مبارزه ناسا با آلودگی های هوای زمین

گرد و غبار روی ماه یکی از بزرگترین مشکلات ناسا در طول مأموریت آپولو بود ، زیرا در آن زمان تجهیزات و فضانوردان را با مشکل روبرو کرد. ناسا اکنون از این ساینده ها برای کمک به مبارزه با آلودگی هوای زمین استفاده می کند.

به گزارش دیلی میل ، ناسا با همکاری Lunar Outpost مستقر در دنور برای طراحی چندین سنسور کیفیت هوا برای اندازه گیری گرد و غبار ماه اقدام کرده است. ناسا قصد دارد از این حسگرها برای اندازه گیری آلاینده های مختلف روی زمین مانند ذرات معلق ، مونوکسیدکربن ، متان ، دی اکسید گوگرد و ترکیبات آلی فرار استفاده کند.

این برنامه به طور بالقوه می تواند در مواردی مانند آتش سوزی جنگل ها ، فوران آتشفشان ها و در صنعت نفت و گاز برای درک سطح آلاینده ها و کاربرد سیستم های فیلتراسیون هوا مورد استفاده قرار گیرد.

این سنسور که اکنون با نام Canary-S شناخته می شود از انرژی خورشیدی و یک باتری تغذیه می کند که با استفاده از فناوری شبکه اطلاعات را انتقال می دهد.

سنسور هر دقیقه این اندازه گیری ها را انجام می دهد و داده ها را به یک فضای ابری امن می فرستد که می تواند در داشبورد Lunar Outpost یا یکی از پایگاه های داده برای تجزیه و تحلیل بارگذاری شود.

53743834 - مبارزه ناسا با آلودگی های هوای زمین

حسگرها و نرم افزارها به راحتی قابل شخصی سازی هستند و به مشتریان امکان استفاده از آن را برای نیازهای خاص خود می دهند.

برخلاف گرد و غبار روی زمین ، غبار ماه به همه چیز می چسبد. هریسون اشمیت ، فضانورد مأموریت آپولو ، نسبت به این ماده واکنش نشان می دهد ، مانند “رینیت آلرژیک ماه” ، که باعث عطسه ، آبریزش چشم و گلو درد می شود. درد می کند ، تشبیه کرد. اگرچه علائم در نهایت ناپدید شدند ، اما هنوز نگرانی هایی برای سلامتی انسان وجود دارد.

در حال حاضر ، ۱۵ ایالت از Canary-S در صنایع مختلف استفاده می کنند. اکنون ، محققان قصد دارند از سنسور برای اندازه گیری کیفیت هوا استفاده کنند.

چارلز لوشه ، مدیر ارشد رشد و سیاستگذاری این پروژه ، گفت صنعت نفت و گاز همچنین می تواند از سنسور برای اندازه گیری اثربخشی کنترلهای زیست محیطی خود استفاده کند.

این برنامه بخشی از برنامه “NextSTEP” ناسا است.

کلیدواژه : ناسا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید