انهدام باند فروش سلاح تهران در فضای مجازی

انهدام باند فروش سلاح تهران در فضای مجازی

ایرنا: رئیس پایگاه سوم پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ از انهدام باند فروش سلاح و مهمات این استان در فضای مجازی خبر داد و گفت: سه عضو این باند دستگیر شدند.

سرهنگ علی شاملو روز پنجشنبه در تشریح جزئیات این خبر بیان داشت: هفته گذشته ماموران پایگاه سوم پلیس امنیت عمومی پایتخت اخباری در خصوص فروش سلاح جنگی و شکاری و سایر ادوات مربوط به آن در فضای مجازی دریافت کردند.

وی عنوان کرد: با توجه به اهمیت موضوع بی درنگ ماموران دست به کار شده و پس از انجام تحقیقات گسترده موفق شدند هویت اعضای این باند و مخفیگاه آنان را در حوالی میدان سبلان شناسایی کنند.

رئیس پایگاه سوم پلیس امنیت عمومی تهران ابراز داشت: با هماهنگی های قضائی روز گذشته یکم بهمن ماه ماموران پایگاه سوم پلیس امنیت عمومی پایتخت به مخفیگاه متهمان اعزام و در یک عملیات پلیسی موفق شدند هر سه عضو باند فروش سلاح در فضای مجازی را در مخفیگاهشان دستگیر کنند.

شاملو توضیح داد: در بازرسی از مخفیگاه متهمان تعداد ۲ قبضه سلاح جنگی، یک قبضه سلاح شکاری غیر مجاز، بیش از ۵۰ عدد فشنگ جنگی، ۶قبضه سلاح سرد و سایر ادوات کشف شد.

این مقام انتظامی در پایان با بیان اینکه متهمان پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به دادسرا معرفی شدند، خاطر نشان کرد: پلیس به طور جد با عاملان فروش سلاح غیر مجاز در فضای مجازی برخورد شدید صورت خواهد داد و از شهروندان خواست تا در صورت مشاهده اینگونه موارد موضوع را به سرعت با پلیس از طریق سامانه ۱۱۰ در میان بگذارند.

توقیف محموله کالای قاچاق در غرب تهران

فرمانده یگان امداد تهران بزرگ از توقیف یک دستگاه خودروی سواری حامل کالای قاچاق به ارزش ۴۰۰ میلیون تومان در شهرک غرب خبر داد.

سرهنگ سلمان آدینه وند بیان داشت: در کنترل تردد خودروهای عبوری در سطح شهر تهران، ماموران پایگاه غرب یگان امداد تهران حین گشت زنی در محدوده شهرک غرب موفق شدند یک خودروی حامل بار کالای قاچاق را شناسایی کنند.

وی با اشاره به دستگیری راننده خودروی سواری، عنوان کرد: در بررسی از داخل خودرو پنج تشک ماساژور قاچاق فاقد بارنامه و مجوزهای گمرکی کشف شد.

فرمانده یگان امداد تهران ابراز داشت: متهم برای سیر مراحل قانونی به همراه اموال کشف شده در اختیار پلیس پیشگیری تهران قرار گرفت.

کشف ۱۷۰۰ قرص متادون در محموله پستی

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران از کشف محموله پستی حاوی یک هزار و ۷۰۰ قرص متادون به مقصد کشورهای اروپایی خبر داد.

سرهنگ عبدالوهاب حسنوند در توضیح این خبر، بیان داشت: در پی تماس حراست اداره پست یکی از مناطق تهران به مرکز فوریت پلیسی مبنی بر حضور جوانی که قصد ارسال بسته پستی مشکوک به کشور های اروپایی دارد، تیمی از ماموران پایگاه هفتم پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ برای بررسی موضوع به نشانی اعلامی حضور یافتند.

وی عنوان کرد: بررسی های اولیه نشان از این داشت که محموله پستی حاوی تعداد فراوانی قرص های سفید رنگ است که برای بررسی های دقیق تر محموله پستی به آزمایشگاه ارسال شد.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران ابراز داشت: در تحقیقات پلیسی مشخص شد که محموله پستی حاوی یک هزار و ۷۰۰ قرص متادون است که متهم قصد داشته قرص های متادون را به وسیله محموله پستی به کشورهای اروپایی ارسال کند.

وی با اشاره به اینکه ماموران عملیات پایگاه هفتم این پلیس در ادامه تحقیقات پلیسی موفق شدند متهم را در محدوده اداره پست در حال پرسه زنی شناسایی و دستگیر کنند، اضافه کرد: متهم برای تحقیقات تکمیلی به پایگاه هفتم پلیس مبارزه با مواد مخدر پایتخت انتقال یافت.

حسنوند گفت: با اعتراف متهم به جرم ارتکابی، پرونده ای در این خصوص تشکیل و متهم در اختیار مرجع قضائی قرار گرفت.

کلیدواژه : حادثهسلاح
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید