کارمندان گوگل تهدید به استعفا شدند

گوگل یکی از اولین شرکت های بزرگی بود که در روزهای اولیه شیوع ویروس کرونا کارمندان خود را از خانه بیرون فرستاد ، اما اکنون که خواهان بازگشت کارمندان خود است ، برخی دیگر تمایلی به بازگشت ندارند.

اگرچه شرکت های فناوری مانند مایکروسافت و توییتر گفته اند که به کارمندان خود اجازه می دهند تا از طریق خانه به صورت دائمی از راه دور از راه دور صحبت کنند ، اما گوگل در برابر دورکاری کامل مقاومت کرده و کارمندان می گویند که نارضایتی فزاینده ای در بین نیروهای کار گوگل وجود دارد. .

این عصبانیت هفته گذشته در شبکه اجتماعی گسترش یافت. کریس بردفوت ، برنامه نویس Google Cloud در توئیتر خود نوشت: تعدادی از همکاران گوگل اظهار داشتند که اگر مجبور به بازگشت به کار در ماه سپتامبر شوند ، استعفا می دهند. چندین کارمند دیگر گوگل نیز از این پیام پشتیبانی کردند و گفتند که اگر گوگل آنها را مجبور به بازگشت به دفتر کند ، آنها به دنبال کار دیگری می گردند.

چند کارمند گوگل ، که نمی خواستند نامشان فاش شود ، به بیزینس اینسایدر گفتند: “آنها همکارانی را می شناسند که برای همیشه از بین رفته اند و قصد بازگشت ندارند.” آنها گفتند پس از تأیید درخواست همکارانشان برای کار در خارج از خلیج سانفرانسیسکو ، شرکت را ترک می کنند.

گوگل به کارمندان خود گفت که انتظار دارد تا سپتامبر ۲۰۲۱ به کار خود بازگردند ، اما این شرکت در دسامبر گذشته اعلام کرد که برنامه انعطاف پذیر جدیدی را آزمایش می کند که به کارمندان اجازه می دهد سه روز در هفته در محل کار خود باشند. از آن زمان ، گوگل جزئیات کمی در مورد برنامه جدید خود ارائه داده است و کارمندان خواستار پاسخ مدیریت هستند.

گوگل هرگز ارتباط دورکاری کاملی را به هرکسی که بخواهد ارائه نداده است ، اما با به تعویق انداختن بازگشت به کار ، برخی از کارمندان با این فرض که گوگل مانند سایر شرکت ها به کارمندان خود اجازه می دهد به طور دائم از خانه کار کنند. آنها به منطقه دیگری نقل مکان کرده اند. فیس بوک سال گذشته اعلام کرد که از کارمندانی که خواهان مجوزهای مخابراتی تمام وقت هستند ، برنامه هایی را می پذیرد.

اگر نظرسنجی های گوگل را باور کنیم ، تعداد زیادی از کارمندان گوگل می خواهند به کار خود برگردند. در یک نظرسنجی داخلی سال گذشته ، ۶۲ درصد از افراد گوگل گفتند که می خواهند به کار خود برگردند و تنها هشت درصد گفتند که می خواهند تمام وقت کار کنند.

مدیر عامل شرکت گوگل ، ساندار پیچای ، به برنامه ای انعطاف پذیر برای بازگشت کارمندان به محل کار خود در طی چند ماه گذشته اشاره کرده است. از آن زمان سوالاتی مربوط به دورکاری از مدیریت پرسیده می شود.

گوگل در دوران پاندمی به سرمایه گذاری در فضای کار فیزیکی ادامه داد و مقر خود را در Mountain View ، کالیفرنیا گسترش داد. روت پورات ، مدیر ارشد مالی Alphabet ، در جلسه درآمد سه ماهه اول شرکت اعلام کرد که Alphabet قصد دارد ۷ میلیارد دلار برای دفاتر و مراکز داده تا سال ۲۰۲۱ هزینه کند.

اما اجبار کارمندان به بازگشت به معنای از دست دادن بازندگان و جذب شدن توسط کارفرمایانی است که سیستم کاری انعطاف پذیرتری دارند. سه کارمند گوگل به Business Insider گفتند که پیام های کارمندان سایر شرکت ها که بر سیاست های دورکاری تأکید دارند ، افزایش یافته است.

طبق بیزینس اینسایدر ، گوگل اکنون به کارمندان خود اجازه می دهد تا داوطلبانه به کار خود در مناطقی که دفاتر باز می شوند برگردند ، اما کارمندان ابتدا باید نظارت بر بهداشت را انجام دهند و موافقت کنند که دستورالعمل های جدید بهداشتی را دنبال کنند.


کلیدواژه : کارمندانگوگل
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید