واکنش مهدی قایدی به تصمیم عجیب AFC

۵۴۶۲۳۴۶
ب
مهاجم ملی پوش استقلالی گفت: شک نکنید با این شرایط هم می‌توانیم به جام جهانی قطر صعود کنیم.

خبرورزشی: طبق شرایطی که پیش از این برای مرحله انتخابی جام جهانی در نظر گرفته شده بود، از بین هشت تیمی که در گروهشان دوم می شوند چهار تیم برتر راهی مرحله سوم انتخابی جام جهانی در قاره آسیا خواهند شد، به همین خاطر شاگردان دراگان اسکوچیچ این شانس را داشتند که حتی در صورت پیروز نشدن در یکی از بازی‌هایشان و گرفتن ۹ امتیاز شانس صعود داشته باشند.

پیش از این تیم ملی فوتبال کشورمان با ۱۰ امتیاز هم شانس صعود داشت تا به مرحله بعدی برسد. در واقع اینگونه پیش بینی می شد که تیم ملی باید سعی کند حداقل ۱۱ امتیاز را به دست آورد تا به عنوان یکی از تیم‌های دوم برتر به مرحله بعد صعود کند اما حالا و با شرایط جدید که کره شمالی از ادامه این مسابقات انصراف داده، دوم شدن در گروه حکم حذف شدن را برای ما خواهد داشت.

با انصراف کره شمالی و برنامه عجیب و جدید AFC، شرایط به این گونه ای تغییر کرده که بعد از اتمام مرحله دوم گروهی و مشخص شدن تیم‌های دوم، بازی‌های رفت و برگشت تیم دوم هر گروه بی اثر می شود و به این شکل به مشخص کردن چهار تیم دوم برتر گروه ها خواهند پرداخت. در این صورت تیم ملی باید همه مسابقات خود را با برد پشت سر بگذارد که البته پیش از این هم بهترین تفکر همین بود ولی حالا شرایط تا حدی جدی تر شده است.

با این وجود و در حالی که کاروان تیم ملی فوتبال عزیمت به جزیره کیش برای برپایی اردو آماده سازی خود قبل از اعزام به منامه بحرین را داشت، خبرنگار خبر ورزشی در صحبتی کوتاه با تنها ملی پوش استقلالی حاضر در اردوی این تیم، در این باره از وی پرسید که آیا با این شرایط تیم ملی به جام جهانی می رود که مهدی قائدی در پاسخ به این سوال گفت: «شک نکنید با این شرایط هم صعود می‌کنیم و به جام‌جهانی می رسیم».

اردوی تیم ملی فوتبال کشورمان در حال حاضر در جزیره کیش برپا شده و این تیم ظرف روزهای آینده تحت هدایت دراگان اسکوچیچ با ۲۵ بازیکن عازم بحرین خواهد شد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.