خوشتیپ شدن آقایان با تیپ رسمی با چند ترفند ساده

آنچه مد در مورد نحوه لباس پوشیدن می گوید همیشه درست نیست ، ما بعضی اوقات باید به درسهایی که بزرگان به ما می آموزند گوش دهیم.

قوانین کلاسیک به استایل مردانه

اگرچه برخی از قوانین دنیای مد منسوخ شده است ، اما پیروی از برخی از آنها هنوز یک قانون است. در اینجا چند قانون کلاسیک آورده شده است که مردان هنگام لباس پوشیدن باید از آنها پیروی کنند.

کمربند و کفش خود را کنار هم قرار دهید

لازم نیست همیشه با رنگ کمربند و کفش خود مطابقت داشته باشید ، اما وقتی می خواهید سبک رسمی داشته باشید باید این قانون را رعایت کنید. به عنوان مثال ، اگر کمربند شما قهوه ای است ، کفش های شما نیز باید قهوه ای باشد ، در غیر این صورت ظاهر شما شیک و جذابیت خود را از دست می دهد.

516362346 - خوشتیپ شدن آقایان با تیپ رسمی با چند ترفند ساده

 

از پوشیدن چندین لباس طرح دار با هم خودداری کنید

پوشیدن لباس های طرح دار بسیار جذاب است ، اما این دلیل نمی شود که در استفاده از آن زیاده روی کنید. اگر بیش از یک الگو در لباس های خود داشته باشید ، نه تنها جذابیت نخواهید داشت بلکه شلوغ و بهم ریخته به نظر می رسید و دیگر هیچ یک از لباس های شما قابل مشاهده نیست. در واقع ، این سبک در دنیای مدرن مد جایی ندارد. به عنوان مثال ، اگر کت و شلوار شما ساده است ، کراوات طرح دار یا بالعکس انتخاب کنید. فقط در این صورت قابل مشاهده خواهید بود.

654645646484 - خوشتیپ شدن آقایان با تیپ رسمی با چند ترفند ساده

 

 

لباس خود را متناسب با شرایط خود انتخاب کنید

مهم نیست که چه لباسی می پوشید ، باید لباس خود را با توجه به موقعیتی که در آن قرار دارید انتخاب کنید. به عنوان مثال ، اگر شما به یک مهمانی رسمی دعوت شده اید ، حتی اگر احساس می کنید کت مناسب شما نیست ، باید آن را بپوشید ، در غیر این صورت شما حتی اگر بهترین لباس خود را به تن کرده باشید ، در کنار دیگران دیده نخواهد شد.

46416416156 - خوشتیپ شدن آقایان با تیپ رسمی با چند ترفند ساده

جلیقه را به تنهایی نپوشید

این را همیشه بخاطر بسپارید: جلیقه طوری طراحی شده است که با کت پوشیده شود ، بنابراین اگر آنها را به تنهایی بپوشید ، مانند یک پیشخدمت به نظر می رسید. در واقع ، اگر کسی شما را در جلیقه ببیند ، احساس می کند که کمی کوتاه به نظر می رسید. درست مثل پوشیدن کراوات بدون کت است. بله ، آنچه در سبک شما کم است ، کت است که باید بپوشید.

565661515 - خوشتیپ شدن آقایان با تیپ رسمی با چند ترفند ساده

 

دکمه آخر ژاکت خود را نبندید

یکی از مهمترین قوانینی که هر مردی باید بداند این است که نباید آخرین دکمه کت بسته شود. در واقع ، با بستن آخرین دکمه لباس ، لباس از کمر محکم و محکم خواهد شد و از بالا متورم می شود ، و بدن شما را متناسب نشان نمی دهد. بنابراین آخرین دکمه کت خود را نبندید.

6346342732 - خوشتیپ شدن آقایان با تیپ رسمی با چند ترفند ساده

بستن کمربند و ساسپندر باهم ممنوع!

کمربند شلوار شما را بالا نگه می دارد. ساسپندر  به همان منظور بسته می شود ، بنابراین دیگر نیازی به بستن هر دو نیست.

 

23162133353 - خوشتیپ شدن آقایان با تیپ رسمی با چند ترفند ساده

 

کفش کتانی را با کت و شلوار نپوشید

ممکن است با خود بگویید که این قانون مدتهاست منسوخ شده است ، اما واقعیت این است که پوشیدن کفش ورزشی با کت و شلوار همچنان در قوانین مد ممنوع است. به نظر شما ترکیب سبک رسمی یا سبک اسپرت زیباست؟ اگر شلوار جین و کت یک پا دارید ، می توانید کفش ورزشی بپوشید ، اما هرگز این اشتباه را با شلوار پارچه ای مرتکب نشوید.

73457473246 - خوشتیپ شدن آقایان با تیپ رسمی با چند ترفند ساده

 

رنگ لباس های خود را با فصول تنظیم کنید

هر فصلی رنگ خاص خود را دارد. به عنوان مثال ، در گرمای تابستان ، ترجیح می دهید شلوار سفید و پیراهن آبی روشن بپوشید و بالعکس ، در زمستان به دنبال رنگ های تیره بروید. بنابراین ، بهتر است در زمستان لباس تابستانی نپوشید ، حتی اگر دلتان می خواهد. هرچه با فصلی که هماهنگ باشید جذابیت بیشتری داشته باشید.

73472252356 - خوشتیپ شدن آقایان با تیپ رسمی با چند ترفند ساده

 

اشتباهات رایج در سبک مردان!

باید بگوییم که بسیاری از مردان با مرز بین سبک رسمی ، نیمه رسمی و گاه به گاه آشنا نیستند و به همین دلیل ، اشتباهات رایجی بین آنها وجود دارد که سبک آنها را متعادل نمی کند. در این مقاله به برخی از این اشتباهات خواهیم پرداخت.

پوشیدن جوراب سفید با کفش رسمی

اگر می خواهید یک سبک رسمی داشته باشید ، می توانید تا حد ممکن از جوراب های سفید ورزشی خودداری کنید. این جوراب ها ارزان به نظر می رسند ، به سرعت کثیف و لک می شوند و با سبک رسمی مطابقت ندارند. در عوض از جوراب های نازک و شیک استفاده کنید ، زیرا حتی یک مورد به اندازه کوچک نیز سبک شما را وارونه می کند.

2605907 574 - خوشتیپ شدن آقایان با تیپ رسمی با چند ترفند ساده

پوشیدن شلورهای خیلی بلند

تا آنجا که ممکن است از شلوارهای پارچه ای بسیار بلند خودداری کنید ، زیرا چروکیده می شوند و شما را هم شلخته و هم کوتاه جلوه می دهند. شلوار شما باید به قدری کوتاه باشد که چروک نشود و برخی از جوراب های شما نمایان باشد. برای سبک های رسمی تر ، شلوارهایی را با دمپایی بپوشید که پشت کفشتان را لمس می کند.

754636243732 - خوشتیپ شدن آقایان با تیپ رسمی با چند ترفند ساده

پوشیدن کفش های مربعی

ما نمی دانیم چرا این کفش ها هنوز در بین برخی از مردان محبوب هستند. پوشیدن این کفش ها باعث می شود تا حدود زیادی شبیه مسافر زمان دهه ۵۰ باشند. حتی اگر سبک شما بسیار رسمی است ، باید لوازم جانبی خود را به روز کنید. بنابراین به جای این کفش های مربعی ، از کفش های کلاسیک با انگشتان گرد استفاده کنید.

73442231 - خوشتیپ شدن آقایان با تیپ رسمی با چند ترفند ساده

 

پوشیدن کت با آستین های بسیار بلند

یافتن گربه ای که کاملاً متناسب با بدن شما باشد دشوار است. به همین دلیل مردان خوش تیپ پس از خرید کت و شلوار آماده ، آن را به خیاط تحویل می دهند تا تعمیر شود. آستین های کت باید تا بالای استخوان مچ دست باشد و حدود یک و نیم سانتی متر از پیراهن شما باید از پایین مشخص شود. هر خیاطی می تواند با چشم بند این کار را برای شما انجام دهد.

362467341 - خوشتیپ شدن آقایان با تیپ رسمی با چند ترفند ساده

باز گذاشتن بیش از حد دکمه های پیراهن

مسلما دکمه زدن پیراهن بدون کراوات می تواند عجیب به نظر برسد. اما باز گذاشتن بسیاری از دکمه ها ، خصوصاً در موارد رسمی ، عجیب تر است. هرگز بیش از دو دکمه روی پیراهن خود نگذارید در غیر این صورت غیرحرفه ای ، شلخته و بی دقت به نظر می رسید.

346262135132 - خوشتیپ شدن آقایان با تیپ رسمی با چند ترفند ساده

پوشیدن پیراهن گشاد

پوشیدن پیراهن گشاد نه تنها سبک شما را متعادل و شلخته نشان می دهد بلکه باعث چاقتر نشان دادن شما می شود. پیراهن همیشه باید متناسب باشد. بعلاوه ، وقتی دکمه ها را می بندید ، یقه شما نباید فضای بیشتری از دو انگشت داشته باشد.

74346362 - خوشتیپ شدن آقایان با تیپ رسمی با چند ترفند ساده

بستن بیش از حد دکمه های کت

هرگز پایین ترین دکمه های کتی که بیش از دو یا سه دکمه دارد را نبندید. بستن این دکمه باعث ناراحتی جسمی و همچنین حرکات غیرطبیعی می شود. شاید از خود بپرسید که آیا ما می خواهیم این دکمه را همیشه باز بگذاریم ، پس چرا اصلاً چنین دکمه ای وجود دارد؟ شاید باورتان نشود ، اما ما هم نمی دانیم!

 

6436321623 - خوشتیپ شدن آقایان با تیپ رسمی با چند ترفند ساده

نگذاشتن پیراهن داخل شلوار

لطفا حتما پیراهن خود را داخل شلوار قرار دهید. این پیراهن ها کمی بلندتر طراحی شده اند تا کاملاً زیر شلوارتان قرار بگیرند ، بنابراین اگر نمی خواهید عجیب به نظر برسید لطفاً این را جدی بگیرید. اگر دوست ندارید پیراهن را رسمی و زیر شلوار قرار دهید ، از پیراهن هایی با برش گاه به گاه کوتاه تر استفاده کنید. البته اگر شلوارتان شلوار رسمی است ، حتما پیراهن خود را زیر آن قرار دهید.

732342347324 - خوشتیپ شدن آقایان با تیپ رسمی با چند ترفند ساده

 

قابل مشاهده بودن زیرپوش

زیرپوش، همانطور که از نامش پیداست ، همیشه باید در زیر لباس های دیگر پنهان شود. اگر همیشه یک یا دو دکمه بالایی پیرهن خود را باز می گذارید، یقه هفت بخرید ، نه یقه گرد!

 

7547347342723 - خوشتیپ شدن آقایان با تیپ رسمی با چند ترفند ساده

منبع
برگرفته از چی بپوشیم
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید