پ
کمر درد خود را با انجام این ترفندها روی پا درمان کنید

کمر درد خود را با انجام این ترفندها روی پا درمان کنید

کمر درد یکی از رایج ترین مشکلات عضلانی است که میلیون ها نفر در سراسر جهان به طور حاد یا مزمن از آن رنج می برند. کمردرد از نظر شدت متفاوت است و گاهی اوقات از یک درد خفیف کمر تا یک درد ناتوان کننده و مداوم متغیر است. در این میان داروهای شیمیایی و […]

کمر درد یکی از رایج ترین مشکلات عضلانی است که میلیون ها نفر در سراسر جهان به طور حاد یا مزمن از آن رنج می برند. کمردرد از نظر شدت متفاوت است و گاهی اوقات از یک درد خفیف کمر تا یک درد ناتوان کننده و مداوم متغیر است.

در این میان داروهای شیمیایی و گیاهی و انواع روش های درمانی برای بیمارانی که با کمردرد دست و پنجه نرم می کنند وجود دارد. اما فقط تعداد اندکی از نقش مهمی که پاها در تشدید یا کمک به تسکین درد کمر دارند آگاه هستند.

بر اساس گزارشی از سوی محققان دانشگاه جان هاپکینز ، تمرکز روی پاها راهی عالی برای درمان کمردرد است.

کمر درد ، که در اصطلاح پزشکی به آن درد لومبوساکرال گفته می شود ، در برخی موارد ممکن است به طور مستقیم با مشکل پاها ارتباط داشته باشد. به عنوان مثال ، ایستادن به مدت طولانی منجر به انقباض عضله ، سفتی و ناراحتی در حرکت می شود. علاوه بر این ، پروناسیون بیش از حد (قوس غیرطبیعی پا به سمت داخل یا خارج) همچنین می تواند باعث ایجاد پینه ، درد زانو ، تغییر شکل استخوان ها و کمردرد شود.

بنابراین ، با توجه به اهمیت زیاد اعضای بدن مانند پا در سلامت اسکلتی عضلانی بدن ، ما تمرینات ساده ای را معرفی خواهیم کرد که در کاهش درد حاد و مزمن کمر موثر خواهد بود:

فشار دادن انگشت (ایستادن روی انگشت و حفظ تعادل)

فشار دادن انگشتان پا و پا روی زمین باعث افزایش جریان خون در پاها می شود و می تواند به مرور زمان به تسکین درد کمر کمک کند. برای انجام این تمرین تنها کافی است که روی زمین بایستید ، زانوهای خود را خم کرده و تعادل خود را از طریق انگشتان پا حفظ کنید. این وضعیت را به مدت ۳ ثانیه حفظ کنید و آن را ۱۰ بار در روز برای هر پا تکرار کنید.

راه رفتن روی نوک پا

این نیز از همان اصل قبلی پیروی می کند ، با این تفاوت که باید روی انگشتان پا راه بروید. راه رفتن چند بار در روز روی انگشتان پا ، هر بار فقط ۲۰ ثانیه ، در تسکین کمر درد بسیار موثر است زیرا می تواند تا حدود زیادی به تقویت تاندون ها کمک کند.

کمر درد خود را با انجام این ترفندها روی پا درمان کنید

کشش انگشت پا

روی زمین صاف بنشینید و پاها را به هم نزدیک کنید. سپس انگشتان انگشتان هر پا را در هر جهت (چپ ، راست ، جلو ، عقب) ۳ بار دراز کنید.

گرفتن مداد با انگشتان پا

برای این تمرین ساده ، باید روی پاهای خود بایستید و سعی کنید با استفاده از انگشتان پا مداد را از زمین بلند کنید. مداد را چند ثانیه نگه دارید و رها کنید. این روند را چندین بار تکرار کنید تا اسپاسم عضلات پشت را به تدریج از بین ببرید.

کشش به سمت بالا

روی زمین دراز بکشید و پاها را بالا بیاورید. سپس کمربندی را پشت پاهای خود قرار داده و آنها را به سمت خود بکشید و برای چند ثانیه در جایی که احساس درد می کنید نگه دارید.

حرکت چرخشی مچ پا

یک پا به بالا روی زمین دراز بکشید. پس از بلند کردن پا ، مچ پا را به مدت ۱۵ ثانیه با حرکت دورانی حرکت دهید. سپس پا را پایین بیاورید و مدتی استراحت کنید و همین کار را برای پای دیگر انجام دهید.

کشش در حالت نشسته

روی زمین بنشینید و یک پای خود را مستقیم جلوی خود دراز کنید. پای دیگر را زیر ران قرار دهید. اکنون سعی کنید انگشتان خود را به انگشت صاف صاف برسانید و ۳۰ ثانیه نگه دارید.

کمر درد خود را با انجام این ترفندها روی پا درمان کنید

پنجه روی پله ها

کمر درد را با ۹ تمرین بسیار ساده برای پاها کاهش دهید
انگشتان پا را روی لبه مکانی مثل نردبان قرار دهید و روی آن بالا و پایین بروید. این حرکت را هر روز به طور مکرر انجام دهید. از این نتایج شگفت زده خواهید شد. برای حفظ تعادل دست خود را به دیوار یا نرده نگه دارید.

ماساژ پا

یک توپ تنیس را روی زمین قرار دهید و آن را با پاشنه هر یک از پا به عقب و جلو هدایت کنید. این نه تنها ماساژ آرامش بخشی است ، بلکه به تسکین کمردرد نیز کمک خواهد کرد.


منبع
عصر ایران
کلیدواژه : درد کمرکمردرد
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید