ایلان ماسک پشت بیت کوین را خالی کرد + واکنش کاربران ایرانی

ایلان ماسک ، مدیر عامل تسلا خودرو و دومین مرد ثروتمند جهان اعلام کرد که به دلیل عواقب زیست محیطی بیت کوین ، شرکت تحت مدیریت وی پذیرش این کد ارزی را در ازای فروش خودرو متوقف کرده است ؛ تصمیمی که قیمت هر بیت کوین را به زیر ۵۰ هزار دلار رساند و بازار ارزهای رمزنگاری را قرمز کرد.

کاربران ایرانی نیز نسبت به این اقدام ایلان ماسک واکنش انتقادی نشان دادند و آن را در راستای منافع مالی وی خواندند.

 

karbaran irani 7 - ایلان ماسک پشت بیت کوین را خالی کرد + واکنش کاربران ایرانی

karbaran irani 6 - ایلان ماسک پشت بیت کوین را خالی کرد + واکنش کاربران ایرانی karbaran irani 5 - ایلان ماسک پشت بیت کوین را خالی کرد + واکنش کاربران ایرانی karbaran irani 4 - ایلان ماسک پشت بیت کوین را خالی کرد + واکنش کاربران ایرانی karbaran irani 3 - ایلان ماسک پشت بیت کوین را خالی کرد + واکنش کاربران ایرانی karbaran irani 2 - ایلان ماسک پشت بیت کوین را خالی کرد + واکنش کاربران ایرانی karbaran irani 1 - ایلان ماسک پشت بیت کوین را خالی کرد + واکنش کاربران ایرانی

اظهارات ایلان ماسک چقدر صادقانه بود؟

ایلان ماسک علت این تعلیق را مقصر پذیرش بیت کوین می داند که ناشی از استخراج زیاد انرژی و نگرانی های زیست محیطی است. اما تحلیلگران می گویند این واقعیت که استخراج بیت کوین جدیدتر به محاسبات بیشتر و مصرف انرژی نیاز دارد ، شبکه بیت کوین را ایمن تر کرده است. استخراج بیت کوین سوم از بیت کوین دوم انرژی بیشتری می برد. استخراج بیت کوین سوم با ثبت اطلاعات کلیه صرافی های قبلی و صرافی های جدید همراه است. این فرآیند باعث می شود سرعت استخراج به تدریج کاهش یابد. همچنین برای ایمن سازی سیستم از مصرف زیاد انرژی استفاده می شود. این یکی از مهمترین و شاید مهمترین قسمت ایده اساسی بیت کوین است. عرضه بیت کوین به تدریج در حال کاهش است و در نهایت تعداد بیت کوین در جهان ثابت می شود. کارشناسان ارز دیجیتال معتقدند که با ادامه روند استخراج بیت کوین ، شبکه به تدریج از امنیت بیشتری برخوردار می شود و نیاز به مصرف انرژی کاهش می یابد.

از طرف دیگر ، روند استخراج دوج کوین مشابه بیت کوین است و به انرژی زیادی نیاز دارد. اما ایلان ماسک از مردم پرسید که آیا دوج کوین باید جایگزین بیت کوین شود؟

این تحلیل ها ادعا می کنند که اظهارات ایلان ماسک در مورد تعلیق استفاده از بیت کوین به دلیل مسائل ریاکارانه زیست محیطی است و دلیل اصلی آن باید چیز دیگری باشد. آنها معتقدند که اقدامات ایلان ماسک ، تسلا الکتریک و اسپیس ایکس برای انتقال گردشگران به فضا ما را به سمت انرژی پایدار سوق نداده است.

 

63462347234 - ایلان ماسک پشت بیت کوین را خالی کرد + واکنش کاربران ایرانی

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید