یک اثر جانبی ترسناک مصرف روغن ماهی

اگر به سلامتی خود افتخار می کنید و همچنین دوست دارید از آخرین اخبار تغذیه مطلع باشید ، بد نیست بدانید که اخیراً تحقیقات جدیدی در مورد مصرف روغن ماهی منتشر شده است.

این احتمال وجود دارد که شما چیزهای زیادی در مورد فواید مکمل های روغن ماهی و اسیدهای چرب امگا ۳ موجود در آنها یاد گرفته باشید. بدن ما نمی تواند اسیدهای چرب امگا ۳ تولید کند ، بنابراین باید آنها را از غذاهایی مانند ماهی ، دانه ها و آجیل ها تهیه کنید.

همچنین ممکن است بدانید که آنها می توانند به طور بالقوه از بیماری های شناختی جلوگیری کنند ، التهابات بدن را کاهش دهند و حتی پوست شما را تمیز کنند. با این حال ، محققان دریافتند که این مکمل نیز ممکن است خطر جدی داشته باشد. به نظر می رسد که مکمل های امگا ۳ می توانند خطر ابتلا به یک اختلال خاص ریتم قلب را افزایش دهند.

Fish oil heart rhythm - یک اثر جانبی ترسناک مصرف روغن ماهی

مطالعه جدیدی از انجمن قلب و عروق اروپا (ESC) منتشر شده در مجله قلب اروپا نشان داد که این مکمل به ویژه می تواند منجر به فیبریلاسیون دهلیزی (AF یا AFib) شود ، نوعی یماری که قلب بیمار به طور نامنظم می زند و  ۵ برابر احتمال بیشتر دارد منجر به سکته مغزی شود.

علاوه بر این ، انجمن قلب آمریکا (AHA) خاطرنشان می کند که AFib همچنین می تواند خطر لخته شدن خون ، نارسایی قلبی و سایر مشکلات قلبی را افزایش دهد. این مطالعه همچنین نشان داد که اسیدهای چرب امگا ۳ ، به ویژه ، می تواند خطر AFib را در افرادی که قبلا در معرض خطر بالای مشکلات قلبی بودند ، افزایش دهد.

با این حال ، این بدان معنا نیست که اگر سابقه بیماری قلبی دارید ، هرگز نباید ماهی قزل آلا بخورید ، فقط به این معنی است که مصرف مکمل ماهی روزانه می تواند خطراتی داشته باشد که قبلاً در نظر نگرفته اید. به خصوص اگر قلب شما از قبل در معرض خطر باشد. علاوه بر این ، همانطور که تحقیقات قبلی نشان داده است ، این مکمل حتی ممکن است در جلوگیری از بیماری های قلبی موثر نباشد.

منبع
انتخاب
کلیدواژه : روغن ماهیقلب
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید