پ
The wealth of the Saudi dynasty

ثروت خاندان سعودی چقدر است + عکس

ثروت خاندان سعودی چقدر است؟ وب سایت سعودی ویکی لیکس که به طور فعال به امور خاندان سعودی می پردازد ، در گزارشی ثروت این سلسله را ۱٫۴ تریلیون دلار اعلام کرد و نوشت که با این محاسبه ، آل سعود ثروتمندترین خاندان سلطنتی جهان است. براساس این گزارش ، تاریخچه خانواده خاندان سلطنتی سعودی […]

ثروت خاندان سعودی چقدر است؟

وب سایت سعودی ویکی لیکس که به طور فعال به امور خاندان سعودی می پردازد ، در گزارشی ثروت این سلسله را ۱٫۴ تریلیون دلار اعلام کرد و نوشت که با این محاسبه ، آل سعود ثروتمندترین خاندان سلطنتی جهان است.

براساس این گزارش ، تاریخچه خانواده خاندان سلطنتی سعودی به ۳۳۴ سال بر می گردد و اکنون حدود ۱۵۰۰۰ شاهزاده در ثروت این خانواده سهیم هستند که همه اینها به دارایی های مردم عربستان تعلق دارد. از این شاهزادگان فقط دو هزار نفر از آنها در تاسیسات مختلف کار می کنند.

ویکی لیکس سعودی سپس نوشت که دولت سعودی ۹۸٫۲ درصد از شرکت آرامکو ، بزرگترین شرکت نفتی جهان را در اختیار دارد. ارزش این شرکت که بیشترین ذخایر نفت را نیز در اختیار دارد اکنون به دو تریلیون دلار می رسد که منبع اصلی درآمد آل سعود است.

ثروت خاندان سعودی چقدر است؟ + عکس

اعضای خانواده سلطنتی نیز در یک موقعیت بسیار اشرافی و پراکنده زندگی می کنند ، که در آن “محمد بن سلمان” نمونه بارز چنین سبک زندگی است ، به طوری که در یک مورد ۵۰۰ میلیون دلار برای خرید کشتی تفریحی ، ۳۰۰ میلیون دلار به خرید یک کاخ در فرانسه ۴۵۰ میلیون دلار برای خرید نقاشی لئوناردو داوینچی هزینه کرده است.

ثروت خاندان سعودی چقدر است + عکس

در سال ۲۰۱۸ ، هنگامی که مجری شبکه آمریکایی CBS News از او در مورد ثروت افسانه ای خود سوال کرد ، او پاسخ داد که من یک فرد ثروتمند هستم و فقیر نیستم.

بن سلمان در آن مصاحبه گفت: “من گاندی یا نلسون ماندلا نیستم ، من عضوی از یک خانواده حاکم هستم که صدها سال قبل از تأسیس عربستان سعودی وجود داشته اند.”

مجری شبکه آمریکایی CBS News

 


ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید