دولت ها علیه ارزهای دیجیتال ؟

بازار ارزهای رمزنگاری شده در سال های اخیر یکی از پدیده های جدید اقتصاد جهان است.

رشد سریع قیمت های بازار ، افزایش چشمگیر حجم معاملات همراه با نوسانات سریع قیمت ، استفاده از فناوری و تسریع در معاملات باعث شده تا بازار ارزهای رمزنگاری شده مورد توجه قرار گیرد.

اما طی یک دهه گذشته ، نگرش دولت ها نسبت به ارزهای رمزپایه نیز تغییر کرده است.

به طور کلی ، رویکرد کشورها را می توان در چندین بخش طبقه بندی کرد.

برخی از کشورها ارزهای رمزپایه را به عنوان یک دارایی در نظر گرفته اند ، برخی معتقدند که این فقط یک ارز جدید است ، اما برخی قوانین خرید و مبادله کالا را تعیین کرده اند.

در همین حال ، برخی از کشورها رویکرد روشنی نسبت به ارزهای رمزپایه ندارند و در حال حاضر فقط تحولات را رصد می کنند. اما در ماه های اخیر ، به نظر می رسد دولت ها و نهادهای حاکم در تلاشند تا نقش نظارتی بیشتری را در این بازار ایفا کنند ، یا با ایجاد مقررات و چارچوب های جدیدتر و یا با ایجاد رمزگذاری های دولتی.

ظهور ارزهای رمزپایه و به طور خاص بیت کوین ، تغییری بی سابقه در تاریخ بشر به وجود آورده و معاملات مالی را بدون نیاز به شخص ثالث امکان پذیر کرده است.

اتفاقی که نگرانی اشخاص ثالث را در بازارهای مالی سنتی برانگیخته است.

مخالفان و موافقان در مورد موافقان و مخالفان آن صحبت می کنند و سعی می کنند تا نظر خود را به گوش دیگران برسانند ، اما فراتر از همه این بحث ها ، ارزهای رمزپایه در دنیای امروز به عنوان یک واقعیت به وجود آمده اند و دولت ها سعی می کنند با تنظیم این بازارها از تهدیدات آنها جلوگیری کنند. برآآمده اند. این مسئله باعث شده است تا دولت های مختلف جهان علی رغم وحدت رویه در اقدامات خود ، این پدیده نوظهور را با ماهیت های مختلف به رسمیت بشناسند و در نتیجه قوانین مختلفی درباره آن وضع شوند.

ممنوعیت های جدید دولت چین در معاملات ارزهای رمزپایه و وضع مالیات بر معاملات بالای ۱۰ هزار دلار توسط دولت آمریکا از جمله آخرین اقدامات دولت علیه ارزهای رمزپایه است.

ارزهای رمزپایه از قابلیت های بسیاری برخوردار هستند که هم جنبه های مثبت و هم جنبه های منفی را شامل می شوند. اما ویژگی های منحصر به فرد آنها باعث محبوبیت بسیار زیاد آنها شده است.

آنقدر موفقیت آمیز بوده است که دولت ها را بر آن داشته است که علاوه بر تصویب قوانین جدید ، در مورد راه اندازی ارزهای رمزپایه خود نیز صحبت کنند. با این حال ، به دلایلی به نظر نمی رسد که این رمزهای دولتی به اندازه رمزهای خصوصی موفق باشند.

5252136213 - دولت ها علیه ارزهای دیجیتال ؟

آغاز عصر رمزارزها

فناوری بلاکچین از طریق بیتکوین به جهان معرفی شد ؛ رمزارزی که از یک ایده مبتنی بر تمرکززدایی از سیستم مالی و پولی به یک بازار با حجم چندصد میلیون دلاری تبدیل شده است. مبدا این تلاش ها برای شروع این ایده خاص است اما هنوز داندان خالق بیت‌کوین فرد ناشناسی به نام ساتوشی ناکاموتو نیست و بیت‌کوین را در سال ۲۰۰۹ به جهانیان کرد. بیتکوین ابزاری غیرمتمرکز و شبکه برای مبادله و پرداخت است که در دنیای دیجیتال ظهور پیدا شده است.

هیچ شخص یا نهادی صاحب شبکه نیست و کاربران آن را کنترل نمی کنند. به طور خلاصه بیت کوین بزرگترین بانک جهانی است که هیچ شعبه فیزیکی ندارد و به طور غیر مستقیم در مرکز و بدون واسطه قرار دارد و در صورت اعمال مالی بین دو فرد در هر نقطه ای از جهان انجام می شود. این اتفاق کاملاً یک انقلاب فناوری با تأثیرات اقتصادی بالا برای حساب آوردن است. انقلابی که حتی بیش از آنکه بیش از آنکه به شهروندان کمک کند ، باعث پیشرفت در بیاید ، با کمک به خدمات مالی برای شهروندان در شرایطی که می تواند باعث تغییر وضعیت زنان شود ، این گروه از دیگر کمک های احتمالی است که می تواند به این معنا باشد. کشورها را سرعت ببخشد.

دولت های تهدید می شوند

در اولین نگاه ، حذف نهاد واسطه نقل و انتقالات مالی به این معنی است که کنترل دولت در مبادلات مالی دستخوش تحول در حال انجام است. بخش مهمی از مباحثی که حول محور بیتکوین در جریان است به خطرات این پدیده باید نوظهور ارتباط برقرار کند. فرار مالیاتی ، پولشویی ، تسهیل قاچاق و معلم کالاهایی مانند مواد غیرمستقیم و اسلحه از غیرقانونی است که به صورت متناوب در سیاهه های خط بیتکوین تکرار می شود. قابل درک است که عدم پذیرش نهاد واسطه برای مبادلات مالی توان دولت برای رد و مشخص کردن مبادلات در صورت محدود کردن و این موضوع باعث می شود که با کاهش مبادله ای که دولت می تواند آنها را مجوز کند ، دولت های مالیاتی دولت همچنان فعال می شوند.

دولت ها علیه رمزارزها؟

امکان تسهیل قاچاق و پولشویی از دیگر ویژگی های است که انگشت اتهام را به سمت بیتکوین ثبت کرده است. اگر بدیهی است که به شما مراجعه می کند بیتکوین حاکمیت دولت را تحت تأثیر قرار می دهد ، اما برخی دیگر از نظر مسولان دولت دیگری را ارائه می دهد. مایکل مورل ، رئیس سابق سازمان سیا ، استفاده از رمزارزها را در مجارمانه اغراقآمیز و فناوری بلاکچین ابزار کارآمد برای جمع آوری اطلاعات آریا به دلیل استفاده از رمزارز استفاده می کند. به خاطر داشته باشید که تهدیدهای بیتکوین چه واقعی و چه اغراقآمیز باعث دولتمردان شده است که واکنش می دهد اما این دارایی باکنند.

واکنش دولت چه بوده است؟

رشد چشمگیر قیمت رمزارزورها و صعود خیرآکننده بیتکوین باعث شد که دولت در واکنش به این دولت نوظهور دوباره داغ شود. در اوایل ظهور بیت کوین بهعنوان اولین رمزارز ، دولت واکنش های صفت و سختی را نشان می دهد که ندادند و آن را به عنوان یک تهدید شناسایی نکرد. رشد آرام و بیسروصدای بیتکوین باعث ایجاد برخی دیگر از خلوص قانونی شد که کمبود مقررات مختلفی را برای فروردین و دولت فراهم می کند محدودیت های را برای این بازار نوظهور وضع می کند. برای نمونه دولت آمریکا با بیت کوین مانند یک دارایی کار می کند و از آن مالیات بر دارایی استفاده می کند ؛ شهروندی که در خرید کالا بیت کوین یا خدمات خریدفروشند ، ارزش بالایی دارد در اعلامیه مالیات سالانه خود را انجام می دهد. دستمزد پرداخت به بیت کوین هم پرداخت مالیات فدرال ادامه دارد و در صورت تخلیه در اظهار ، متخلفان این موارد با پیگرد قانونی روبرو ادامه داده است.

استرالیا نیز با توجه به قوانین مشابهی که آمریکا در آن بهره برد و بیت کوین را به عنوان یک دارایی مورد استفاده قرار می دهد و شهروندان موذفند در فرم دارایی مالی معادل دارایی بیت کوین خود را به ایدالار استرالیا اعلام می کند. اما همه کشورها از نظر حقوقی بیت‌کوین را دارایی نمی‌دانند. در سال ۲۰۱۵ دیوان عدالت اروپا اعلام کرد که اگر بیت کوین ذیل مقررات لازم را داشته باشد ، اسکناس و سکه مورد استفاده قرار می گیرد در صورت استفاده قانونی از پول نقد قانونی و مقرون به صرفه بودن مالیات وجود دارد ؛ طبق این تعریف اتحادیه اروپا بیت کوین را به بهانعوان یک ارز به رسمیت علت است.

اگر چه خرید و فروش بیت کوین مشمول دارایی نیست که ارزش آن را از دست ندهید ، اما سایر دارایی ها نیز مانند مالیات برای درآمد یا مالیات برای سود سرمایه در این رمزارز پابرجاست. باید به این نکته اشاره کرد که رفتار اروپایی در قبال گرفتن مالیات از بیتکوین متفاوت است. برای مواردی که در انگستان بیت کوین به عنوان یک ارز خارجی شناسایی شده است و قوانین مالیاتی آن نیز مشابه خارجی اعمال اعمال شده است. از سوی دیگر آلمان از سال ۲۰۱۳ بیت کوین را به بهانعنوان یک ویژگی خاص شناسایی کرده است که شامل مالیات مانند سایر دارایی ها برای سود سرمایه موجود است. بیتکوین از نظر حقوقی در آلمان به یک ابزار مالی مانند سنجش و قوانین مشابه اعمال اعمال می شود.

ژاپن اما موضع متفاوتی را به نمونه های قبلی اخذ کرده است و بیتکوین را به بهعنوان یک روش پرداخت به رسمیت دارد ؛ یعنی با رمزارزها مانند دارایی آنها رفتار می کند که در استفاده از آنها استفاده می شود و باید آنها را به صورت دیجیتالی منتقل کرد. تنها ژاپن برای کسب سود از تجارت بیت کوین به کسب درآمد کسب و کار مالی می کند. فقط اگر دیدید که بسته به ساختار قضایی کشورها موضوعات مورد استفاده در بیتکوین و به تبع آن است که قوانین مالیاتی مربوط به آن متفاوت است ؛ بعضی از آن ها به بهانوان دارایی و بعضی از آنها به ارزمن رسمیت می شود و گروه سومی از کشورها نیز رویکرد میانه روی را اخذ کرده است.

74048 - دولت ها علیه ارزهای دیجیتال ؟

محدودیت در ارزهای رمزپایه

با رشد سریع بازار ارزهای رمزپایه طی یک سال گذشته ، انگیزه های بسیاری از جانب سیاستمداران برای تنظیم بیشتر بازار وجود دارد. دولتمردان آمریکایی ، اعم از جمهوری خواه و دموکرات ، بر تعیین قوانین جدید برای ارزهای رمزپایه به عنوان یکی از اهداف خود در سال ۲۰۲۱ تأکید دارند. زیرا آنها معتقدند که نوسانات شدید این بازار باعث نگرانی در مورد دستکاری بازار و سرمایه گذاران خرد می شود. وزارت خزانه داری آمریکا اخیراً اعلام کرده است که ارزهای رمزپایه خطر فرار مالیاتی را افزایش می دهد ، بنابراین اقداماتی را برای کنترل بازار انجام داده است و از این پس هرگونه معاملات ارز رمزنگاری شده بالای ۱۰ هزار دلار باید گزارش شود. طی یک ماه گذشته ، تعدادی از تحلیلگران وال استریت زنگ خطر را به صدا درآورده اند که به زودی مقامات خزانه داری و تصمیم گیرندگان بازار سهام نقش فعال تری در تنظیم بازار ارزهای رمزپایه ایفا می کنند.

تصمیم جدید بایدن برای مالیات دادن بیش از ۱۰ هزار دلار از معاملات در بازار در حال ظهور باعث شده است که همه ارزهای رمزپایه با کاهش قابل توجه قیمت روبرو شوند. البته اخبار منفی بازار ارزهای رمزنگاری شده محدود به ایالات متحده نبود و دولت چین نیز محدودیت های جدید ارزهای رمزپایه را اعلام کرد. هفته گذشته ، معاون نخست وزیر چین اعلام کرد که فعالیت های استخراج رمز دیجیتال را در این کشور محدود می کند. علاوه بر این ، اعلام شد که این اقدام برای جلوگیری از گسترش مخاطرات جمعی به جامعه انجام شده است. چند روز قبل ، سه ناظر مالی چینی ارزهای رمزپایه را ممنوع کرده بودند. به دنبال این خبر ، قیمت بیت کوین به زیر ۴۰۰۰۰ دلار رسید.

این خبر از این جهت مهم است که طبق مرکز مالی کمبریج ، چین بیش از ۷۰٪ از قدرت پردازش شبکه بیت کوین را از سپتامبر ۲۰۱۹ تا آوریل ۲۰۲۰ به خود اختصاص داده است. با این حال ، کارشناسان معتقدند که دولت چین مقررات محدود کننده ای را در زمینه استخراج و تجارت تنظیم کرده است. سالهاست که ارزهای رمزنگاری شده وجود دارد و هر از گاهی اخباری مبنی بر ممنوعیت رمزنگاری دیجیتال منتشر می شود که به مرور زمان نشان می دهد اقدامات محدودکننده دولت چین تأثیر تعیین کننده ای بر عملکرد ارز رمزنگاری شده به ویژه بیت کوین دارد. ندارد.

تأسیس گاوکوین‌

یک جمله معروف وجود دارد که می گوید: “بهترین دفاع حمله است”. به نظر می رسد بانک های مرکزی به این فکر می کنند که اگر امکان مقابله موثر با ارزهای رمزپایه وجود نداشته باشد ، خود این موسسات وارد میدان می شوند و ارزهای رمزپایه را با حمایت دولت راه اندازی می کنند. به نظر می رسد که این با فلسفه ارزهای رمزپایه مغایرت داشته باشد ، اما با اهداف دولت ها و بانک مرکزی مغایرتی ندارد. لازم به ذکر است که بدترین سیاست در برخورد با ارزهای رمزپایه خصوصی ، غیرقانونی دانستن آنها است. زیرا این ارزها وارد چرخه اقتصادی کشورها شده اند و ممنوعیت آنها فقط به اندازه اقتصاد زیرزمینی می افزاید. این اقدام بانک های دولتی با این استدلال آغاز می شود که ارزهای رمزپایه خصوصی ثبات ندارند و ارزهای رمزپایه دولتی یا گاوکوین‌ارزهای رمزپایه پایداری خواهند بود که کالاها و خدمات می توانند با آن قیمت گذاری شوند. عملی که به دلیل نوسانات شدید ارزهای رمزپایه خصوصی کمتر مورد استفاده و استقبال قرار می گیرد. از طرف دیگر ، این استدلال باعث می شود که پیش بینی های گاوین ها مانند ارزهای رمزپایه با ارزش ثابت یا به طور خلاصه “سکه های پایدار” به نظر برسند. ارزهای رمزنگاری شده مانند تترا که همیشه ارزش یک دلار آمریکا را دارند. با این حال ، این ویژگی باعث می شود که گاوکوین‌ ها دلیل اصلی عدم علاقه مردم به ارزهای رمزپایه باشد: مقابله با تورم.

اگر قرار باشد گاوکوین‌ها شبیه یا معادل پول‌های فیات امروزی باشند به‌نظر نمی‌رسد که این اقدام دولت‌ها در کنار زدن رمزارزهای خصوصی به موفقیت چشمگیری دست پیدا کنند و به‌نظر می‌رسد حداکثر می‌توانند به‌عنوان یکی از بازیگران این بازار وارد عمل شوند. به هر حال پیش‌بینی کردن در جهانی که سرعت تغییرات در آن بی‌سابقه است کار آسانی نیست و به‌نظر می‌رسد باید منتظر بود و دید این رقابت میان بانک‌های مرکزی، دولت‌ها و رمزارزها به کجا منتهی خواهد شد.

دنیای اقتصاد

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید