش هلندی در قرن نوزدهم بود که از کودکی به نقاشی علاقه داشت اما تا پایان دهه دوم زندگی خود چیزی ننوشت. وی در دو سال آخر زندگی خود بسیاری از کارهای شناخته شده خود را به پایان رساند و طی یک دهه بیش از ۲۱۰۰ اثر هنری از جمله ۸۶۰ نقاشی رنگ روغن و بیش از ۱۳۰۰ آبرنگ ، نقاشی و چاپ تولید کرد.

این هنرمند مشهور در پایان زندگی خود از بیماری روانی شدید ، اختلال دو قطبی و استرس رنج می برد. افسردگی و مشکلات روحی وی بدتر شد تا اینکه سرانجام در ۳۷ سالگی به زندگی خود پایان داد.

منبع
ایرنا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید