درآمد ۷۲ میلیارد دلاری فایزر از واکسن کرونا

شرکت دارویی آمریکا فایزر پیش بینی کرده است که درآمد حاصل از فروش واکسن ضد کرونا در سال جاری به ۷۲ میلیارد دلار برسد.

به گزارش آسوشیتدپرس ، شرکت دارویی آمریکا فایزر پیش بینی کرده است که علاوه بر عملکرد چشمگیر آن در سایر بخشها ، درآمد این شرکت از طریق برنامه بزرگ واکسن کرونا به شدت افزایش یابد.

داروسازی اعلام کرد سود آن در سه ماهه اول ۴٫۸۸ میلیارد دلار یا ۸۶ سنت در هر سهم بوده است. سود سهام فایزر ۹۳ سنت بود. این خیلی بیشتر از پیش بینی های وال استریت بود که ۷۹ سنت بود.

درآمد Fiers 14.58 میلیارد دلار بود که به راحتی بیش از برآورد تحلیلگران ۱۳٫۴۹ میلیارد دلار بود.

فایزر پیش بینی کرده است که درآمد هر سهم شرکت در پایان سال جاری به ۳٫۶۵ دلار و درآمد شرکت بین ۷۰٫۵ تا ۷۲٫۵ میلیارد دلار برسد.

فایزر همچنین تأکید کرد که در سال جاری دوز واکسن ضد کرونا دو میلیارد دلار تولید خواهد کرد ، واکسنی که به طور مشترک با شرکت Bion Tech آلمان تولید کرده است.

درمان عروق کرونر با استفاده از پلاسمای خون

گروهی از پزشکان در مرکز انتقال خون Auvergne-Rh -ne-Alpes در فرانسه یک آزمایش بالینی جدید را از ۳۰ مارس آغاز کرده اند که هدف آن درمان بیماران با استفاده از روش پلاسمای خون است.

دکتر اولیویه اکه می گوید: “مشکلات تنفسی تا حدی به دلیل سطح بالای مواد التهابی در خون است (” طوفان سیتوکین “نامیده می شود ، که به دلیل کار سیستم ایمنی بدن و به میزان بیش از حد است). ، یک محقق ایمونولوژی بالینی در بیمارستان لیون. تولید می شوند). “وجود این عامل باعث می شود بدن نتواند از خود در برابر ویروس ها و سایر عفونت ها دفاع کند.”

ترشح بیش از حد مولکول های پروتئین سیتوکین ، که بخشی از سیستم ایمنی بدن هستند ، در نهایت با از کار انداختن اندام ها ، می تواند منجر به مرگ بیمار شود.

دکتر اکه می گوید: “روش ما متکی به از بین بردن خون بیمار به روش استریل با انجام فرآیند تبادل پلاسما ، سپس از بین بردن پلاسمای حاوی مقدار زیادی مواد التهابی و بی فایده و سپس اهدا پلاسما است.” “ما آن را با یک فرد سالم جایگزین خواهیم کرد.”

به گزارش یورونیوز ، دکتر فابریک کونیاس ، مدیر گروه علمی مرکز تحقیقات Ron-Alp ، که این پروژه را در لیون و سناتین اجرا می کند ، می گوید که استفاده از این روش ابتکاری وضعیت تنفسی بیمار را در کوتاه مدت بهبود می بخشد و افزایش می دهد ایمنی در طولانی مدت بدن او را تقویت می کند.

وی در مورد شرایط کارآزمایی بالینی افزود: داوطلبان در این طرح ابتدا رضایت خود را به صورت کتبی اعلام می کنند. “شرکت کنندگان در آزمایش بالینی سپس به طور تصادفی با قرعه کشی شناسایی می شوند.”

در مرحله اول انتظار می رود ۱۳۲ بیمار در این پروژه شرکت کنند.

استفاده از روشهای مبتنی بر پلاسما قبلاً در سراسر جهان گزارش شده است و به عنوان مثال سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) در اوت گذشته مجوز اضطراری را برای استفاده از روش مبتنی بر پلاسما برای درمان بیماری عروق کرونر قلب صادر کرد. تحقیقات در این کشور نشان داده است که اگر از پلاسمای حاوی آنتی بادی در سه روز اول بستری در بیمارستان استفاده شود ، روند بهبودی تسریع شده و مرگ و میر کاهش می یابد.

تزریق غلیظ پلاسما یک روش درمانی است که برای مقابله با شیوع آنفلوانزا و سرخک در هنگام فقدان واکسن علیه این بیماری ها استفاده می شود و اخیراً این روش برای درمان ابولا آزمایش شده است. هنگامی که بدن توسط یک ویروس جدید مورد حمله قرار می گیرد ، پروتئین هایی به نام آنتی بادی تولید می کند که به طور خاص با عفونت مبارزه می کنند. آنتی بادی ها در پلاسما (قسمت زرد جریان خون) شناور هستند.

جمع آوری و تزریق پلاسما از بازماندگان Covid-19 اکنون در برخی از نقاط جهان برای درمان بیماران جدید استفاده می شود.


کلیدواژه : فایزرکروناواکسن
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید