آنتی بادی کرونا تا یک سال در بدن بیمار باقی می ماند

طبق مطالعه اخیر در ایالات متحده ، آنتی بادی کرونا تا یک سال پس از بیماری کوید -۱۹ در بدن فرد باقی مانده و قابل تشخیص است.

در این مطالعه نمونه های خون ۲۵۰ بیمار سابق Covid-19 مورد بررسی قرار گرفت و محققان دریافتند که بدن همه بیماران بستری قبلی و ۹۵٪ بیمارانی که در بیمارستان بستری نشده بودند دارای آنتی بادی کرونا بودند.

پزشکان می گویند سطح آنتی بادی در بدن با افزایش سن و شدت قرار گرفتن در معرض ویروس کرونا ارتباط دارد و افراد بالای ۶۵ سال که بیماری Covid-19 شدیدتری دارند ، سطح آنتی بادی بیشتری دارند.

یافته ها نشان می دهد در افراد زیر ۶۵ سال با فرم های خفیف بیماری که قادر به بهبودی بدون نیاز به بیمارستان بودند ، سطح آنتی بادی “پایین تر و متغیر” داشتند.

محققان می گویند در افرادی که قبلا Covid-19 خفیف داشته اند ، این واکسن محافظت طولانی تری نسبت به آنتی بادی طبیعی بدن خواهد داشت.

در مطالعه ای روی ۲۵۰ بیمار ، ۵۸ نفر قبلاً در بیمارستان بستری شده بودند و ۱۹۲ نفر به دلیل علائم خفیف در خانه بهبود یافته بودند.

نتایج یک مطالعه جدید در مجله پزشکی Medercio منتشر شده است.

پیش از این ، نتایج یک مطالعه در مورد سطح آنتی بادی در بیش از ۳۰۰۰۰ ایسلندی نشان داد که سطح آنتی بادی بیماری Covid-19 در بدن بیش از ۹۰ درصد از افراد مبتلا به ویروس کرونا بعد از عفونت افزایش یافته و تا چهار ماه پس از بهبودی ثابت مانده است . است.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC) در ایالات متحده به افراد واکسینه شده هشدار داده است که علی رغم خطر کم ابتلا به Covid-19 مراقب باشند زیرا می توانند بدون هیچ علامتی به ویروس مبتلا شوند و به دیگران انتقال دهند.


کلیدواژه : آنتی بادیکرونا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید