ماجرای جنجالی فرماندار لاهیجان و یک خبرنگار + فیلم

برخورد با یک خبرنگار به دستور فرماندار لاهیجان

عصر ایران: با دستور فرماندار لاهیجان گیلان از تهیه گزارش یک خبرنگار جلوگیری شد.

بر اساس ویدیویی که منتشر شده، یونس محمودی، به اطرافیانش دستور می‌دهد تا دوربین خبرنگاری که در یک مکان عمومی تصویربرداری میکند، ضبط کرده و اجازه فیلمبرداری به او ندهند.

 

 

واکنش مسئولان گیلان به رفتار ناپسند فرماندار لاهیجان با یک خبرنگار

 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار و رئیس شورای اطلاع‌رسانی همراهی مدیران و رسانه‌ها را امری ضروری در خدمت‌رسانی به مردم دانست و گفت: از نظر مدیریت استان برخورد یکی از مدیران شهرستانی گیلان با یک خبرنگار امری ناشایست است.

به گزارش رکنا، محمود قاسم نژاد با اشاره و به نحوه برخورد یکی از مسئولان شهرستان‌های استانی با یکی از خبرنگاران و انعکاس آن در فضای مجازی ضمن ناصواب دانستن این رفتار افزود: برخورد با رسانه به معنای برخورد با افکار عمومی است و رفتار ناصواب با اهالی رسانه نه تناسب با رویکرد دولت دوازدهم و نه الگوی رفتاری استاندار گیلان است.

وی حضور رسانه‌ها در کنار مسئولان را ظرفیتی بزرگ توصیف کرد و افزود: امروز خدمت‌رسانی به مردم بدون توجه به نمایندگان افکار عمومی امری ناشدنی است و باید مدیران در دوران مسئولیت خود این موضوع را به خوبی درک و پذیرا باشند.

رئیس شورای اطلاع‌رسانی گیلان رسانه را رکن اساسی در انتقال صدای مردم به مسئولان و همچنین مطالبه‌گری صحیح و اصولی دانست و افزود: حضور رسانه‌ها و خبرنگاران در کنار مردم، یک فرصت و ظرفیت است که در مسیر خدمت‌رسانی و توسعه جزو اولویت‌ها محسوب می‌شود.

قاسم نژاد گردش اطلاعات را لازم و همراهی رسانه‌ها برای انعکاس خدمات و دستاوردها را ستود و ادامه داد: همه مدیران باید ضمن احترام به نمایندگان افکار عمومی، قدرشناس تلاش‌های آنان در راستای بیان فعالیت‌ها باشند و در این مسیر، با حفظ هوشمندی، جریان امید در جامعه را تقویت کنند.

وی رویکرد دولت در این خصوص را یادآور شد و با اشاره به نقش آفرینی موثر رسانه‌ها در آگاهی بخشی عمومی گفت: استاندار گیلان نیز در جلسات و نشست‌های مختلف، پیوسته بر اهمیت نقش رسانه‌ها و ضرورت قدرشناسی از آنان تاکید می‌کنند و این رویکرد، باید سرلوحه تمامی مدیران و مسئولان باشد.

رئیس شورای اطلاع‌رسانی گیلان با تصریح اینکه وجود فاصله بین مسئولان و مردم، القای دشمنان نظام اسلامی است، اضافه کرد: باید از ظرفیت رسانه‌ها برای نمایش انسجام و خدمت‌رسانی به جامعه، به شایستگی استفاده شود.

طی روزهای اخیر فایل ویدئویی از مشاجره لفظی یونس محمودی فرماندار لاهیجان با فردی که خود را خبرنگار معرفی می‌کند در فضای مجازی منتشر شد که واکنش‌هایی در بین افکار عمومی به همراه داشت

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید