پ

یک نماینده: تفکر فمینیستی، جمعیت را هدف گرفته

ایرنا: عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: تفکرات فمینیستی و امپریالیستی برخلاف آموزه‌های اسلام و قرآن ریشه انسان و جمعیت را هدف گرفته و تنها راه مقابله با این تفکر غلط، فرهنگ سازی است.

رجب رحمانی:

غربی‌ها فرهنگ‌های غلطی در حوزه جمعیت و فرزندآوری دارند که برخی از آن‌ها متاسفانه به کشورهای شرقی رسوخ پیدا کرده و در حال رشد و گسترش است.

(با بیان اینکه معضل ازدواج سفید ساخته و پرداخته نظام غرب بوده و برای از بین بردن بنیان خانواده طراحی شده): استکبار جهانی آن قدر که به فکر محیط زیست بوده، اصلا به فکر جمعیت و انسان نیست و شعارهایی که در خصوص فرزند کمتر زندگی بهتر ارایه می‌کند همگی به بن بست رسیده و جهان را به معضل پیری جمعیت روبرو ساخته است.

قرآن کریم و اسلام برخلاف نظریات غربی به انسان توجهی ویژه‌ای دارد و رشد و تعالی یک انسان را درون خانواده می‌بیند تا جایی که اگر بخواهیم از زمان صدر اسلام برخورد پیامبر اکرم (ص) را بررسی کنیم، می بینیم که آن حضرت چه اندازه به دنبال ازدواج و خانواده بوده در حالی که عده‌ای در آن زمان به خاطر ترس از رزق و روزی، فرزندانشان به خصوص دختران را زنده به گور می‌کردند که اسلام جلوی این افکرات غلط ایستاد.

طرح جوانی جمعیت که با ۷۲ ماده در مجلس مصوب شده برروی محورهای مهمی از جمله رفع موانع ازدواج، تسهیلات مناسب برای مادران باردار، تحکیم بنیان خانواده، نهادینه کردن سبک زندگی ایرانی – اسلامی، افزایش امید به زندگی، توانمندسازی جمعیت در سنین کار، مساله بازتولید جغرافیایی جمعیت، جلوگیری از مهاجرت و تقویت مولفه‌های هویت بخشی ایرانی – اسلامی و خانوادگی متمرکز شده است.

از نظر اسلام، ازدواج خود دارای خیر و برکت بوده اما متاسفانه طی سال‌های اخیر آن قدر که به موانع اقتصادی ازدواج اشاره شده، مسایل فرهنگی و سبک زندگی ایرانی – اسلامی مغفول مانده است.

کلیدواژه : مجلسنماینده مجلس
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید